Моля за помощ, при отдавна установена лактация, кърмата изведнъж намаля???

  • 1 098
  • 17
Здравейте,
Много се надявам някоя от опитните мами да ми отговори, много съм притеснена!
Кърмим се на поискване вече почти 10 месеца, досега никога не съм имала проблеми с лактацията. Бебето ми яде само два пъти дневно твърда храна, след кърмене, като количествата са нищожни, 50-60гр, понякога и само няколко лъжички. В неделя вечерта я повали гадният гастроентерит, който върлува тук, два дни поддържаше между 39 и 40 градуса, повръщане и диария, много беше зле. През първите два дни цокваше нарядко и по съвсем малко, тръгне млякото и тя се дръпне. Не съм я насилвала, да не повърне пак. Нямах време да се цедя, само един-два пъти по малко, когато гърдите ми бяха пред пръсване. След два-три дни тя се оправи, хапва здраво, обаче млякото ми намаля. Не съм предполагала, че вече опитна кърмачка, ще ме застигне това! Гърдите ми не се пълнят като преди ( винаги съм имала много мляко), не й стига вече едната гърда, изсуква и двете до капка и пак дърпа. Предполагам, че е от недостатъчната стимулация предните дни,а възможно е и от стреса, бях наистина ужасно уплашена за нея. Зная, че след няколкодневно сукане проблемът би трябвало да се реши, от вчера пия още повече минерална вода, чай, ям овесени ядки, но гърдите са ми меки. Поръчала съм Рицинуса в една аптека.
Мами, може ли след толкова месечно кърмене да ми спре ей така кърмата? Ужасно, ужасно се притеснявам, това все още е основното ястие на детенцето ми, не искам да я лишавам!
Ще чакам вашите съвети и мнения, много съм притеснена! Дано, въпреки че не съм от редовните пишещи ( но пък съм от четящите) някой ми отговори, наистина  е спешно!
Виж целия пост
# 1
Спокойно мила, няма да ти спре кърмата, бъди сигурна в това. щом беба суче, тя си знае работата. нормално е, след няколко дни недостатъчна стимулация гърдите да "решат" че не трябва толкова да се напъват  Simple Smile, но щом бебата си е възвърнала старият апетит, всичко ще се оправи до няколко дни. Ти си и предлагай и двете гърди на едно кърмене, щом тя така иска, давай и когато си пожелае и няма от какво да се притесняваш.
А това, че гърдите ти са меки съвсем нищо не значи. Ти нали не мислиш, че ще си ходиш все напращяла  Laughing. И мойте са меки мноооого отдавна, но Ева не прави рекламации  Mr. Green.
Изпий една чашка топъл чай преди лягане и спокойна нощ  Peace!
(за чая не се шегувам, топлото отпуска  Wink)
Виж целия пост
# 2
Абе ти си ги знаеш нещата, ама нали затова сме майки - да се шашкаме Simple SmileЕстествено, че няма да ти спре кърмата!Няколко дни гърдите ти не са били стимулирани и умният ти организъм е намалил производството, за да не получиш мастит WinkСега като суче бебка повече и по-често, пак ще има млекце.Дай малко време на тялото си да реагира Simple SmileДори мисля, че Рицинуса е излишен.
Виж целия пост
# 3
Ние сме по-малки, но може би опитът ми ще ти е от полза. На 5 месеца и нещо ни се случи подобно нещо. И при нас беше свързано с боледуване и намалена стимулация. Мина цяла седмица докато се възстанови лактацията. Изсукваше и двете гърди, и не беше нахранен, но се успокояваше като го разсея. Хранех го често, гърдите ми изобщо не успяваха да се напълнят. На два пъти направо ме сърбяха ръцете да му дам АМ, добре че нямах вкъщи. Преодоляхме го , слава Богу, но оттогава развалихме нощния сън още ме мързи да положа усилия да попрескочим някое от нощните хранения. Нужно е търпение и вяра. Успех!
Виж целия пост
# 4
Спокойно, и ние с Мартин минахме през такава "идилия".
Нашата педиатърка ми каза само: кърмене, кърмене, кърмене....така ще се успокои стомахчето и ще се регулира лактацията. Няма да ти спре кърмата!
Хубаво е, че си наблегнала на повече течности, лошо е, че се притесняваш.
Успех и..бързо оздравяване на Мари! Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Те всичко са ти написали мамите, но да кажа и аз: не се притеснявай! Знаеш как действа стресът, така че....спокойствие и кърмене на поискване!
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че излишно си се притеснила, но както казва Белинда - нали затова сме майки  Wink
Щом сега си суче пак нормално няма начин да ти спре кърмата, дори няма начин да намалее.Ще се справиш. Само спокойствие и силна храна  Grinning
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви наистина много за бързите отговори и съпричастието! Като се оправят нещата, ще се похваля Simple Smile
П.С. Досега все съм се чудела на такива притеснени постинги като моя, абе, тия мами нали си знаят, че където е текло, пак ще тече, ама като ти дойде до главата, всичко, което си чел, забравяш Wink
Виж целия пост
# 8
На първо място се успокой, това знаеш е много важно и за лактацията и за рефлекса на потичане на млекцето.
Бирена мая може да вземеш, тя освен че стимулира лактацията и успокоява. Сурови бадеми, овесени ядки, течности повечко, лактогонен чай български, контакт кожа до кожа, здрава почивка и сукане на поразия и до няколко дни всичко ще си е по старому. Малкото ангелче си знае работата.
Ако все пак смяташ че не стимулира достатъчно,често гърдите започни да доизцеждаш или да цедиш когато/ако пропуска хранене.
Ще видиш че скоро всичко ще е наред! Това не е кранче да го врътнеш и да спре ей така. Laughing
Пиши какво става и бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 9
Подобно нещо ми се случи преди няколоко месеца - наложи ми се операция, 24 часа ни храна, ни вода, съответно още 24 часа не кърмих заради анестезията. В резултат на всичко през следващите дни все едно, че ми беше спряла кърмата. Не я усещах дори да потича.

И аз се чуствах така - знам, че ще се оправи, но все ме гризе отвътре. В общи линии за 3-4 дни се нормализира всичко, с по 15 нощни кърмения и още по толкова денем  Laughing
Стискам палци и пиши как върви!
Виж целия пост
# 10
При нас положението все още е критично, наливам се с мин.вода, пия бирена мая и Рицинус, малката стои почти нонстоп на гърдите от снощи и дърпа ли, дърпа, а те са едни празниии Cry
Дано не си държа гладно детето, защото заради зъбите отказва почти напълно твърда храна в момента...
Надявам се скоро да се оправят нещата, защото болестите, а сега и това, множко ми дойде и почвам да се отчайвам леко...
Виж целия пост
# 11
Само да вметна, нали знаеш че има определени правила когато се приемат хомеопатични лекарства, които ако не се спазват няма никаква полза от лекарството. Това е много важно!
И друго, повтаряш че пиеш мин. вода, не че е особено важно, но да не е някакъв нов мит да се пие мин.вода за повече кърма? Все пак не е добре да се пие само минерална.
Виж целия пост
# 12
Предполагам, че е от недостатъчната стимулация предните дни,а възможно е и от стреса, бях наистина ужасно уплашена за нея. Зная, че след няколкодневно сукане проблемът би трябвало да се реши, от вчера пия още повече минерална вода, чай, ям овесени ядки, но гърдите са ми меки.

Ти сама си отговаряш - 2 дни без сукане и изцеждане, още 2-3 дни слабо сукане, ами разбира се, след такава пауза лактацията няма да  на старото ниво.
Хубавото в твоя случай, че тази дебеланка от снимката си е възстановила много бързо апетита.  Далеч не всички дечица след стомашно-чревни проблеми се връщат толкова бълзо съм старите количества, а изглежда, че тя се опитва да си навакса дните, в които е била на диета. Можеш само да се радваш, че суче така активно.
Тя спокойна ли е през другото време?
Виж целия пост
# 13
Тя спокойна ли е през другото време?
Спокойна е силно казано, покрай болестта се привърза още повече към мен, към гърдите ми, де, все мрънка, протяга ръце към мен и все търси да суче. Тая нощ яде през два-три часа, нишо не признаваше освен гърдата, направо ми се върна кошмара от първите месеци Twisted Evil
Струва ми се, че днес е мааалко по-добре положението, но ще чакам да се убедя, преди да се похваля. Не мислех, че с почти 10-месечен кърмачески стаж може да ме застигне и такова нещо Wink
Виж целия пост
# 14
Ами това е съвсем нормално! Малката си иска мама и си я търси. Ти не и даваш само храна, а и успокоение. Опитвала ли си да кърмеш в легнало положение, така поне можеш да спестиш ставанията нощем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия