До какво количество?

  • 345
  • 8
Здравейте мами!
Мисля да започвам да със захранването от утре.
И ми се искаше да си доизясня още нещо. До сега не съм давала нищо друго освен кърма, дори и сок. Та ще започна със зеленчукови пюрета /първо картоф, след това с тиква, с морков и т.н./
Според вас до какво количество зеленчуково пюре трябва да стигна, за да започна с плодовите? И дали е грешка, че започвам със зеленчукови при положение, че не съм давала сок?
Много ви благодаря!    bouquet
Виж целия пост
# 1
Амиии...аз започнах първо с плодовите newsm78
Виж целия пост
# 2
Марис, това, че не си давала сок няма нищо общо със захранването, нито с това каква храна ще избереш като за начало (плодово, зленчуково пюре или каша).

Определено количество, което трябва да достигнеш не мисля, че съществува. По-скоро се съобразявай с това да даваш новите храни през определен интервал (поне 3-4 дни в началото) за да имаш време да реагираш, ако се появи някаква реакция и да разбереш към коя храна точно е тя.

Започни само с 2-3 лъжички, ако го хареса на следващия ден дай още малко. Ако след 3-4 дни прием на морков примерно няма реакция можеш да преминеш към картоф и т.н.
Виж целия пост
# 3
Jade, то това ясно, но като почна със зеленчуковите, кпга да действам с плодовите  newsm78 трябва ли да съм стигнала 1/2 бурканче или 1/от 130мл/
Виж целия пост
# 4
Плодовите така или иначе са като десерт или като междинни закуски, т.е. ще ги даваш в малки количества или смесени със зърнени каши (домашни). Така че, като въведеш различни зеленчуци, примерно всичко, което намериш на пазара, да се запознае детето вкусово с тях, можеш да преминеш към плодовете.
Виж целия пост
# 5
Ако даваш пюрето след кърмене, много е възможно да не изяжда голямо количество.
През първите месеци Мартин изяждаше не повече от 60-80 грама пюре.
Виж целия пост
# 6
трябва ли да съм стигнала 1/2 бурканче или 1/от 130мл/
Не е нужно да си стигнала до определено количество преди да въведеш плодовите.
Най-важното е да знаеш със сигурност, че няма реакция към предишната храна. А това можеш да го разбереш като даваш няколко дни подред от нея, не е задължително да е по половин или цяло бурканче дневно.

Все пак, нали знеш в началото твърдите храните се дават за запознаване с тях, а не гоним някакви норми и грамове Wink

Аз лично въвеждах плодови и зеленчукови пюрета като ги редувах.
Виж целия пост
# 7
Аз пък бих те посъветвала следното. Отвори библиотеката и прочети различните варианти на захранването. Има поне 4-5 схеми, някои си приличат, други са по-различни, но всички те стават.
Помисли, кое ще бъде най-подходящо за твоето си бебе, кое сезонът позволява и кое ще е удобно за теб.
Съпостави ги на спокойствие и тогава захрани.
Виж целия пост
# 8
Мерси много мами!
Аз в библиотеката почти всичко съм изчела Simple Smile и имам някакъв план, но това ме тормозеше нещо Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия