Домашно приготвени пюрета

  • 1 058
  • 16
правя на детето,което е на 4 месеца и 20 дена пюре от картофи.купешките не ги ядем.искам да сложа и морков,но много се колебая,защото незнам какво е нивото на нитратите.някой да ми даде съвет

Виж целия пост
# 1
Сега - зимата почти всички зеленчуци са с високо съдържание на нитрати. Ако имаш нещо във фризера, пробвай с него- например червена чушка, но в началото прибавяй по-малко, може да сложиш и тиква към картофа.
Виж целия пост
# 2
Това за тиквата е добра идея.За морковите ,те в момента са предимно турски и май не са толкова пълни с нитрати.
Виж целия пост
# 3
Аз прибавям вече по малко спанак/ако имаш във фризера/,слагах и коприва към картофа,тиква.А морков се страхувам ,затова й купувам на Хип ранни моркови.
Виж целия пост
# 4
Купуваш Ранни моркови на Хип, разделяш го на 3-4 и добавяш към картофено или каквото пюре решиш Wink. В момента няма чисти моркови никъде май.
Виж целия пост
# 5
Наистина, трябва да се внимава с тези зеленчуци, които се продават сега. Май по-добрия вариант са купените пюрета или поне, както те е посъветвала jul, поне морковите, че пресните сега са ужас.
Виж целия пост
# 6
Ако съвсем не иска купени пюрета ,можеш да добавиш тиква .И тя е много полезна и едва ли съдържа нитрати Wink
Виж целия пост
# 7
Аз ползвам от Бейби морковите(замразени) на фирма Bonduelle.
Виж целия пост
# 8
Аз ползвам от Бейби морковите(замразени) на фирма Bonduelle.

И аз! newsm10
Виж целия пост
# 9
За да не се притесняваш, купи си един пакет ранни моркови на Бондюел (Bonduelle, мисля, че така се изписваше името на фирмата) и слагай от тях
Виж целия пост
# 10
Къде се продават? Тези ранни моркови, имам предвид?
Виж целия пост
# 11
Наистина е опасно с продукти от пазара.Аз имам запаси вьв фризера,но и те са на изчерпване.Картофите обаче са ми от пазара Sad Тиквата е много добро решение на проблема.На нас ни е фаворит,а и е безопасна(не предизвиква алергии),полезна и децата много я обичат.Вече не знам колко тикви е изяла щерката Wink
Наи-често и правя пюре от картоф+тиква,подправено само с малко зехтин.Обожава го!
Но не сте ли още малки за захранване? Wink
Виж целия пост
# 12
Къде се продават? Тези ранни моркови, имам предвид?

В почти всички големи магазини-на щандовете за замразени зеленчуци. Казват им още и "бейби моркови" Grinning
Виж целия пост
# 13
Момичета,морковите,за които говорите не са ли едни мьнички,леко заоблени.Това,че се наричат*Беиби моркови*,не значи ,че са предназначени за бебета(ако са те,разбира се) Виждала сьм такива в Германия,но не знам доколко са екологично чисти...
Там имаше и *Беиби банани*,които,мисля,се казват така,защото са миниатюрни.Може и да бьркам,тогава не се интересувах от такива неща,още нямах бебе! Wink
Виж целия пост
# 14
Къде се продават? Тези ранни моркови, имам предвид?
В супермаркетите, хранителните магазини - при замразените зеленчуци
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия