Ще се изям от яд!!! Май провалих кекса с експерименти...

  • 604
  • 6
Уффф, така ме е яд... маймуна съм и толкоз! Хем знам, че ако почна да правя нещо на своя глава, винаги ще е с фатален край, ама...

Реших да направя за пореден път кекса на Рая, досега сигурно 10-ина съм направила и винаги ставаха хубави.

Сега кой ме е дърпал за ръката да слагам канела... Close Хем не бях сигурна дали цялото пакетче да сложа, добре че сложих само половината,  ooooh!ама май пак е много, не знам, нещо не ми харесва мириса му...тежичък ми идва... Tired

Като за капак киселото мляко беше станало на парчета лед (нещо хладилника май се сгъбяса), та го бухнах без да го стопля предварително, за да се разтопи тоя ми ти лед... Че после прецеждах с марля като будала... Close

Яд ме е!!!  #Cussing out Някой може ли да ми обясни, кога и колко се слага канела (май никога повече няма да слагам в кекса, ама ей-така да знам за в бъдеще)...

Пакетчето канела е 10 гр - това за една доза ли е или?!  newsm78
Виж целия пост
# 1
Няма страшно, че си сложила канела. Аз я обичам и съм замествала какаото с канела. Особено ако сложиш ябълка на кубчета или сушена. Ще се изяде, спокойно.

Надявам се кекса да ти се е надул след леденото мляко.
Виж целия пост
# 2
Аз обичам канела, но цяло пакетче /дори половин/ ми идва малко  Sick Слагам половин кафена лъжичка-само за аромат  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Няма страшно, че си сложила канела. Аз я обичам и съм замествала какаото с канела. Особено ако сложиш ябълка на кубчета или сушена. Ще се изяде, спокойно.

Надявам се кекса да ти се е надул след леденото мляко.

Той кекса се изпече... ама нещо вкуса и мириса на канелата не ми допадат  Tired

Е, пак ще се изяде, предполагам... Crazy

Та, 12 гр. канела много ли е за един кекс?  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ако си добавила ябълки, не е много. Иначе слагам около 1 равна чаена лъжичка. Също, ако сложиш смлени орехи и канела става много вкусно - като плънка на баклава.

И да знаеш, че като изстине кекса, ароматът на канелата отслабва.
Виж целия пост
# 5
Ако е останал кекса, дай го насам, аз умирам за канела, особено с ябълки или круши, както ти е казала Raya   Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Мерси за поясненията.

Всъщност, пакетчето не е от 12 гр, а е от 10 гр и съм сложила малко повече от половината.

Ябълки не, но сложих стафиди и орехи.

Рая, наистина като изстина кексът и вече не мирише толкова натрапчиво на канела.

Обърках се с канелата, защото  са еднакви по размер с бакпулвера (пакетчетата) и си помислих, че щом се слага целия бакпулвер, трябва да сложа и цялата канела.
Добре че навреме се усетих, така яко ме лъхна тоя мирис на канела - да не ви разправям, цялата кухня ми омириса.  ooooh!

Ще го ядем, няма да го хвърлям, я!  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия