Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 144
  • 764
# 315
Клемче, на нас едва една лекарка в София ни каза, че не е трябвало да даваме Проспан заедно с Вентолин, защото увеличава отделянето на секрети и направо сме задръствали дробовете му, вместо да облекчим спазъма.  А Проспана винаги му го изписваха при спазъм и това в продължение на 2 години ooooh!

kroelahai, при моето дете до преди година всяка хрема слизаше надолу в дробовете, а това се случваше при всяко посещение на детската градина в рамките на 2-3 дни, максимум издържаше до 5. После месец или два лекуваме спазъма, остатъчната кашлица, да спрат всички секрети отвсякъде, тръгва отново на градина за 2-3 дни и пак се повтаряше хрема-спазъм и т.н...Само че, той тръгна на градина на 5 годинки и е вярно, че преди това имаше по-малко пристъпи, но и с деца не бях го събирала.  Confused
За агресивността една доцентка от Стара Загора ни обясни, че е нормално за астмата. Не стигал на моменти достатъчно кислород до мозъчетата им и на това се дължи описаното и от теб лошо поведение. Да не им се караме и да си им даваме редовно лекарствата. Не било от тях, макар и те може би са оказвали влияние. Мен много ме съмняваше сингулара, докато го пиеше.
Виж целия пост
# 316
Никой нищо не каза за болките при вдишване,не са ли имали вашите деца такива при спазъм?Болят го гърдите,показва триъгълник от рамената до слънчевия сплит.Много кашли.Дадох и новфилин и чай и нищо не помага,свири си и това е,и гадната кашлица,която бях позабравила,направо ще се побъркам като го слушам.
Виж целия пост
# 317
Не искам да те плаша,но аз съм имала такива болки и когато ми направиха снимка,се оказа,че съм с много изострен бронхит
Виж целия пост
# 318
Много е полезно това за муколитика и спазъма, защото и ние бяхме на флудитек и вентулин ...
Преди да ни приемат в болницата в къщи правих инхалации с физ.р-р, но тя се влоши и ни приеха. Тогава попитах дали аз пък не съм и навредила с тези инхалации и ме успокоиха, че дори и на напълно здрав човек да направиш, по никакъв начин не можеш да навредиш. Така че давай смело.
Точно пулмикорт е бил заместителя на флексотид-а.
Ели, дано го отпусне  Hug
Клемче, радвам се, че сте по-добре, дано и утре ви зарадват. Благодаря и за темата за Трявна. ие клоним повече за Сандански, защото в Трявна сме ходили много пъти , но пък не намирам никаква информация относно базата, условията и т.н.
Между другото ксизал ни е изписан от УНГ за свиване на трета сливица  Peace
Ние днес бяхме при педиатъра, още има хрипове малкия, спираме аб, продължаваме с флудитек и инхалации с физ.р-р. На каката взеха да и избиват още пъпки.
Виж целия пост
# 319
Ели , дай първо едно топло чайче , ако имаш от мащерка и мента и направи инхалаций със физ ра-р. Аз съм правила на себе си и отпуска , но за кратко . След като пия нофилин се оправям , но за детето не смея да ти кажа.....
Аз този път забелязах , че като започне да свири и хърка и се появява хрема гъста и прозрачна или бяла......сигурно е алергия....някаква.
 Не знаех , че се включва Муколитик не едновременно със Вентолин , а чак след преминал спазъм . Досега са ни изписвали сироп за кашлица и Вентолин едновременно..... Shocked Ха , сега вярвай на лекари  #2gunfire
И аз това не го знаех.Дано се оправяте по-скоро.Много ви се насъбра.. Hug
Иначе пък ние вече четвърта седмица подкарваме и сме на никъде-нито здрави,нито болни.
Задните секрети си ги има,подкашляния също и ни напред ни назад.
Пръсках в носа,давах Ериус,пръскам и в гърлото..е това чудо не минава
Виж целия пост
# 320
Моя днес е на градина, кашлицата почти спря, няма сополи, само нощем похърква с носа. И на плуване беше, да видим колко ще изкара.
И пак да попитам за всеки случай
Интересно ми е как стоят нещата в чужбина с профилактиката и лечението на тия състояния, някой запознат ли е? Каква честота на пристъпите се води за "нормална" ако има такава въобще  Thinking

Виж целия пост
# 321
Явно че утре пак ще се ходи на лекар,ни новфилин помага ,ни вентолин.Нямаме температура иначе веднага бих направила снимка и кръвна картина.
Виж целия пост
# 322
Ели, няма температура, но първия ден имаше нали? Болката е гадна зная я - ми честно казано при мен само вентолина я облекчава, не веднага но от втория третия ден. Направи кръвна картина утре непременно, нищо че няма Т. Ларингита си е вирусно - бактериално заболяване, т.е. след като вирусът е намвлязъл в организма, и той е слаб и не може да се пребори, се получава бактариална инфекция, при вас в последствие се получава бронхита, а спазъма при бронхит си е налице, просто няма как да го пропуснете за съжаление. Мястото което описваш е опасана с малки бронхи и алвеоли, те са задръстени или са се подули от алергична реакция и не пропускат въздуха, или са пълни със секрет, който също пречи на въздуха да влиза и излиза от дробовете, затова го боли. Знам ли и урбазон може би ще е добре да му се даде, кофтито е че е силно алергичен и най малкото нещо веднага довежда до тежък пристъп, спазъм. Аз бих пробвала с пулмикорт, нищо че сте на серетид, според мен няма да пречи, още повече че ти пулмикорта и серетида можеш да ги правиш през интервал. А АБ изписан ли му е. Аз доколкото зная ларингита без АБ трудно минава, а и на бронхита ще повлия добре, пуснете кръв и ще прецените. Флудитека въобще не го почвай на този етап, щоще стане пневмония, първо трябва да се отпуснат бронхите. А казваш че и много кашля нали - дере се, вентолина го кара така да кашля, ако имаш сироп Вентолин по добре му давай сироп, а инхалации му прави само с ФР. Това е най кофти когато се случат така ларингит с асматичен спазъм. Казвам го от опит - имали сме много такива моменти, но откакто сме на пулмикорт, бързо се овладяват нещата.
И аз я взех днес подкашляща от ДГ, но си я водих на балет. Днес е имала пластика естесвено и там от влагата, глината, боите се е поразбухала, и в къщи подбухваше, но сега си  инаправих пулмикорта и ще я следя. Нямам и вентолин, шишето ми е отворено отдавна, а не съм си купила друго, дано не ми потрябва тази нощ!
Виж целия пост
# 323
<eiffel tower>,само първия ден имаше температура и то еднократно.Гласът мо вече почти се оправи,така че не мисля че заради ларингита кашля.А вентолин сироп не му действа въобще.Днес цял ден го карам да духа на спирометъра и резултатите са отчайващи.С около 40 % по малко постига в сравнение с вчера.След инхалация се подобрява резултата малко за около 1-2 часа и после пак се влошава.Сега заспа и го преслушвах и като вдишва въздуха се чува как влиза като на два тласъка в рамките на едно вдишване,а при издишването свири.Това не е в целия дроб така ,а само на места.Такова нещо не бях чувала.Имате ли понятие защо е така.?Сега като заспа спря и да кашля.
Виж целия пост
# 324
Ние снощи вдигнахме температура , днес сме на преглед , но ми мирише на връщане в болницата.
Да оздравяват всички дечица   bouquet . Ще пиша когато мога. Cry
Виж целия пост
# 325
Ели, при всички случаи детенцето трябва да го види лекар, тук някой едва ли може да помогне адекватно. Дано се появиш с добри новини днес  Praynig Hug
Момичета, и на мен ми се е случвало различни доктори да изписват различни комбинации - вентолин с/без муколитик. Най-логично ми се струваше, че щом има нещо насъбрано, трябва да се включи отхрачващо средство,каквито са сиропите. Това - докато не ми се изясни подробно картинката със спазмите, при което разбрах как протичат, и че въздухоносните пътища са запречени (т.н. обструкция). Ако тези пътища не се отпуснат, каквото и отхрачващо да се дава, няма да има ефект, напротив - може по-големи неприятности да се завъдят  ooooh! Докторът, който за 1-ви път ми каза да изчакам със сиропа, беше педиатъра в болницата в Ардино (това е малко родопско градче, мъжо е от там, и малката доста време беше там лятото). В болницата в Хасково и двата пъти сиропа вървеше успоредно с хиляда други гадости,малка част от които беше вентолинът  ooooh! Въобще не искам да си спомням за това  Tired В общи линии - наистина е трудно да се доверим на лекарите, още повече, че се наблюдават такива различия в методите им на лечение (които понякога може да са много опасни  Confused)
Айфел,

Ларингита си е вирусно - бактериално заболяване, т.е. след като вирусът е намвлязъл в организма, и той е слаб и не може да се пребори, се получава бактариална инфекция, при вас в последствие се получава бронхита, а спазъма при бронхит си е налице, просто няма как да го пропуснете за съжаление.
Явно протича различно този бронхит  преди две седмици Криси беше с бронхит - мина за по-малко от седмица, и без спазъм   Rolling Eyes Ирончиното е, че от началото на есента и най-малкия сопол минава в спазъм,а при бронхита нямаше  #Crazy
Тя, милата, тъкмо изкара две пълни седмици на градина (което не се е случвало до сега),и от снощи е със запушено носле и някаква странна кашлица, сякаш този път само от гърлото. Имам подозрения, че пак са намесени някакви задни секрети - от два дни се чува похъркване, а пък нищо не се издухва  Rolling Eyes Мамите в темата за боледуване в ДГ много похвалиха геломиртола, някое от вашите дечица ползвало  ли е? То са някакви етерични масла, моята уж няма алергия, ама знам ли какво да очаквам ...

п.с. Клемче, и от теб дано само хубави новини да има  Praynig
Виж целия пост
# 326
След изкаран бронхоолит лятото ,моя син имаше спастична кашлица 2 месеца ,и изведнъж спря .От тогава на сам  кашля само когато е болен .Този път ни се размина сополите не слязоха на долу и се оправи само с половин хапче нофелин ,сега не знам то ли му помогна или просто не е било нещо сериозно но се оправи .Има и друго обаче ,може наистина с начален стадий на астмата полмикорта да ни е повлиял добре и за това да не е направил пристъп .Иначе скача бяга като луд и не се задъхва или закашля .Преди като изкара бронхоолит само да побяга малко и веднага правеше пристъпи ,от далече хората са го забелязвали и са ме питали защо така диша ,явно от един бронхолит след това 1 ,2 ,месеца се кашля или се задъхва при ф натоварване ,но тогава много се бях уплашила .Не че сега не се страхувам като ни махнат полмикорта как ще е още 3 месеца имаме да го инхалираме и после пак ще си умирам от страх като се разболее ,явно на моя малкия много добре му се отразява .
Скорошно оздравяване на всички дечица . Praynig Hug
Виж целия пост
# 327

Мамите в темата за боледуване в ДГ много похвалиха геломиртола, някое от вашите дечица ползвало  ли е? То са някакви етерични масла, моята уж няма алергия, ама знам ли какво да очаквам ...

п.с. Клемче, и от теб дано само хубави новини да има  Praynig

Аз съм питала за Геломиртола нашият педиатър и той каза, че категорично не е за нас, заради етеричните масла....
Виж целия пост
# 328
След изкаран бронхоолит лятото ,моя син имаше спастична кашлица 2 месеца ,и изведнъж спря .От тогава на сам  кашля само когато е болен .Този път ни се размина сополите не слязоха на долу и се оправи само с половин хапче нофелин ,сега не знам то ли му помогна или просто не е било нещо сериозно но се оправи .Има и друго обаче ,може наистина с начален стадий на астмата полмикорта да ни е повлиял добре и за това да не е направил пристъп .Иначе скача бяга като луд и не се задъхва или закашля .Преди като изкара бронхоолит само да побяга малко и веднага правеше пристъпи ,от далече хората са го забелязвали и са ме питали защо така диша ,явно от един бронхолит след това 1 ,2 ,месеца се кашля или се задъхва при ф натоварване ,но тогава много се бях уплашила .Не че сега не се страхувам като ни махнат полмикорта как ще е още 3 месеца имаме да го инхалираме и после пак ще си умирам от страх като се разболее ,явно на моя малкия много добре му се отразява .
Скорошно оздравяване на всички дечица . Praynig Hug

Браво, ей на това разчитам и аз.поне докато сме на пулмикорт, а като го спре се надявам да го израсте. Иначе и моя син е така - прави спазъм само от бистър сопол. При задна хрема и по- сериозно заболяване няма и помен от пристъп. Даже миналата зима изкара гнойна ангина пак без усложнения.
Клемче, дано да се свършва по- бързо с това нещо
Виж целия пост
# 329
Леле колко болни деца..бързо оздравяване. Иначе, Михаил първоначално правеше по 2 пристъпа в  месеца, постепенно с лечението започна да намалява интервалите, започна да прескача месец. Сега са горе долу на всеки 2м. При нас в 90% от случаите няма никакви признаци на някакъв вид инфекция. Няма хрема, температура и т.н а само леко подкашляне първите няколко часа, явно началото на пристъпа,постепенно кашлицата се усилва, и за 2-3 часа стига до спазъм, най много за денонощие. Аз в тези случаи увеличавам дозата на Пулмикорта, и при спазъм вече включвам и Вентолин. Михаил става много буен и неудържим само когато е на Вентолин. Тогава е труден за издържане. Иначе Пулмикорта не му се отразява по никакъв начин. При нас почти няма хрема, много рядко му се случва и я овладяваме в повечето случаи за ден - два с Виброцил. Температура през последната година е вдигал може би 2-3 пъти я има я не. Но пристъпи - има най малко 10- тина. ларингитните са около 5.
Преди няколко дена пак се разкашля, направо влажно и дълбоко. Без предизвестие. Увеличих Пулмикорта, овладхме засега положението, дори не съм го спирала от градина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия