прекратяване на кърменето

  • 2 032
  • 11
Мили мами, налага ми се да спирам кърменето и за това искам да питам кой е ползвал някакви хапчета за спиране на кърмата и по скоро ме интересува има ли странични ефекти и за колко дни горе-доле спира лактацията?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Аз пих хахчета но сега не мога да се сетя как се казваха! Нещо с Б бяха ама като не се сещам! Странични ефекти намяха и някъде за около седмица ми спря кърмата! Най-добре питай твоя гинеколог. На мен моята гинеколожка ми ги изписа!
Виж целия пост
# 2
Парлодел, българския вариант е Бромокриптин. Пият се около 10-14 дена, за страничните ефекти - има, но при всяка жена явно е различно. Аз доста трудно ги понесох - гадене, сухота в устата, нервност....но при мисълта за кърмене, предпочитех тези странични ефекти. Кърмата рязко намалява някъде към 24-48 час, но трябва да се пият хапчетата, за да се потисне напълно лактацията. Консултирай се с гинеколог за дозата, това вече не помня как беше - знам, че се спираше постепенно.
Виж целия пост
# 3
Парлодел струваха 22лв, мисля че българския вариант беше по- евтин, имат странични ефекти гадене, разко падане на кръвното налягане, но само първия ден докато ги вземаш пиеха се 14 дена, като през това време трябва да се изцеждаш
Виж целия пост
# 4
Ако не се налага рязко да спреш кърмата, ето друг вариант, без такива странични ефекти от хормоните:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697
Виж целия пост
# 5
БРОМОКРИПТИН. не може да се мине без лекарство, защото при предната ми бременност не пих нищо за спиране на кърмата и получих мастит - после трябваше 6 месеца да пия лекарства...
Виж целия пост
# 6
БРОМОКРИПТИН. не може да се мине без лекарство

Rolling EyesИ след двете ми бременности не съм пила нищо за спиране на кърмата, изцеждах все по-малки и по-малки количества и постепенно кърмата сама си спря.  NaughtyНе съм имала никакви проблеми.
[/size]
Виж целия пост
# 7
аз трябваше да си спра незабавно кърмата, т. като се оказа, че имам прекъснато каналче на едната гърда и от тази гледна точка не можех да чакам да намалее и да спре по естествен път. Пих бромокриптин, ама 14 дена ходих като дрогирана направо - лошо ми беше, виеше ми се свят, спеше ми се. После разбрах, че имало и някакво друго лекарство, което нямало такива странични ефекти, но не му помня името.
Виж целия пост
# 8
Бромокриптин имат странични действия ако не се пият правилно. Имаше някаква схема - започваше се с 1/8 на 12 часа, на другия ден 1/4 на 12 часа и т.н.. Имам ниско кръвно и не ми понесоха.Спрях кърмата си като се изцеждах по малко - колкото да не  ти е напрегнато. и тя постепенно спря. Отне ми около 10 дни.
Виж целия пост
# 9
АЗ не съм пила хапчета, имах кърма, но не исках да кърмя. Просто спрях кърменето - първите 1-2 дена изцеждах съвсем малко, защото гърдите ми се препълваха. Постепенно спря кърмата, но до 6-я месец имах още капки. Мисля, че този вариант е добър Peace
Виж целия пост
# 10
ако си вземаш хапчета-почни ги първо по четвъртинка да видиш как ти действат и постепенно ги увеличавай.аз си изпатих от тях..
Виж целия пост
# 11
Имало някакви питай в аптеката и генеколога,  дето се пиели наведнъж едно ли три ли ще те излъжа и спирало веднага.Моя позната ги пи и резултата е на лице.Мало са скъпички, едното беше или 15 или 45 не си спомням какво ми беше казала познатата Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия