Телешка кайма

  • 1 186
  • 7
Донесоха ми домашна чиста телешка кайма. Иска ми се да не я смесвам със свинска и се чудя как да я приготвя. Дайте идейки, момичета  Hug
Виж целия пост
# 1
Стават вкусни пържени кюфтета,като прибавиш малко настърган кашкавал за да станат по-сочни!
Руло със зеленчуци!
Гнезда от кайма на фурна!
Засега се сещам това!
Виж целия пост
# 2
аз си купувам само такава - посочвам си месото и ми я мелят на място. Готвя си всичко каквото се сетя с кайма - мусака, сърми, пълнени пиперки, кюфтета - на фурна, руло стефани
Виж целия пост
# 3
И аз използвам предимно телешка кайма. Готвя всичко по същия начин както да е смес кайма(телешко и свинско). По мое мнение, например спагетите с телешка кайма стават по-хубави от тези със смес кайма.
Виж целия пост
# 4
А не я ли "облагородявате" с нещо - повечко яйца, сметана, знам ли какво. В смисъл, за да е по-сочна и пухкава  newsm78. Каква ти е рецептата за руло, Снежи?
Виж целия пост
# 5
Замесваш каймата с яйце,подправки и настърган кашкавал.След това размразяваш смес царевица,грах и моркови,прибавяш ги към каймата.Добавяш и печени пиперки нарязани на ситно ако имаш и гъби от буркан.
Омесваш хубаво ,оформяш руло и поръсваш с галета.Печеш около 40 минути.
Виж целия пост
# 6
Всичко, което у дома се приготвя с кайма е от телешко месо. Според мен си става супер   chef Не прибавям нищо по-различно, което да е специално за телешка кайма.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за помощта, момичета   bouquet  bouquet  bouquet Ще се допитам до домочадието и ще докладвам за резултата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия