Цветя в стаята на бебето

  • 3 670
  • 45
здравейте,
скоро очаквам бебе, но в къщи имам много цветя, лятото няма да е проблем, изнасям ги навън, но ме притеснява дали не водят до алергии на бебето или нещо друго докато е още малко. Моля дайте ми съвет
Виж целия пост
# 1
Може би само цъфтящите могат да доведат до алергии  Thinking
Виж целия пост
# 2
  Не мисля, че в стаята на бебчето е хубаво да има цветя, докато е малко.
И във вази и саксийни - заради прашеца, трупат прах, пръстта също не ми вдъхва доверие (особено като намерих това лято в една от палмите ми червей)
Виж целия пост
# 3
Аз имам доста,но само нецъфтящи!
Виж целия пост
# 4
здравейте,
скоро очаквам бебе, но в къщи имам много цветя, лятото няма да е проблем, изнасям ги навън, но ме притеснява дали не водят до алергии на бебето или нещо друго докато е още малко. Моля дайте ми съвет

Имай предвид, че като проходи е доста опасно. Пробват всичко, а някои от растенията са отровни. Аз махнах всички цветя ( дадох ги на майка ми да ги гледа) и сме на изкуствени сега Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Педиатърката ме предупреди само за цъфтящите.

А като проходи... тогава има опастност за самите растения... Дияна обръщаше палмата по 5 пъти на ден Simple Smile Отива до нея, дърпа я за някое листо, а мама тича да събира пръст Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И аз знам, че не е хубаво да има цветя в стаята на малко бебче. Така, че вариантът е да ги преместиш в друга стая, а на пролет навън или на терасата.
Виж целия пост
# 7
В стаята на бебето-никакви цветя.Не само заради прашеца на цветните растения,а и затова,че в пръстта живеят какви ли не гадини-мушички,червеи и още куп буболечки.Изобщо,в помещения,в които се спи (не само за деца се отнася),не се препоръчва отглеждане на растения.
Виж целия пост
# 8
Аз лично оставих само 1 палма в стаята на бебка,но далече от леглото и.Знам за цъфтящите,че нямат работа при бебо.От туй я пази,от онуй я пази,не мога да я изолирам в стерилна среда. Crossing Arms А и приказката 9 баби келяво дете.Имам чуството че колкото повече я пазя,то толкова повече нещо става.Така,че.. Praynig
Но все пак ги намали поне цветята Joy
Виж целия пост
# 9
В стаята на бебето-никакви цветя.Не само заради прашеца на цветните растения,а и затова,че в пръстта живеят какви ли не гадини-мушички,червеи и още куп буболечки.Изобщо,в помещения,в които се спи (не само за деца се отнася),не се препоръчва отглеждане на растения.
Извинявай, ама това е абсолютна глупост, в пръстта на саксийните растения и по самите тях може да живеят разни гадинки само, ако растението е болно. Искаш да кажеш, че у вас няма хлебарки, паяци, никога не влиза някое летящо насекомо!?!?!? Да вземем тогава да живеем в стерилни стаи или в инкубатори? И кой казва, че не е препоръчително отглеждане на растения в стаи, в които се спи?

По темата: Сами по себе си цветята не би трябвало да водят до алергии(освен цъфтящите - сенна хрема), притеснения може да имаш относно препаратите, с които ги пръскаш, ако са болни. Болно и третирано растение със сигурност не бива да държиш в стаята на бебето, но от една драцена или друго листно-декоративно просто е смешно да се притесняваш. За тези, които си мислят, че цветята нощно време ще ги "удушат" (отделяйки въглероден диоксид) - доказано е, че за отделят такова огромнно количество C02 в една стая листната им маса трябва да е толкова голяма, че няма да има място за нищо друго освен за тях в същата.

Извинявайте, ако съм по-рязка, но темата за цветята ми е присърце.
Виж целия пост
# 10
Мисля че само цъфтящите.В книгите за цветя пише кои са подходящи за детска стая!Аз съм сложила Фикус и Меч и сукулентните също могат да пребивават в детската само недей да прекаляваш да остане въздух и за бебчо!
Леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 11
Извинявай, ама това е абсолютна глупост, в пръстта на саксийните растения и по самите тях може да живеят разни гадинки само, ако растението е болно. Искаш да кажеш, че у вас няма хлебарки, паяци, никога не влиза някое летящо насекомо!?!?!? Да вземем тогава да живеем в стерилни стаи или в инкубатори? И кой казва, че не е препоръчително отглеждане на растения в стаи, в които се спи?

Не е задължително растението да е болно,за да живеят в пръстта гадинки.Не говоря за такива по самото растение (тогава наистина трябва да е болно).Колкото и "стерилна" да е пръстта,която се продава,тя не е съвсем стерилна.Дори да са избити възрастните гадинки,в нея има останали яйца,спори и др.,които при подходящи условия (влага,топло) започват да се развиват.
В нас има и хлебарки (със сигурност),и паяци (евентуално),но не съм ги поканила доброволно да си съжителстваме заедно,а се опитвам да се боря с тях.
А стерилните стаи и инкубаторите са много далече от това да си преместиш цветята в съседната стая.
Виж целия пост
# 12
Ние сме алергични към белтъка на кравето мляко(дано да е само това, защото се израства) още сме малки да се правят изследвания за друго, та мисълта ми е всички доктори ни казаха да махнем цъфтящите и мъхестите. В целия апартамент ни разрешиха мах.2-3 саксий, но в стаи, където детето не влиза.
Имах 35саксии сега са само 6(в стая, където не влиза), но детето е по-важно.
Виж целия пост
# 13
  Цветя в стаята на бебето - никакви
Виж целия пост
# 14
Синът ми беше с АБКМ. Предупредиха ни да махнем всички цветя. Оставих само един Бенджамин - много скъп подарък ми е и ми беше жал да се разделя с него.

Ако оставиш цветя, разривай пръстта от време на време. Гадинки се събират в горния слой на пръстта, затова е добре растението да се "прекопава".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия