Променя ли се спермата на мъжа?

  • 1 207
  • 10
Здравейте. Не съм сигурна дали таза тема е за тук така, че няма да Ви се обидя ако я преместите. Искам да попитам променя ли се спермата на мъжа  през три месеца. Толкова време ли е необходимо за да бъде повторена спермограмата. Благодаря Ви.
Виж целия пост
# 1
Ние правихме две спермограми с помеждутък от 7 седмици единствената разлика беше в количеството,качеството си беше същото,но за всеки индивид е различно
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора, и бих искала да те попитам aniji количеството намаля ли или се увеличи?
Виж целия пост
# 3
Значи ние правихме два пъти по две спермограми първия път се увеличи с няколко милиона а втория се намали и то драстично
Виж целия пост
# 4
Това означава ли, че на всеки 3-4 месеца трябва да се повтаря спермограмата? И мен ме вълнува този въпрос!
Виж целия пост
# 5
Моя мъж като го оперираха миналото лято трябваШе да вzима доста силни лекарства, болкоуспокояваЩи и т.н. които влияят на спермограмата. Лекарката каzа че трябва да иzчакаме 3 месеца и че преди това няма смисъл да павим zаЩото Ще иzляzат лоШи реzултати.
 
Виж целия пост
# 6
сперматогенезата, тоест, образуването на един сперматозоид, трае 76 дни или около 3 месеца.
затова обикновено се дава този срок.
например, ако е правена операция от варикоцеле, приемани са антибиотици или други действащи на спермата лекарства, след 3 месеца най-рано може да се очаква обновяване на сперматозоидите в еякулата.

това не значи, че всеки мъж трябва да припка през 3 месеца на спермограма - само ако се лекува или състоянието му не е уточнено.
Виж целия пост
# 7
Моя въпрос беше друг, тъй като нашата спермограма е добре, правена октомври, ноември. От тогава мъжа ми нищо не е вземал, трябва ли да я повтаряме.
Виж целия пост
# 8
При нас се получи следната ситуация:миналата година - м.Април правихме спермограма и всичко беше наред-65% норм.сперматозоиди.Сега в нач.на февруари пак направихме и този път нещата бяха по-лоши.Оказа се че са намяляли и сега са 41%,което било в долната граница.И дадоха на мъжа ми да пие Ел-карнитин.Това дали ще помогне?И пак трябвало да направим спермогарма по-нататък,но не сме уточнявали кога.
Виж целия пост
# 9
Нека и аз да се рапиша. Когато доктора назначи спермограма на мъжа ми, резултатите бяха от нея беше, оценка - средна. От лабораторията казаха, че е всичко е нормално и че с този резултат може да се стигне до бременност. Но моя доктор препоръча втора след три месеца, с обяснението, че може да има промяна. И беше казал, че ако резултата е по-лош ще се наложи лечение. Но така и не стигнахме до втора, защото аз забременях преди това. Може би наистина, при такива и по-лоши резултати, трябва да се изчакат тези три месеца   newsm78
Виж целия пост
# 10
Здравейте. Искам да благодаря на вички който дадоха мнение по този въпрос. На нас доктора също ни каза да повторим спермограмата след три месеца. Първата спермограма която правихме доста отдавна беше много добре  а следващата която направихме се оказа лоша- спермата не се втечняваше за определеното време което не е нормално. Сега изчаквам да минат три месеца и да я повторим незнам какво ще излезе така че ще пиша допълнително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия