Нощен плач на дете на 1г10м.

  • 3 073
  • 10
Момичета преди да пусна темата съм изчела доста информация, но решение на проблема си немога да намеря.
Имаме момченце Пепчо на 1г10м. откакато се е родил спи много неспокойно, но не това ме тревожи, а това че напоследък по цяла нощ мрънка на сън,а след известно време започва кански да реве и много трудно се успокоява. Не използваме залъгалки, не пие течности през ноща, по точно не иска да пие. Ако му говоря не се успокоява, ако го галя през решетката на креватчето още повече почва да реве, дори и да го взема при нас на спалнята само временно се успокоява. Вече говори, а когато го питам защо плаче и изреждам хиляди причини той само мълчи и хленчи. Откакато се е родил спи в една стая с нас, но мислим през лятото да го отделим в самостоятелна, но незнам дали ще имам сили да бродя по 20 пъти на нощ.
Не мисля че са зъбки, имаме си 16 броя и няма изгледи за нови, здравичък е, ходи на ясла от 5 месеца и това не ми се вижда причина. Абе всъщност незнам объркана съм и търся съвет от поопитните мами.
Виж целия пост
# 1
Лора прави така само, когато е гледала някой особено впечатляващ филм или когато се е изплашила от нещо, било реално или въображаемо. Когато тръгна на ясла /1г10м/ подобни нощни изпълнения се случваха често, но тя откровено не искаше да ходи в градината, така че аз знаех, какво точно я тревожи.
След това, по едно време сънуваше някакъв вълк .....вероятно от някоя книжка.
Ако имаш възможност, спри детето от яслата поне за 1 седмица - 10 дни и наблюдавай.
Виж целия пост
# 2
И Мони има понякога такива нощи. Реве и нищо не може да я успокои, не иска гушкане, нито вода, нито биба. Не казва защо плаче, само вика "Не! Няма! Не ще!". Оставям я зо няколко минутки да се наплаче, после и давам малко водичка и се успокоява. Мисля, че имаше подобна тема, но не ми се рови в момента - ако не си я открила, довечера ще я потърся - доста мяйчета се бяха включили.
Виж целия пост
# 3
Пепи също вика "Не,Няма", но за разлика от Мони не се успокоява толкова бързо. Аз неможах да намеря подобна тема, ако я откриеш ще съм ти благодарна.
Ив, благодаря за съветите, но не мисля че проблема е в яслата, защото миналият месец си беше в къщи и не е ходил на ясла, а пак се будуше нощем със същите крясъци.
Филмчета не гледа освен Мечо Пух и то не всеки ден, но знам ли какво му остава във впечатлителната главица.
Виж целия пост
# 4
И аз съм имала такива нощи, и с двамата.
Последният път беше преди 2-3 месеца, малкият се събуди към 12 с истеричен рев, гушнах го, седнахме на дивана в хола и при всеки мой опит да се облегна той се събуждаше и започваше истерично да реве. Успокои се чак към 4-5, дотогава се побърках, какви ли не мисли минаха през главата, чудех се да звъня ли по доктори, ама какво да им кажа: "иска да спи седнал в мен, щом го сложа в полулегнало състояние се буди и реве". Нямаше никакви признаци да го боли нещо, нито зъби да го мъчат.
На сутринта си беше ок.
 Това ми беше най-фрапантния случай, иначе се е случвало много пъти да се събудят, да пореват 10-20 мин, гушкаме се, галиме се, укротяват се и пак заспиват.

Кой знае какво става с малките им главички, но не мисля че е нещо притеснително.
Виж целия пост
# 5
И Виктор напоследък спи ужасно неспокойно. Последният път се събуди към 3ч през ноща и рева до 5.30 истерично, като нищо не можа да го успокой. Обикновено плаче за да го взема при нас, но този път определено не помогна. Аз също си го обяснявам с яслата - освен, че ходи с нежелание, може би там има много впечатления от деня, децата и игрите, превъзбужда се, не спи добре на обяд и после му се отразява на нощния сън.. А те вече и сънуват, така че може да се стряскат насън и като не могат да схванат още ще не е реално се плашат... newsm78
Виж целия пост
# 6
И дъщеря ми е така и затова сега спи при нас.Реве на сън дори и когато е гушната,затова и давам да пие водичка(по 3 шишета )нощем и се успокоява
Виж целия пост
# 7
jen, заповядай! Дано откриеш нещо, което да ви помогне!   bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63644.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43110.20

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64429.0
Виж целия пост
# 8
пробвайте вместо вода да давате мляко - то успокоява, нахранва... абе просто е неоценимо
ПОне пробвайте
Виж целия пост
# 9
Офф:
Наде, желая ти лека бременност и едно (може и две!) прекрасно бебче след няколко месеца! Сега ти видях лентичката и този "кого ли очаквам" много ме зарадва!
Виж целия пост
# 10
Чоколина 10х  bouquet Hug за линковете, има много интересни неща.
При нас се оказа вадене на зъб колкото и да не ми се вярваше, мислех че е рано за последните кътници, но това е положението.
Благодаря ви момичета за помоща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия