За китайското зеле

  • 5 121
  • 14
Понеже цяла зима купувам зелки и всеки път удрям на камък т.е. много са твърди днес купих китайско зеле. Въпроса е как се мие преди консумация? Пробвам листо по листо ама са много крихки и се късат newsm78
Виж целия пост
# 1
Да се мие ли    newsm78
Хм не се мие - махаш горните няколко листа и това е.
Никога не съм мила зеле
Виж целия пост
# 2
Ако ще правиш салата, след овкусяването разбъркай съвсем леко, защото зелето е много крехко и става като варено ако го бъркаш по-дълго.
Виж целия пост
# 3
Махам горните листа, измивам китайското зеле, както обикновеното и след това режа.
Виж целия пост
# 4
мия го като зелената салата - лист по лист...
Виж целия пост
# 5
и аз лист по лист го мия
Виж целия пост
# 6
А докъде режете ( в случая когато не е мито лист по лист) ? Защото някъде от средата към края почват едни такива "хрющялни"бели като кочани ...... Това еде ли се ? Аз все го хвърлям Sad и то кажи-речи много малко  салата ми става от едно зеле......
Виж целия пост
# 7
на мен кочана ми е много вкусен  Grinning
цялото го изяждаме  Wink
Виж целия пост
# 8
на мен кочана ми е много вкусен  Grinning
цялото го изяждаме  Wink
И аз така, нападам го още докато режа  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
eдна хитринка да споделя...
От опит мога д ави кажа, че салатата от китайско зеле става уникална ако се овкуси с лимонов сок /или ябълков оцет/ и сос уорчестър /повечко Wink/. Понякога добавями сварени пътпъдъчи яйца.
СТАВА СУПЕР  chef
Виж целия пост
# 10
  Страхотно зеленце, стават страхотни саладки,а ако сложиш  риба тон и малко кис.краставички чаревичка и туй онуй става страхотия smile3521
Виж целия пост
# 11
Мъж ми е любител на това зеле. Сам си го мие... лист по лист, после реже, прави салата и т.н. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз пък правя комбинация от китайско зеле, моркови и ситно нарязани печени чушки. Става нещо страхотно! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
И аз прявя различни вариации с кит. зеле, примерно зеле, моркови, царевица, чушки и чесън. Купила съм си сусамово олио и от него слагам няколко капки и става страхотно.
Аз иначе мия листо по листо в началото и правя салтата, на следващото пак и накра я остава стегнатите листа и направо ги нарязвам. От едно кит. зеле правя около 3 салати, но пак си звиси от големината му.
Ще пробвам и със сос уочестър, иначе  него го ползвам доста пестеливо за меса.
Виж целия пост
# 14
Никога не го мия - махам горните листа.
Правя салата - зеле, риба тон, 1 домат на дребно, кашкавал, крутони - охххх, потекоха ми лигите - ще си направя за вечеря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия