Астенозооспермия????

  • 2 723
  • 4


 Здравейте,

 искам вашата помощ. Съпругът ми си направи спермограма. Заключението е asthenozoospermia. Може ли да ми дадете линкове на тази тема и  да ми обясните проблемите докато посетим лекар. Каква е вероятността да не може да имаме бебе? Има ли лечение?

 Много благодаря
Виж целия пост
# 1
здравей!
при спермограмите не е важно заключението, а конкретните стойности, които са получени при изследването.
ето тук можеш да видиш какви са границите на нормата според световната здравна организация и да сравниш със стойностите от вашата спермограма.
http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtop … daea7b4435b3b0e68

в този форум, към който ти давам линк, ще получиш компетентни мнения по темата, вкл. от лекар-специалист.
можеш да потърсиш в сайта на Зачатие - www.zachatie.org - има много материали по въпроса.

също така, много е важно кой е правил спермограмата. това изследване не се прави от машина, а от човек, и си трябва обучен специалист, а такива не са много.

ако искаш, напиши тук конкретните цифри и къде сте правили изследването, ще ги коментирам.
и спокойно, моят мъж също е с такава диагноза, но съм бременна.
Виж целия пост
# 2


 Мерси, jam!

 Давам стойностите както са в спермограмата. Направена е в "Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро София".
 обем на еякулата- 2,7 мл
 концентрация - 34,78 млн./мл.
 общ обем -         93,906 млн.
 обща подвижност- 49 %
 % сперм. с нормогенеза - 39
 % с хипогинеза -               17
 % с акинеза -                     51

 брой нормокинетични сперм./мл : 11 129 600
 общ брой нормокинетични -          30 049 920

 левкоцити - 7-8

 По Крюгер:
 с нормална морфология - 6%
 с отклонения                   94%
 teratozoospermia индекс 1,71
Виж целия пост
# 3
както и сама ще видиш от линка, който ти дадох, обемът на еякулата и концентрацията са ви в норма.
под норма ви е процентът спермита с нормокинеза (нормална подвижност), но отклонението не е чак толкова голямо, а и това е най-променливия показател при мъжете. да спре пушене, пиене, почни да му даваш Оксибор форте или друг комбиниран антиоксидантен препарат и ще се оправи.
процентът на спермита с нормална морфология ви е нисичък доста, но познавам момичета, които са забременяли по естествен път при такъв процент. той донякъде се компенсира от добрата бройка.

мястото, където сте направили спермограмата, е едно от най-надеждните, може да се има доверие.
за една консултация можете да отидете при уролог-андролог или при добър гинеколог, но според мен става за естествено оплождане или най-много - за инсеминация.

деца ще имате, успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 4


 jam,
 
 много благодаря! Успокоих се, а това като че ли е най-важното. Почваме Оксибор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия