Антибиотик?

  • 1 005
  • 9
След вчерашният изписан Проспан,днес,след като прегледа Тони,педиатърката ни изписа антибиотик-от най-простия-Оспамокс.Каза,че няма бронхит,но гърлото е много възпалено.Тони няма и температура.Хич не искам да му давам антибиотик!Толкова е малък!И от сега да го тъпча с отрови!
Давате ли антибиотици на 4-месечно бебе?И някакви съвети за лечение с нещо безвредно?
Виж целия пост
# 1
По някога от едно възпалено гърло стават голями бели!!!!!!!
Направете консултация   и с друг доктор ако трябва.Давай му и чай от лайка.
За гърло на нас ни действа мн. добре  ХУСТАГИЛ- това е сиропче от мащерка.
Желая ви бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 2
  Да давала съм и на ГОЛЕМИЯ И НА МАЛКИЯ  големия като стана на 4 месеца , като вас така без температура само гласът му беше малко пресипнал и ни изписаха АБ само че с по-малка доза , положението се усложни, после втори , трети и така стигнахме до инжекции, специално той до 7 години почти всеки месец пиеше АБ като между 6 и 7 година разредихме малко след като навърши 7 години ми направи трахеобронхит тогава педиатърката която го лекуваше каза , че е достигнал ниво на изграждане на имунитет и може да му мине без АБ, така и стана - моя съвет към теб е  да му дадеш АБ- вярно детето е малко и АБ вредни , но можеш повече да му навредиш ако не му го дадеш навреме , те все още нямат изграден имунитет
Виж целия пост
# 3
на 6 месеца сме пили Оспексин също заради силно зачервено гърло, температурата беше 38.5 - 39
Виж целия пост
# 4
ако няма нужда въобще не си трови детето-лекарите се застраховат за да не се получат усложнения-наблюдавай си детето-давай му лайка и изчакай.
Виж целия пост
# 5
И аз съм давала точно на около 4 месеца заради гърло, ама той тогава чак не щеше да яде от болка.
Виж целия пост
# 6
Антибиотик за червено гърло без температура и други признаци не бих дала. Стрептококова инфекция се доказва с вземане на секрет от гърлото. Почти невъзможно е наличието на такава инфекция без температура. При деца под 3г възраст случаите на бактериални инфекции при "зачервено гърло" са доста редки. Голямата част от тези заболявания са вирусни и не се лекуват с антибиотици.
Виж целия пост
# 7
Според мен трябваше на място да попиташ защо ти е изписан антибиотика, ако не - посъветвай се и с друг лекар, но не бива с лека ръка да се отхвърля препоръчаното от педиатър, от едно зачервено гърло може да станат доста усложнения, а и малките нямат изградена имунна система и трудно се преборват.
Аз лично на вашата възраст не съм дава АБ /не се е налагало/.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е на 9 месеца и вече изпи цели 3 антибиотика. И сега кво?- да си бия главата, че съм я тъпкала с отрови ли?!
Според мен много се преувеличава вредата на АБ.
Наистина, от червеното гърло могат да тръгнат много страхотии, като високата температура е най- малката.
Единият АБ го пи точно като вас- само червено гърло, никакви други симптоми. Ама го дадох без много умувания, щото за жалост имам една ОГРОМНА обеца на ухото си.................................
Виж целия пост
# 9
Давала съм антибиотик на синът ми когато беше на 2,5м и то 2.  Синът ми изобщо нямаше температура, а само кашляше. Педито първо ни изписа "Проспан", след като малкия не се оправи изписа "Оспамокс" /пи го 3 дни/ и нямаше ефект, тогава ни прати при специялист и ни изписаха клацид,  от който почти веднага настъпи подобрение.  Ако имаш възможност посъветвай се и с друг лекар.
[/size]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия