Пуйка с портокали

  • 5 304
  • 3
Снощи сготвих пуйка с портокали. Стана много вкусно.

Оригиналната рецепта е тази
но аз си я направих както ми се харесва. Ето моята рецепта:

500 гр. пуешко филе
черен пипер,сол на вкус
1 кафена чашка олио
1 кафена чашка бяло вино
2 портокала
кората на един лимон
1 глава лук/малка
1 скилидка чесън
щипка машерка

Пуешкото филе се овкусява с черния пипер и солта.Поставя се в тавичка,залива се с олиото.Тавичката се покрива с фолио и се поставя в предварително загрята фурна(около 2500) за около 30 минути. След което фурната се намаля на 1800 и печенето продължава още 30 минути.
През това време обелвате кората на един лимон и 2 портокала(без бялата част,тъй като соса ще горчи),нарязвате на дребни парчета и заливате с около 1/2 литър вряща вода.
След като сте пекли месото 60 мин. добавяте виното,водата на корите от портокал и лимона,мащерката,една глава лук-нарязана на ситно,скилидка чесън.Покривате отнов със фолио и връщате във футната за около 90 мин. Когато месото е опечено,можете да включите фурната на горен реотан,за да се запече месото и да има приятна коричка.
Изваждате месото, а соса се прецежда.Добавят се 2 с.л брашно,разбърква се до получаване на хомогенна смес и се слага да клокне,за да се досгъсти.
Гарнирате чинията с резени портокал,резени от месото - поляти със соса. За гарнитура направих картофи. Нямах време за задушен ориз.

Добре би било към месото,когато се добвя виното и ... да се сложат и гъби,но аз нямах.

Накрая се получава ето това!
Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 1
Изглежда апетитно.Със сигорност ще я прбвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Това е единствената рецепта,която намерих и не е пуйка със зеле или пълнена пуйка Mr. Green
А на всичко отгоре е доста екзотично!
Виж целия пост
# 3
Права си.Иаз мисля,че е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия