Повишени лимфоцити

  • 9 981
  • 6
Вчера правихме ПКК на нашето бебе, което е на 3,5 месеца. Резултатите са добри с изключение на лимфоцитите, които са 0,67 при допустими граници 0,20 - 0,48. По принцип повишението на лимфоцитите се свързва с прекарано вирусно заболяване, а Димана не е боледувала. В интернет четох, че физиоличното повишение на този показател е нормално за деца до 4 години. Нашият педиатър също смята, че няма основания за тревога. Но за всеки случай ще пуснем изследвания на урината.
Някой може ли да ми даде повече информация. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
До 4 години границата е 0,55 доколкото знам. Сегментоядените и моноцитите как са, СУЕто?
Виж целия пост
# 2
St - 0,02, Sg - 0,28 и Mo - 0,03
Това са другите показатели при диференциалното броене на левкоцитите. Иначе утайката (СУЕ) също е в норма - 3.
Виж целия пост
# 3
Най-вероятно нищо му няма на бебчо, може лека инфекция да е прекарал и даже да не сте я усетили.
Виж целия пост
# 4
Много ти благодаря за отговора. Приятна вечер.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Всичко е нормално .Не се тревожи,защото от добър педиатър знам,че лимфоцитите на деца до 4 години може да са до 70 даже и повече.Същото важи и за левкоцитите.При нас границата е до 10,а при децата до 15.Аз също се бях шашнала,но разучих нещата и сега въобще немепритеснямат леко завишените стойности на каквото и да е при децата,защото това си е физиологично.
Виж целия пост
# 6
Много ти благодаря. Това наистина ме успокои  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия