Коректор за зърна - Моля споделете

  • 4 062
  • 14
Здравейте.Аз съм бременна в 7-ия месец и имам огромно желание да кърмя. Чух, че има коректори за зърна на Авент - за плоски и вдлъбнати зърна, както са в случая моите. Някой може ли да ме посъветва, откога се носят и има ли ефект?
Виж целия пост
# 1
Аз също съм бременна и това го чувам за първи път. мисля, че най-точно това може да ти го каже твоя лекар или в някой от бебешките магазини, в които се предлагат тези продукти. Лека бременност.
Виж целия пост
# 2
Щом имаш желание, ще се справиш. А мамолог ли ги е диагностицирал като плоски или ти ги смяташ за такива? И винаги ли стоят плоски? Никога ли не изпъкват? Дори при студ и възбуда ли са плоски? Ако все пак изпъкват при някакъв дразнител, значи проблемът не е голям и няма да е голяма пречка за кърменето. Съветвам те да вземеш със себе си коректори за зърна в родилния дом, за да може бебето да засуче. Те са нещо като шапчици, не се носят постоянно, а просто ги поставяш преди кърмене. За няколко дни бебето ще се научи. Освен това изцеждането с помпичка за кърма също оформя зърната. Такива като чашки, които се носят постоянно не съм си взимала, минах и без тях.
Не забравяй да посетиш и форум Кърмене и захранване на бебета. Там модераторката е събрала чудесна Библиотека със съвети за успешно кърмене. Можеш да прочетеш нещичко тук.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Имаш време, успех!
Виж целия пост
# 3
Виждала съм в магазините, но аз лично не си взех такъв....

А иначе аз кърмих с такъв  и ми беше страшно удобен, защото Симона хапеше много и когато го купих ми идеше да разцелувам този дето го е измислил  Joy


Виж целия пост
# 4
Само да напиша, че баба ми няма абсолютно никакви зърна......гърдите и са с огромни ареоли, но без зърна....кърмила е и двете си деца успешно.......дори не се е замисляла, че няма да може да кърми......Споко....
Виж целия пост
# 5
Имах предвид това, което Вини е показала. Има на много фирми - на Авент, Камера, Нук и др. Вършат работа, не се бъркай за пластмасовите.
Виж целия пост
# 6
И аз ползвах тези на Авент,но в болницата имаше една детска сестра,която ми каза,че по принцип бебето свиква с това,което му предложиш.И наистина, Симона обхващаше с устичка повече ареолата и си хапваше съвсем нормално-мисля,че по-важно е от самото начало да сложиш бебчето на гърдата и да не разрешаваш да го хранят с техните биберони,защото после ще свикне така.Аз също като теб си мислех,че зърната ми са хлътнали,но след като родиш и сложиш бебчо няколко пъти на гърда-се оформят.А на Авент силиконовите се слагат мнооого трудно и е още по-неудобно с тях.Леко раждане и успешно кърмене Hug
Виж целия пост
# 7
Всъщност зърната са ми хлътнали само в нормално състояние, като ги докосвам или при студ си щръкват като нормалните  и незнам дали ще имам нужда от коректор и ако имам- какъв да е той
Виж целия пост
# 8
Тогава няма нужда да купуваш коректор от тези, които се носят постоянно. Вземи от временните, силиконови, които се слагат преди кърмене (за всеки случай). Моите зърна също са мънички и плоски и бебето ми не ги усещаше в устата си. Първото ми кърмене беше безуспешно. Трябваше да пратя да ми донесат и на следващото кърмене нещата потръгнаха. Ползвах такива на Камера. Мисля, че ще си по-спокойна, ако коректорът е при теб. Кърмих с коректор точно 4 дни, докато бяхме в родилното, после жабчетосе оправяше и без тях. Но наистина съм чувала, че някои бебета привикват, което е по-малкият проблем. По-важното е да разкърмите веднъж, после нещата потръгват. Grinning
Успех и да се похвалиш!
Виж целия пост
# 9
Аз също нямам добре изразени зърна ,но проблем нямаше. А това, което Вини е показала го ползвах по друга причина- първите дни още в болницата зърната ми се разраниха и направо ми се ревеше.Та спешно от аптеката си взех тези накрайници за гърди( или както там се наричат) и 1 кремче Гармастан-страхотно е!!!А от накрайниците за 2-3 седмици такива зърна ми се оформиха че око можех да извадя с тях  Shocked .Така, че споко- не е проблем това изобщо.
Виж целия пост
# 10
Тогава няма нужда да купуваш коректор от тези, които се носят постоянно. Вземи от временните, силиконови, които се слагат преди кърмене (за всеки случай). Моите зърна също са мънички и плоски и бебето ми не ги усещаше в устата си. Първото ми кърмене беше безуспешно. Трябваше да пратя да ми донесат и на следващото кърмене нещата потръгнаха. Ползвах такива на Камера. Мисля, че ще си по-спокойна, ако коректорът е при теб. Кърмих с коректор точно 4 дни, докато бяхме в родилното, после жабчетосе оправяше и без тях. Но наистина съм чувала, че някои бебета привикват, което е по-малкият проблем. По-важното е да разкърмите веднъж, после нещата потръгват. Grinning
Успех и да се похвалиш!
И при мен е така,само че ползвах силиконови зърна на Авент-като това,посочено ти по-долу!Отне и малко повече време да свикне без него,но да видиш какъв факир е сега!Не ти трябват тези,които се носят постоянно!
Виж целия пост
# 11
Връщам малко темата, защото има нещо което ме интересува относно тези коректори. Аз си взех онези шапчици на Chicco, които по принцип при редовно носене оформят една такава изпъкнала част от ареолата, но както е в моя случай не се показва зърно (моите са хлътнали явно).Лекарката каза, че тъй като все още няма дразнение от напиращата кърма и от страна на бебето, няма и как да стане оформянето. Въпросът ми е дали с помпата на AVENT (на нея съм се спряла) това ще стане и дали някой е ползвал т.нар. коректор за зърна на Chicco (една малка помпичка оклоко 12-13лв)?Интересува ме има ли ефект наистина при майки като мен?
Виж целия пост
# 12
Ето снимка на този коректор:

Виж целия пост
# 13
   Аз имах същите зърна като теб, но като засука малкия станаха такива огромни че чак ме плашеха  Shocked! Като спрях да кърмя зърната ми станаха по-малки, но вече не са плоски каквито бяха преди това!
   Братовчедка ми ми подари такива "коректори" на Чико /като на Авент/, но не ми беше удобно с тях, а и малкия нямаше проблем да си суче и иначе!
Виж целия пост
# 14
Купи си, ще ти трябват за кърменето. Преди това с нищо няма да ти помогнат. УСПЕХ   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия