Има ли майки на момиченца с подобен проблем

  • 2 853
  • 16
На една моя приятелка момичето на година и три месеца постоянно се опипва. Слага си ръката межди крачетата и започва да се натиска и сякакви подобни.
Вечер заспива така, а и като си  играе често ляга и започва да се пипа.
ТЯ много се е притеснила и моли да пусна тема. Чуди се дали да я води на лекар, но незнае на какъв. Положението е така от доста време  и все повече се засилва.
Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Как се опипва, тя не е ли с памперс?
Моята също се пипа, но по скоро имитира това, което правя аз, т.е забърсване с влажна кърпичка и мазането на крем... Иначе незнам, как бърка през памперса... Но може би нещо я дразни, най - добре е да сподели с педиатъра си.
Виж целия пост
# 2
Тя през памперса, но не само се пипа, а се търка и натиска и то от доста време. Няма нищо видимо, което да я дразни
Виж целия пост
# 3
Най-добре е консултация с лекар.Възможно е да я дразни нещо-възпаление или някакъв сърбеж.Но специалиста най-добре ще каже.
Виж целия пост
# 4
Аз мисля,че е неосъзнато движение или както е писала Marianna нещо  я притеснява.
Думата "опипва" не е подходяща за толкова малко дете Wink
Виж целия пост
# 5
Здрасти!
Моята дъщеря също се почесва и попипва по слабините, когато е голичка(аз си го обяснявам че е подобно на играта на момченцата с пишленцата им), но не и когато е с памперс.
В случая на приятелката ти може наистина нещо да я дразни. Ако няма обрив по дупето то може да е някакво възпаление. Трябва да се наблюдава дали има някакво течение от влагалището. Между другото съм чела, че не рядко при момиченцата се среща цистит или някакво друго възпаление. Най-добре е да се консултира с лекар специалист.
Виж целия пост
# 6
Аз знам точно за какво говориш защото и моята дъщеря го прави същото и то също така от доста време може би малко след като махнахме памперсите. Водила съм я на всякакъв вид лекари и няма нито дразнене нито възпаления нито обриви сърбежи и каквото и да е друго обясниха ми че просто това и харесва и затова го прави общо взето е на принципа със смученето на пръста при децата. По принцип е период би трябвало да премине но мненията за нашата намеса са противоречиви някои ми казват да я оставя че с течение на времето само ще си отшуми а други че трябва да и правя забележка или да и махам ръцете аз лично правя второто и мисля че има ефект вече все по рядко се сеща.
Виж целия пост
# 7
Бях чела в розали.ком една история за момиченце на 5 г., което маструбирало. Коментарите бяха за това, да не се насочва вниманието на детето към това и че почти всики момиченца го правели и то от доста рано. Потърси историята ако искаш. Моето мнение също е да остави детенцето или по-тоочно да се опитва да му откланя вниманието като го забележи. Моята дъщеря като я съблека за къпането и сяда и започва да си гледа цоцата и аз обяснчвам, че там се пипа само когато се къпем и мием дупето.
Виж целия пост
# 8
Виж в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64646.0
 Палави ръчички скрити в....гащичките?!   Вторник, 10 Януари 2006, 10:04
Извинявам се ,ако не е активен линка.
Виж целия пост
# 9
Ами аз откакто имам съзнателни спомени мастурбирам /от 5-6 години не де/ но го правех като бях малка и наще ми се караха. Чела съм че това си е нещо съвсем нормално има го и при животните и не трябва да се карате на детето особено ако е момиче за да не го осакатите сексуално и като стане голямо да не изпитва удоволствие от секса.
Виж целия пост
# 10
И моите се пипат. Първата ми дъщеря започна да се търка от 6-7 месечна възраст. Голямата след годинката- като й сменям памперса си пипа клитора. Говорила съм с лекари- абсолютно нормално е. Много момиченца го правят, най-вече тези, на които клитора е по-изразен. В такива случаи се отвлича вниманието, без да се насажда чувство на вина, страх или друго.
Виж целия пост
# 11
благодаря на всички, бяхте много полезни  bouquet
Виж целия пост
# 12
И друг път съм чувала такъв въпрос. На една позната момиченцето й и то така. Те са го водили на детски лекар, психолог дори и сексолог. Единодушно мнение - нормално е.
Виж целия пост
# 13
Нашата хубавица също се пипа като е голичка... Това, че момиченцето на твоята приятелка настоява и през памперса... Може наистина да говори за някакво възпаление... Изключете възпалението след консултация с лекар... И оставете другото само да отшуми... Колкото повече се набляга на това, че не трябва да се прави... Толкова повече детето ще го прави... Наистина, много мами са казали... Отвличането на вниманието в друга посока, без да се коментира по какъвто и да е начин пипането, е най-правилния подход... Още повече, че децата изучават всяка една част от тялото си с голямо любопитство... Те не правят разлика между пръсти на краката и половите си органи примерно... Ще си отмине пипащия период... И пак ще се появи след 10-15 години... Ама тогава ще си е съвсем съзнателен... Wink
Виж целия пост
# 14
Веднага консултация с лекар!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия