Аз съм с немско гражданство, но ще раждам в България....

  • 482
  • 5
....и живея в България от 3 години. Бащата също е българин. Може ли някой да ме посъветва за гражданството на детето...и дали трябва да го регистрирам в Германия и как става това. Аз съм още в 3-ти месец, но ми е интересно.
Виж целия пост
# 1
Няма zна4ение къде е родено детето, Щом ти си немкиня, детето ти има право на немското гражданство. Трябва да го регистрираШ в посолството в София. Виж на страниците на немското посолство, там пиШе как става. Предполагам, 4е и ти си регистрирана там, на ли?
Виж целия пост
# 2
Да, благодаря ти много. Имам още един въпрос. Работя в софия на трудов договор от близо 2 г. и половина, нали няма да има проблем да си получавам майчинството  и парите, които получават всички български майки, тъй като съм постоянно пребиваваща и имам ЕГН?
Виж целия пост
# 3
предполагам да. още повече ,че и детето ще се роди в бг.
Виж целия пост
# 4
Много бих се радвала, ако може някой, който е в моето положение или има такива познати, да ми даде малко повече инфо по въпроса.  На сайта на Немското посолство пише, че от 2000 г. детето не получава автоматично немско гражданство.
Виж целия пост
# 5
Аz това което си 4ела не мога да го намеря, но виж следното http://www.auswaertiges-amt.de/www/de/aamt/buergerservice/faq/kat15/F1

Ein ab dem 01.01.1975 in einer Ehe geborenes Kind erwirbt die deutsche Staatsangehörigkeit über ein deutsches Elternteil.

...а ти си немски родител, на ли така?
И аz съм немкиня и по принцип съЩо живея в 4ужбина (във Франция) и детето пак ЩеШе да е нем4е, стига да го регистрираШ в посолството раzбира се.

Най добре се свържи с посолството, те Ще ти кажат най то4но.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия