Вагинални промивки с йоден разтвор?

  • 28 935
  • 13
Момичета, не мога да не споделя учудването си от съвета на една гинеколожка към моя близка приятелка. Та моята приятелка се оплаквала от засилено бяло течение (флуор) при всяка по-лека настинка. Гинеколожката й я посъветвала да си купи дамски душ и вместо да дава пари за скъпи прахчета, предназначени именно за душа, да си прави йоден разтвор (слаба концентрация) и да промива влагалището. Чудех се обаче доколко е безопасно това?  newsm12 Няма ли опасност да се изгори чувствителната лигавица? Не знам доколко ми е уместен въпросът, но ми се искаше да попитам доста по-знаещите от мен smile3503
Виж целия пост
# 1
Аз си правих външни промивки с йоден разтвор след раждането, до махането на конците по препоръка на гинеколога ми . Не си спомням точната пропорция, но се слагаха буквално 1-2 капки йод. Не съм имала проблеми, но нямам идея доколко тези промивки ще помогнат за бяло течение. След като е препоръчано от лекар, предполагам няма вероятност от изгаряне или нещо подобно.
Виж целия пост
# 2
 Когато раждах дъщеря ми имах гъбички появили се ден преди да родя и нямаше време за лечение.
 След раждането в болницата направо ме поляха с йод и това реши проблема веднага. Не съм правила нищо друго.
 
Виж целия пост
# 3
Само да добавя, че има и алтернатива на промивките с йоден разтвор - Braunovidon, песарии /съдържание на йод 10%/.  На мен ми ги предписаха след раждането. На кутийката пише, че препаратът има  "широспектърно антимикробно, бактерицидно, фунгицидно, туберкулоцидно, антивирусно и антипрозойно действие".  Успех!
Виж целия пост
# 4
чудна работа върши, за по-безопасно може да си купи воден р-р на йод, а не тинктура. Така ще е сигурна, че няма да се изгори.
Виж целия пост
# 5
на мен ми е изписван Йодасепт за вагинални промивки
Виж целия пост
# 6
Йода е страхотен лек.Аз също съм го пробвала и съм доволна.
Виж целия пост
# 7
Ето нещо и от мен
Моят гинеколог ми препоръчва Betadine (йод) - песарии, вместо вагинални промивки... Използвам ги след менструация (4-5 вечери), след секс, при слабо течение... На мен лично ми е по-лесно да използвам свещички нощем, отколкото вагинален душ. Доволна съм
Така, че няма страшно. УСпех Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Специално за промивките с йод мога да кажа, че се прави доста разреден разтвор - аз съм го правила с 1-2 капки йод на 1л вода. Има антисептично действие, за течение незнам дали повлиява.
Виж целия пост
# 9
аз също съм го ползвала, но беше на прах в едно шишенце и действа срещу гъбички или поне няма да ти навреди.
Виж целия пост
# 10
Ето нещо и от мен
Моят гинеколог ми препоръчва Betadine (йод) - песарии, вместо вагинални промивки... Използвам ги след менструация (4-5 вечери), след секс, при слабо течение... На мен лично ми е по-лесно да използвам свещички нощем, отколкото вагинален душ. Доволна съм
Така, че няма страшно. УСпех Heart Eyes


Дейзи, а би ли ми казала горе-долу каква е цената на тези песарии? Ще ти бъда много благодарна  newsm51 Струват ми се доста по-удобни от йодени промивки, а по това, което чета, изглежда йодът си се ползва широко за гинекологична хигиена и благодаря на всички, които ми помогнаха с мнения да се ограмотя! Страхотни сте!!! Много ми помогнахте, а и ще кажа и на приятелката ми какви алтернативи на промивките с йод има smile3501
[/i]
Виж целия пост
# 11
Момичетааааааааааа, ако някой изобщо влезе в тази тема пак, исках да ви попитам и още нещо...
От един месец имам някакво гадно жълтеникаво течение и леки болки в десния яйчник, че на всичко отгоре и леко зацапване след сексуален контакт  Weary, едва днес отидох на гинеколог. Та, гинеколожката, която виждах за първи път и избрах без изобщо да съм събрала мнения за нея, ме прегледа (само стандартен преглед без микробиология или ехограф) и каза, че на яйчниците и матката нямам нищо, но имам силно възпалено влагалище и обилно течение и съответно ми постави диагноза "Хроничен подостър вагинит" с лечние: Полижинакс (6 глобули) и Флажил (250 мг, таблетки). Разбира се, не бихте могло да познавате точно моето състояние, но смятате ли, че едно подобно поставяне на диагноза и съответно лечение са адекватни? Някоя от вас да е имала подобен проблем? Чудя се дали е правилно да се поставя така диагноза, без да се изследва влагалищен секрет изобщо, да не се огледат яйчниците, а само с общ преглед - хм, хм... newsm12 
Виж целия пост
# 12
Отиди при друг гинеколког да ти пусне микробиологично изследване.
Това, което ти е изписала май е срещу гъбички. Thinking
Виж целия пост
# 13
Благодаря ти за съвета, Карен Hug,май ще опитам с тия лекарства, а ако след това на контролния преглед няма резултат, ще поискам микробиология. Ама и аз съм много шашната понякога, трябваше да си поискам днес, както и да е, няма смисъл сега да си посипвам главата с пепел Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия