Захранване - марки?

  • 400
  • 4
Мисля да захранвам на навършени 6 месеца, когато ще съм в България. Въпроса ми е какви марки каши и пюрета ще ми препоръчате? При нас асортимента е "изключително богат" - 4 каши на Нестле /така де това е храна за бебета и в тази прекрасна страна никой не мисли, че те се нуждаят от разнообразие, същото е и с АМ/
Гледах и таблицата за захранване и понеже първото ми дете е захранено по медицински причина рано и за един ден, не съм съвсем на ясно. Захранването започва с оризова каша нали?? После как продължава? През какъв интервал се въвеждат плодовете и зеленчуците, ако някъде ги има систематизирани нещата моля да ме извините.
Значи аз пристигам в Бг в началото на май и ми се ще да използвам и включа пресни плодове - череши, праскови и кайсии /при нас тези благини не виреят, вносни са и са доста безвкусни/ но ми се струва, че черешите май ще ги пропусна.
И накрая да не ми се чудите защо питам толкова рано, отговора е прозаичен - нета ми е като в дискотека Simple Smile
Уххх и забравих да кажа, че Мартин го кърмя на поискване.
Виж целия пост
# 1
Значи аз пристигам в Бг в началото на май и ми се ще да използвам и включа пресни плодове - череши, праскови и кайсии /при нас тези благини не виреят, вносни са и са доста безвкусни/ но ми се струва, че черешите май ще ги пропусна.
По-скоро пропусни прасковите и кайсиите, както и ягодите - могат да предизвикат алергична реакция заради мъхчетата Peace
Виж целия пост
# 2
Зависи в кой град ще си в БГ - в София и повечето големи градове зареждането е много голямо. В по-малките селища и селата изборът е по-ограничен. Но общо взето каквото има по света, такова - и у нас. Само на част от пюретата и кашите етикетите им са все още "побългарени" - разбирай посочено е, че са за възраст, средно с 2 -3 месеца по-рано от това, което е дадено на оригиналния етикет, но това се свързва с преобладаващото "ранно" захранване.

Освен познатата ти продукция на Нестле, има още Милупа, Хумана, Блевит, Хип, Слънчо - от кашите и пюрета пак на Нестле, Алете, Хип, Семпер,Гербер, българските Ам-ам и Ганчев...

Имаш възможност за избор според съдържанието и цената. Аз лично захраних с домашно приготвени пюрета и каши, като отвреме-навреме давах и от пюретата на Хип, защото са с гарантирано качество и кашите на Хумана - по същата причина. И едните, и другите, са с минимални количества добавена сол или захар. За сметка на това са доста скъпи, което си е сериозен недостатък.
Виж целия пост
# 3
Щом говориш за пресни плодове, явно смяташ да правиш пюрета. Ти си решаваш с какво да започнеш - може с каша или със зеленчуково пюре (аз започнах с домашо картофено, смесено с кърма), като постепенно увеличаваш количеството. Мъхестите и семчестите плодове е добре да избягваш, за да не предизвикат алергия. А за черешите май месец си е точно момента, когато са най-хубави. Не съм чувала да са неподходящи. За каши аз лични бих ти препоръчала безмлечни, защото все пак си кърмиш бебето и е безсмислено да му даваш сухо мляко. Такива има на Хип и Бебе (май така се казваше). Ама то си пише на кутията каква е. Пюренца, ако купуваш, е добре да са без добавени какви ли не гадости (т.е. вносни). Успех!
Виж целия пост
# 4
За града няма значение, смисъл, аз ще си обикалям България, но няма проблем да пазарувам от Пловдив и София. За съжаление световния пазар ми е непознат, имаме 10 пюрета общо на гербер и хенц и 4 каши на Нестле, за това и пускам темата. За цената също няма да имам проблем, заради скъпотията тук. Голямата ми дъщеря е хранена с домашни пюрета предимно и кагато я заведах в Бг, хем бях подготвена, хем не можах да се ориентирам и си продължих с домашните храни, но тя беше по-голяма, ще ми се да съм запозната, защото не се спираме на едни място.
А за алергените вече незнам какво да гледам, аз знам че и банана е алерген. Снощи докато разглеждах библиотеката видях, че след 8 месеца са дадени праскови и кайсии Sad за това и питах за тях
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия