хайде и на почивките по Европа, разкажете, препоръчайте, покажете

  • 3 672
  • 46
Много ми харесва темата на Кейси за екзотичните почивки Wink Party

Хайде да заформим тема и за Европейските райски кътчета  Party
споделете, покажете, препоръчайте, къде сте останали със супер впечатления  Party

Споделете за зимни и летни любими почивки, кой каквото се сети  Wink
Доста от нас може да променят плановете си това лято или следващата зима  Wink Party

Незнам дали големите европейски градове някой няма да препоръчва  Wink, но смятам че почивка за 10 дни в Париж, Барселона или Рим ми звучи малко странно, но пък всеки е с различни разбирания, така че давайте  Wink

Да загреем душите и да поплакнем очите  Party
Виж целия пост
# 1
Аз Ште хваля и прехваля Прага.Жвяла съм там,но поминалата година заведох мъжлето(тогава ми беШе приятел) и десет дена не ни стигнаха.Ако искаШ да я опознаеШ добре,не само улиците,но и музеите,църквите,ноШтния живот,пък и един ден за Карлови Вари то ти трябва временце.
Останах силно впе4атлена и от Barcelona-вси4ките творби на Gaudi като катедралата La Sagada familia(ве4е се строи пове4е от сто години),парка Guel,или късШтата La Pedrera са много живописни.
НаШата следваШта ваканция Ште се метнем няколко дена до Лондон,Штото скъпия много иска да ходим.Хаиде кажвтв дали си заслужава.
Виж целия пост
# 2
градовете в европа,където бих се връщала пак и пак са париж и прага.духът,които витае там,е невероятен.архитектурата,забележителностите,всичко там е вълшебно.
Виж целия пост
# 3
Eli_cz, много хубава и полезна темичка  smile3525

Аз също мисля, че почивка от 10 дни в един град е много. Мисля, че 3-5 дни са напълно достатъчни да се почувства атмосферата и да се посетят забележителностите. За такива почивки гласувам и аз с двете ръце за Прага и Париж. И да не пропусна - Венеция.

Преди две години направихме една хубава 10дневна почивка в Италия:
4 дни в Рим и след това наехме кола и се отправихме на юг към Неапол. За отсечката Рим - Неапол нямам спомен за нещо особено забележително, но тази Неапол - Салерно (+ Капри) си струва да я направи човек.

Ние си падаме повече по тези почивки в движение и тази пролет сме планирали посещение на Испания, та ще ми бъде интересно някой да сподели впечатления от там. Барселона е задължителна, но каква е посоката след това?!
Виж целия пост
# 4
много хубава теми4ка, аз много оби4ам да пътувам и ще е страхотно, ако мога да по4ерпя нови идеи от тука. Даже преди два дена се завърнахме благополу4но от Лисабон и сега търся следваща дестинация Grinning
Мога да препоръ4ам околноста около Неапол - бяхме 2003а лятото там, ка4ихме се на Везувий, бяхме на Соренто и Иския. Самият град ми се стори много мръсен, но курортите им са много китни и спретнати.
За градовете и аз смятам, 4е една кратна по4ивка от 4 дена стига, за да се усети духа на града, поне ние изкарваме по толкова и сме доволни. Със сигурност ще има какво да се разглежда и 10 дена да отиде 4овек, но отпуските няма да стигнат, ако във всеки град изкарваме по толкова.
Виж целия пост
# 5
Sports & Fun
и при нас това е представата за райска почивка  Party
най страхотно сме си изкарали на Лаго ди Гарда /ит./  Heart Eyes мисля че сме завинаги влюбени, и постоянно си бълнуваме с мъжа за Лагото  Wink Party
Били сме 2х и се надяваме и тази година с бебона да отидем  Party
невероятна красота / ходиме в северната част в ТОРБОЛЕ/ високи планини и едно безкрайно и красиво езеро  Heart Eyes има възможности за какъвто се сетите спорт  Heart Eyes
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.windoweb.it/de … ficial_s%26sa%3DN
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.wired.cz/cyklo … ficial_s%26sa%3DN
http://www.gardaweb.com/homeuk.htm
това е най дълбокото езеро в Европа  Wink
Там се провежда и кръг от световната купа по уиндсърфинг, и първия път отидохме главно заради това  Whistling няма да досаждам с незабравимите си преживявания тогава  Party но беше супер, сърф всеки ден, взимахме си колела под наем, ходихме до Верона и обикаляхме съседните приказни градчета с колата, и за капак накрая отидохме и до Венеция все пак  Wink
а втория път направо със сърфовете и с колелата си отидохме на Лагото но само за 4.дни / голяма краста  Party  Wink/

Един ден правиме и планове за другите големи планински езера в Италия Лаго ди Комо, Лаго Маджоре, само дето там не духа вятър / а това ни е един от критерия  Rolling Eyes/ и може би ще е само на обиколкока 1./2. дни

И ние не се задържаме в големите градове, за ден два и вече искаме малко екшън да има  Party
Виж целия пост
# 6
И аз да се включа с две много горещи препоръки. Първата е Португалия - при нас беше средата на юни, полет Мюнхен - Фаро, 4 дни Алгарве, много хубаво беше, колата под наем според мен е задължителна там. Плаж не можахме много да направим, макар че беше топло и слънчево, но океанът си е доста студен. Но обикаляхме до насита, почти всички малки градчета, разходки с лодки, разни носове и тем подобни. Много красива природа, но на места доста покварено от туризма. После 3 дни Лисабон, пак много доволни и хайде обратно към Фаро. А втората ми препоръка е още по-. Началото на септември една седмица Малта. Беше приказно. Никакъв масов туризъм, спокойно, по плажовете следобед почти само малтийци. Пак без кола под наем според мен не става, но и с автобус да се движиш си е приключение. Та съчетавахме една седмица предиобед културни мероприятия, забележителности, следобед плаж. Страхотна атмосфера, из повечето градчета по това време честват светците-покровители на сътоветното градче или селце и има шествия с духова музика и супер шоута с фойерверки, малтийците са световни шампиони в тази област. Невероятно съчетание на древна история и интересни забележителности с красива природа и чистички плажчета с прекрасна прозрачна вода. И поне следобед след 3ч. са почти празни, а е топло до 20ч. Искам мнение за Неапол!!! Поздрави на всички и весели ваканции!
Виж целия пост
# 7
момичета ако искате давайте и по някой сайт за мястото на събитието в разказите ви  Wink че да ни е по шарено  Laughing а и да видиме и ние нещо
Виж целия пост
# 8
ех, 4е се разме4тах....искам да ходя на Мадейра пък  Crossing Arms Някой дали е ходил там??  Heart Eyes

а ина4е Лапландия е хууубава, за хайкинг (туризъм с раници  Grinning), прекрасно е. И може да е много евтино, за6тото има много вили, в които може6 да преспи6 без да пла6та6 ни6то, къмпинги и тн. Ама това не е подходя6то за де4ковци...НАемане на вила за седмица, сред дивото, на брега на езеро, със сауна, кола, за да се разхождате наоколо...прекрасна ваканция (тук си я правим като "дълъг уикенд" много 4есто Simple Smile) 6те опитам да ка4а снимки.
за Прага гласувам с 2 ръце, обожавам я  Heart Eyes
друго лЮбимо "цивилизовано" място: Стокхолм  Hug И в него съм влЮбена...
Виж целия пост
# 9
di15 ако идваШ по великденските празници задължително триабва да отидеШ до Sevilla,религиозните деноноШтни Шествия придават невероятен 4ар на и без това прекрасния град.Други градове от особен интерес Мадрид,Гранада...
Има много да се види тук.Трябва да си прецениШ какъв туризъм искаШ да правиШ
градски,морски,планински, културен,кулинарен...
Но като се има впредвид големите(ако го сравнявяме с Bg-например) разстояния съсредото4и се,заШтото можеШ да загубиШ много време по пътя.
Като реШите къде Ште ходите Ште ти кажеме какви са готварските специалитети на всяка зона(много се яде в тая пуста Испания,съвсем се освин4их,ама пък много вкусно пък.Дилема)
Виж целия пост
# 10
Friki, голямо благодаря за инфото. Ще взема да питам по-конкретни въпроси като дойде време за пътуването. Разстоянията трябва да ги съобразяваме и с беба, че ние никъде не тръгваме без малечка. А това с кулинарните чудеса и аз съм го чувала за испанско, та ще има освинване  ooooh! и за по-сигурно пак ще питам да не изпусна някоя вкусотия  Embarassed
Друго едно място, за което се сетих е Елзас и по-специално на юг от Страсбург има един път на виното - невероятна красота: едни китни селца, невероятна обиколка може да се направи с кола.
Виж целия пост
# 11
дилИпилИ, какво по - то4но те интересува за Неапол ?
Градът е много романти4ен като всеки морски град Simple Smile. На самото море има една хубава крепост и около нея ве4ер отварят сума ти хубави заведения, фраш е с млади хора, които се разхождат ве4ер. Има един замък на върха на хълма, до които докато се изка4иш по стръмните и тесни ули4ки можеш определено да свалиш някое и друго килце. Маитапа настрана, в Неапол има нещо о4арователно, което ми е останало като спомен. Архитектурата на сградите е впе4атляваща, колкото по - нагоре по хълма се изка4ваш толкова по - големи и по - богати и красиви къщи, а улиците са на висо4ината на примерно на втория от общо 4 етажа. Не знам как да го обясня, но мен ме впе4атли. Имат градини на покривите си и мнооого хубави лимонови дръв4ета. Но в града няма плаж като хората. Така, 4е лятото може да се избяга по курортите за някоя баня Grinning
Ние бяхме без кола, но навсякъде можеш да стигнеш или с техните влак4ета или кораб4ета/фериботи за разумно време и на разумни цени. За съжаление нямам сканирани снимки, тогава нямахме цифрова камера и вси4ко е залепено отдавна по албумите. А, забравих да кажа - там ядох и наи - вкусната пица  Grinning
Виж целия пост
# 12
ех, 4е се разме4тах....искам да ходя на Мадейра пък  Crossing Arms Някой дали е ходил там??  Heart Eyes

а ина4е Лапландия е хууубава, за хайкинг (туризъм с раници  Grinning), прекрасно е. И може да е много евтино, за6тото има много вили, в които може6 да преспи6 без да пла6та6 ни6то, къмпинги и тн. Ама това не е подходя6то за де4ковци...НАемане на вила за седмица, сред дивото, на брега на езеро, със сауна, кола, за да се разхождате наоколо...прекрасна ваканция (тук си я правим като "дълъг уикенд" много 4есто Simple Smile) 6те опитам да ка4а снимки.
за Прага гласувам с 2 ръце, обожавам я  Heart Eyes
друго лЮбимо "цивилизовано" място: Стокхолм  Hug И в него съм влЮбена...
Да ти кажа няколко пъти съм била на Мадеира.заслужава си да се посети,но аз препоръ4вам Азорските острови с невероятната природа.Нари4ат го о6те ве4но зеления остров.
http://www.drtacores.pt/index2.html
http://www.madeiratourism.org/pls/wsm/wsmwhom0.home
пуснах линкове за тези които се интересуват
Виж целия пост
# 13
За снимки от Неапол - вижте тук http://community.webshots.com/album/154418188djunsY
Виж целия пост
# 14
ех, 4е се разме4тах....искам да ходя на Мадейра пък  Crossing Arms Някой дали е ходил там??  Heart Eyes

а ина4е Лапландия е хууубава, за хайкинг (туризъм с раници  Grinning), прекрасно е. И може да е много евтино, за6тото има много вили, в които може6 да преспи6 без да пла6та6 ни6то, къмпинги и тн. Ама това не е подходя6то за де4ковци...НАемане на вила за седмица, сред дивото, на брега на езеро, със сауна, кола, за да се разхождате наоколо...прекрасна ваканция (тук си я правим като "дълъг уикенд" много 4есто Simple Smile) 6те опитам да ка4а снимки.
за Прага гласувам с 2 ръце, обожавам я  Heart Eyes
друго лЮбимо "цивилизовано" място: Стокхолм  Hug И в него съм влЮбена...
Да ти кажа няколко пъти съм била на Мадеира.заслужава си да се посети,но аз препоръ4вам Азорските острови с невероятната природа.Нари4ат го о6те ве4но зеления остров.
http://www.drtacores.pt/index2.html
http://www.madeiratourism.org/pls/wsm/wsmwhom0.home
пуснах линкове за тези които се интересуват

благодаря ти   bouquet само си ме4тая за сега...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия