Изпитана рецепта за шоколадов крем?

  • 1 908
  • 14
Мили мами,
подариха ми блатове от вафлени кори, но не знам какво да ги правя. Разгледах рецептите в книгите, които имам и във форума, ама нито една не ми се видя подходяща. Пък аз, като не съм толкова добра готвачка, не смея и да импровизирам.
Така че, моля ви, ако някоя от вас знае изпитана рецепта за шоколадов крем, която да се връзва с вафлените блатове, да ми помогне. Пусто, толкова апетитни изглеждат, не ща да мухлясат и да ги изхвърля...
Виж целия пост
# 1
Ами на мен много ми харесват кремчетата на д-р Йоткер. Те имат кремче което се вари и такова което само се разбива. Правила съм торта и с двете. Само им добави малко захар, че на мен не са ми достатъчно сладки... а можеш да направиш корите и с два вида крем, д-р Йоткер предлагат и хумав бадемов, другите не съм ги пробвала.
Може би трябва да намажеш вафлените кори с нещо, преди крема, че е гъстичък, аз никога не съм правила торта с такива! Може ли, майчетата дето вече са ги пробвали, да кажат!
Успех с тортата  Wink
И да споделиш как е станала!
Виж целия пост
# 2
Майка ми правеше едно време такива вафлички, като крема за слепване беше нещо като маслен + яйчен + крокан, но не знам точната рецепта в момента. Довечера ще я питам и ще напиша. Ставаха страшно вкусни!
А иначе, корите се мажат, слепват на 3 пласта и после се режат на вафлички. Според мен не трябва да се правят на торта и крема да е много или да е рядък, защото корите ще омекнат и няма да са хрупкави - говорим за вафли, все пак.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: nad_tab
Ами на мен много ми харесват кремчетата на д-р Йоткер. Те имат кремче което се вари и такова което само се разбива. Правила съм торта и с двете. Само им добави малко захар, че на мен не са ми достатъчно сладки... а можеш да направиш корите и с два вида крем, д-р Йоткер предлагат и хумав бадемов, другите не съм ги пробвала.
Може би трябва да намажеш вафлените кори с нещо, преди крема, че е гъстичък, аз никога не съм правила торта с такива! Може ли, майчетата дето вече са ги пробвали, да кажат!
Успех с тортата  Wink
И да споделиш как е станала!


И аз така правя - хем вкусен, хем лесен  Wink
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Echo
Майка ми правеше едно време такива вафлички, като крема за слепване беше нещо като маслен + яйчен + крокан, но не знам точната рецепта в момента. Довечера ще я питам и ще напиша. Ставаха страшно вкусни!
А иначе, корите се мажат, слепват на 3 пласта и после се режат на вафлички. Според мен не трябва да се правят на торта и крема да е много или да е рядък, защото корите ще омекнат и няма да са хрупкави - говорим за вафли, все пак.

Ще съм ти много благодарна, ако не забравиш да питаш... Това с крокана звучи така апетитно!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: nad_tab
Ами на мен много ми харесват кремчетата на д-р Йоткер. Те имат кремче което се вари и такова което само се разбива. Правила съм торта и с двете. Само им добави малко захар, че на мен не са ми достатъчно сладки... а можеш да направиш корите и с два вида крем, д-р Йоткер предлагат и хумав бадемов, другите не съм ги пробвала.
Може би трябва да намажеш вафлените кори с нещо, преди крема, че е гъстичък, аз никога не съм правила торта с такива! Може ли, майчетата дето вече са ги пробвали, да кажат!
Успех с тортата  Wink
И да споделиш как е станала!

Идеята е добра, но не ми се рискува. Няма обаче, да пропусна да я приложа към обикновен блат.
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 6
Ето на мен ми дадоха тези рецепти за крем за вафлени кори, пробвах само първия и стана много вкусно. Понамалих само захарта в рецептата.
Приготвя се "крем" с който се слепват.
I. Вариант:
1/2кг. захар + 2 супени лъжици какао се смесват на сухо
Сипваме към сместа 1/2л. прясно мляко и слагаме да поври на тих огън 10-15min. Махаме от огъня и добавяме 1п. масло (125гр), 1ч.чаша смлени орехи(може и повече) и 100гр. бисквити (при нас обикновени) смлени.
Бъркаме от време на време докато сместа се охлади. Трябва да е гъстичка, а не течна. Когато гъстотата ме притеснява добавям още бисквити.

II. Вариант:
0,250л. прясно мляко
0,250кг.захар
0,200кг.локум
Смесваме и слагаме да поври 10-15min. на тих огън докато локума се стопи. Добавяме 1 маргарин (250гр), 200гр. млени орехи, 200гр. млени бисквити малко шоколад или какао.

Слепване на корите:
На табличка с подходящ размер слагаме 1-вата с лице надолу(грапавата страна е лицето ) и мажем с крем. Процедурата се повтаря и за следващите 4 кори, но лицето им е нагоре. Притискаме леко за да се слепят и оставяме докато крема се стегне. Режем по диагонал с остър нож. За да са ми еднакви вафличките се съобразявам със самата шарка на корите(тя е на малки ромбоидчета).
Виж целия пост
# 7
Ето я и рецептата:

1) 200гр. масло + 200гр. пудра захар се разбиват с миксер на крем;
2) 200гр. пудра захар + 4 яйца се варят на слаб огън до сгъстяване на сместа. След това се оставя да изстине!
3) 0,5 ч.ч. захар се карамелизира и се изсипва в намазан с масло съд заедно с 1 ч.ч. смлени орехи. След изстиване, сместа се счуква на много ситно.
4) Към масления крем се добавя яйчния и накрая крокана и крема е готов Simple Smile

Трябва кремовете да са добре изстинали преди смесването за да стане пухкав крайния резултат Sign Exclamation  Освен това като количество не е кой знае колко и се маже откъм дълбокия "грайфер" на вафлената кора. Намазват се 3 кори и се слепват (2-те с крем една към друга, а 3-тата с крема към гърба на другите - то няма как иначе, исках да кажа, че не остава крем от външната страна на корите) и после се реже на парчета по желание - прави или диагонал, големи или малки.
Не стават много красиви, но затова пък са "да си оближеш пръстите".
Успех в правенето!  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Abadjieva
Цитат на: nad_tab
Ами на мен много ми харесват кремчетата на д-р Йоткер. Те имат кремче което се вари и такова което само се разбива. Правила съм торта и с двете. Само им добави малко захар, че на мен не са ми достатъчно сладки... а можеш да направиш корите и с два вида крем, д-р Йоткер предлагат и хумав бадемов, другите не съм ги пробвала.
Може би трябва да намажеш вафлените кори с нещо, преди крема, че е гъстичък, аз никога не съм правила торта с такива! Може ли, майчетата дето вече са ги пробвали, да кажат!
Успех с тортата  Wink
И да споделиш как е станала!

Идеята е добра, но не ми се рискува. Няма обаче, да пропусна да я приложа към обикновен блат.
Благодаря ти!


няма и да съжаляваш ако рискуваш. Става страхотен крем, а ванилията е супер вкусна
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Abadjieva
Мили мами,
подариха ми блатове от вафлени кори, но не знам какво да ги правя. Разгледах рецептите в книгите, които имам и във форума, ама нито една не ми се видя подходяща. Пък аз, като не съм толкова добра готвачка, не смея и да импровизирам.
Така че, моля ви, ако някоя от вас знае изпитана рецепта за шоколадов крем, която да се връзва с вафлените блатове, да ми помогне. Пусто, толкова апетитни изглеждат, не ща да мухлясат и да ги изхвърля...


А аз да попитам от къде мога да се снабдя с такива вафлени кори?
Виж целия пост
# 10
Благодаря, благодаря, Di5 и Echo! Ще предложа на семейния съвет двата крема, да си каже народът какво предпочита. Ще направя тортата през уикенда и ще ви кажа как е станала.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: cheta
А аз да попитам от къде мога да се снабдя с такива вафлени кори?

Ми не знам, на мен ми ги донесоха от чужбина...
Виж целия пост
# 12
Вафлени кори, може да намерите в Билла!
Виж целия пост
# 13
Да ви кажа какво стана с вафлената ми торта.
Семейният съвет избра крема на Di5. Направих го, ама въпреки добавените бисквити, той стана много рядък. Явно нещо съм объркала   Flushed  
Е, резултатът беше вафлена торта в собствен сос, ама ни беше вкусно! Кво като я ядохме със супени лъжици eat
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Abadjieva
Да ви кажа какво стана с вафлената ми торта.
Семейният съвет избра крема на Di5. Направих го, ама въпреки добавените бисквити, той стана много рядък. Явно нещо съм объркала   Flushed  
Е, резултатът беше вафлена торта в собствен сос, ама ни беше вкусно! Кво като я ядохме със супени лъжици eat

Много съжалявам че така се е получило, явно е трябвало да добавиш повече бисквити и орехи. Аз пък явно го бях направила по гъст щото малко сухо ми се виждаше, но пак беше вкусно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия