за бланширания ориз да питам...

  • 538
  • 4
Не съм купувала досега, но съм любопитна - как се приготвя и каква е разликата във вкуса с другия - белия имам предвид.
Пести ли време?
Споделете рецепти... Praynig
Виж целия пост
# 1
Бланширания ориз не се запържва и измива преди приготвяне, което улеснява домакинята.  Направо се задушава и не се слепва. Подходящ е за гарнитури. Според мен е малко по безвкусен от другия, но ако го направиш тип ризото става чудесен. Аз го приготвям по следния начин: В дълбока тенджера задушавам 1 глава лук и 2-3 скилидки чесън. Добавям ориза, разбърквам и добавям 1 чаша бяло вино, оставям на слаб огън докато се изпари виното и набъбне ориза. След това добавям по 1 чаша пилешки бульон (разтворен) няколко пъти при всяко сгъстяване и разбърквам леко. Когато е готов и водата почти се е изпарила го оставям да си поеме водата и му слагам малко маргарин или масло, а след това и малко настърган кашкавал. Към готовия ориз по желание можеш да добавиш и варени зеленчуци.
Виж целия пост
# 2
А дали е подходящ за прословутия китайски ориз със яйца и зеленчуци?
Виж целия пост
# 3
Да, става идеално за ориз по китайски  Peace
Виж целия пост
# 4
   Много съм доволна от бланширания ориз,по бързо се готви и не се слепва, а като прибавиш и куркума става страшен #Onfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия