писмо до Франция

  • 2 290
  • 11
Момичета, имам нужда от помощ и ви моля да ми простите, че ви питам за такива несъвременни начини за комуникация Wink
Та питането ми е следното, за колко време пристига едно писмо до Париж, трябва ми сравнително точен отговор, за да мога да планирам по най добрия начин нещата, от пощата ми отговориха- до седмица.
Нашия тати заминава за една седмица, ще му е натоварено доста, понеже ще чете лекции и искам да го изненадаме с писъмце, картички, отпечатъци, въпреки че всеки ден щом се поосвободи ще се чуваме. Притеснявам се да не отиде по рано или да закъснее писмото, та затова трябва да планирам нещата добре и да го пратим идната седмица.
Още нещо да помоля френскоговорящите мами, трябва ми превод на получател и ми се ще да напиша периода за който е резервирана стая в хотела, но как да го оформя точно. smile3523
Виж целия пост
# 1
Чувала ли си лафа "Гаранция Франция"?
Да, по принцип е до седмица, но си сложи
плюс/минус 2-3 дни. Може да улучите
стачка на пощальоните, може да има
стачка по летището. За да избегнете
моткане по българските пощи обаче,
пуснете пйсъмцето в Централна поща,
така поне пък бързо ще излезе от БГ.
Татето сигурно много ще се зарадва!
Виж целия пост
# 2
Лиска то4но ти го е каzала, гаранция Франция  Sad  Ста4ки има по4ти непрекъснато.... По принцип стигат zа около седмица, но карти4ката zа Коледа от БГ е пристигнала след 3  Sad 
Виж целия пост
# 3
Момичета, направо ме отчаяхте, даже си мислех преди малко докато приспивах Йони да се откажа от писмото, обаче ще рискувам, защото ако пристигне навреме ще изненадаме много приятно нашия тати. А пък ще заложа повече изненади из куфара, лаптопа и на всички възможни места, поне за тях имаме цяла седмица още да ги измайсторим с мъниците.
А по колко горе долу продължават стачките?
Благодаря ви за всичко казано, поне ще знам да не разчитам много на писъмцето:)
Виж целия пост
# 4
Izvinyavam se che pisha na latinica...

Ideyata e strahotna.
Ot Bg pisma i kartichki sum poluchavala za 6 dena do 2 meseca. Po-skoro 1 sedmica srok za pristigane na pismo e izkljuchenie, a praviloto e okolo 2 sedmici. Nezavisimo kakvo kazvat v BG poshtite.
Ako pusnesh kartichkata dosta po-rano, shte pristigne, nay-mnogo da go chaka na recepciyata.
Mojesh da oformish adresa i vremeto na prestoy v hotela na angliyski, shte svarshi rabota.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета, златни сте Hug
след малко довършваме нещата и ще ги пратим в понеделник, дано пристигнат  Praynig
Виж целия пост
# 6
Момичета, направо ме отчаяхте, даже си мислех преди малко докато приспивах Йони да се откажа от писмото, обаче ще рискувам, ...
Защо пък чак да се отказваш, пускай го пък ако пристигне навреме- добре, ако не- здраве да е. Все пак само 1 седмица ще сте разделени и с писмо или без татито ще го преживее някак Wink

И не се отчайвай заради такива неща, има къде къде по-страшни Wink (това в кръга на майтапа, защото наистина прозвуча отчайващо Laughing)
Виж целия пост
# 7
Защо пък чак да се отказваш, пускай го пък ако пристигне навреме- добре, ако не- здраве да е.
Biba, така и ще направя Grinning А пък това че всички ще преживеем поредната командировка не се съмнявам, ама само като си представя как ще го изненадаме с писъмцето и ми става едно такова хубаво. Това му е най кратката командировка до сега и съм убедена ще мине бързо, още повече че искам да спретна два купона изненади за посрещане. Сестра ми си идва събота от Испания, а в неделя посрещаме тати. Ще ги изненадаме много приятно Grinning
Виж целия пост
# 8
Нормално при липса на стачки пристига за 4 дни. Нооо Лиска съвсем на място го е казала, защото до скоро имаше стачка на почти всички държавни работници/по-точно чиновниците/ и пощите не работеха определено време. Даже аз не успях да си взема един колет миналата седмица, е вече си е вкъщи де. А до вчера имае стачка на контролиорите мисля в "Орли" /едно от летищата в Париж. Така че "Гаранция Франция" за жалост тук е в пълна сила - ми нали е Франция :crazyПолучател - не е необходимода пишеш - просто адреса на получателя се пише както си е познатия етикет и в България /но на латиница/ - в дясно под марките. /ако правилно съм разбрала въпроса ти/.
Но ако държиш на превода - DESTINATAIRE.
Виж целия пост
# 9
Аз писма отдавна не съм полу4авала, но обикновенно стигаха за 7-10 дни.
И малко извън темата-Поля, малкия Пол много е пораснал, да го нацелува6 едно хууууууубаво   bouquet
Виж целия пост
# 10
Blagodaria Strumpf Heart Eyes
A Polo neshto mnogo se e razglezil ot celuvki  Crazy
I ot nas mnogo celuvki za waùeto bebche  love001
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета  Hug, плика, приготвен и написан (Pollia написах го на английски, ама така е като бързам) вече е на скришно, барабар с две картички вътре, много хубави станаха с отпечатъци на ръчичките и апликации. В понеделник го пускаме.
Много, много ви благодаря newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия