Имам нужда от вашата помощ и подкрепа!

  • 778
  • 15
Здравейте мамчета,

Аз съм една новоизлюпена мама. Щерка ми е на 22 дни. Отчаяно се нуждая от вашия съвет. От доста време чета форума, връщам с назад в темите, но все още не откривам отговор на въпроса, който ме тормози: Нормално ли е да кърмя на всеки час, като кърменето продължава по 40минути?

Като всяка родилка от акушерките в родилното бях посъветвана при изписване да спазвам режим на хранене и да давам добавка от изкуствена храна. Прибирайки се у дома си спестих изкуствената храна, тъй като ми се струваше, че не е редно да се смесват двата начина на хранене. Успокоих се, когато и педиатърката ми каза само да я кърмя ( не повече от 20мин) и да и давам вода. На режим и кърма+вода изкарах две седмици. Постепенно щерката започна да реве все по-често веднага след хранене и не заспиваше до часа за следващото хранене. Педиатърът каза, че е нормално за бебе да плаче и с това се свърши коментара на темата. А на мен ми се струва, че тя не си дояжда.
Разрових се из библиотеката във форума и различни книги за кърменето и стигнах до извода, че начина по който реве дъщеря ми е "на глад", че вероятно истината е в храненето "на поискване" и започнах да го прилагам от миналата седмица. Само, че попаднах в някакъв кошмарен цикъл: сутрин спи около 4 часа, след това започват сигналите за хранене и се започва: кърмене 35мин почивка 10мин, рев за още, хранене още 35-40мин, пак почивка пак рев, докато аз се откажа и не я оставя да плаче и да се умори и заспи.

Това не ми се струва нормално. Най-малкото не искам да я оставям да плаче...Вие какво мислите? Вероятно и вие сте го преживели? Тревожно ли е или ще отшуми? Необходими ли са някакви изследвания ( може би кърмата е недостатъчна или пък нехранителна!) Препоръчайте ми специалист, към когото да се обърна. Не искам да се консултирам с който и да е педиатър, защото от познатите ми, които са имали този проблем всички вече са на изкуствено хранене, коя след 1 месец коя още на 15 ден.
 
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Мила, мисля, че сте в период на усилен растеж и докато не ти се регулира кърмата, ще се кърмите доста честичко. А това ще стане до 2-3 дни. Просто се успокой и се отдай на кърмене Wink Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей,

Искам да те успокоя, че моята дъщеря първите два месеца сучеше по един час, през час. Така се успокояваше и от коликите. Бяхме като срастнали. Към края на втория месец се нормализираха нещата. През по-голямото време детето не яде, а се успокоява като суче. При нас това беше единствения начин да не реве. Търпение и пак търпение. Grinning
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми дори като по-голямо бебе имаше периоди, в които сучеше на всеки час, а пък като новородена съм я кърмила и по 50 минути.

Всичко, което е в унисон с нуждите и потребностите на бебето, е нормално. Води се по него. Суче дълго и начесто, вероятно защото е мъничко и толкова са му силиците сега, а може и да е по-мързеливичко, по-поспаливо и така нататък.  Heart Eyes

Като се усъвършенства в сукането, ще се наяжда за 5 минути, и тогава пък ще се чудиш кога успява.  Simple Smile


Слагай го на гърдата, когато мислиш, че иска да папка, ако то не е гладно - няма да суче дълго. Малките бебоци, а и по-големите искат да сучат не само от глад, но и като успокоение, приспиване.

Ще отмине този период на често кърмене, не се тревожи. Сега е полезно и за стимулиране на лактацията.
Лягай да поспиваш с бебчо, за да не се уморяваш.
Виж целия пост
# 4
Това, което описваш е съвсем нормално и повечето бебета преминават през такъв етап. И аз се бях разтревожила, но прочетох една статия, в която съветваха "майката да се настани удобно на някое кресло, да се запаси с храна и вода и да свикне с идеята, че целия ден ще мине предимно в кърмене" Laughing Аз доста се бях депресирала и се чувствах като донка крава, но няма как - това е просто фаза от разтежа и скоро ще премине - а ти се успокой и кърми детето винаги као иска и не се тревожи, че това се случва много често.
Виж целия пост
# 5
Когато аз минавах през този период си мислех , че бебо не може да се нарадва на изобилието храна и на миризмата на мама  Heart Eyes , но всъщност това е начина на природата да се установи лактацията . Ето ти няколко статии от библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13421
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21654.0
В този сайт също има полезна информация http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 6
Честито бебче,майче Grinning И поздравления за желанието,упоритостта и за това,че се ръководиш основно от нуждите на бебенцето Grinning
Много честото сучене - на всеки 2ч (брои се от началото на едното до началото на следващото хранене) е абсолютно типично за първите седмици.Нормалната честота на кърменията за периода на новороденото (първите 6 седмици) е 8-12 пъти за денонощие,т.е. сте съвсем в правилата Grinning За да се успокоиш,че на детенце му стига,е важно да следиш два показателя - единия е сученето (бебето трябва да суче активно с често преглъщане и гърдите ти да омекват след хранене),а другия - мокрите и акани памперси.5-6 пишкани и поне 2 акани с жълто или зеленикаво течнокашаво аки памперса означават,че детенце получава напълно достатъчно кърма (но само ако не се дава допълнително вода или чай! - бебето няма нужда от тях и пречат на поемането на достатъчно кърма).
Скоковете в растежа,когато бебето е ревливо,недоволно и иска дасуче през час или постоянно да е на гърдата и нищо друго не го успокоява,са през 3. и 6. седмица и 3. и 6. месец - т.е. в момента сте точно навреме за един такъв.Ключът е в това бебето да суче колкото пъти поиска - така за няколко дни гърдите увеличават производството на мляко.В никакъв случай не трябва да се дава добавка,защото бебето ще суче вяло и по-рядко и няма да може да увеличи кърмата според нуждите си.
Да не забравяме и още нещо важно - бебето обича да суче Grinning Харесва му да е гушнато в теб,да посуква за удоволствие,в ръцете ти и до теб се чувства на сигурно място,чува сърцето ти и това го кара да се чувства все едно още е в утробата.Така че то ще се стреми към това усещане много често и ще недоволства,когато го слагаш в креватчето.Максималното гушкане и носене през този период ще ти осигурят спокойно бебе и занапред - така че лягайте заедно в леглото,кърмете се на воля и се наслаждавай колкото можеш (независимо че е трудно,когато си мама за първи път и всичко изглежда трудно и сложно) - тези неща траят само няколко кратички седмици Wink
Всичко ще е наред - справяш се чудесно,просто се запаси с още малко търпение и ще видиш,че след няколко седмици нещата ще са доста различни Grinning
Виж целия пост
# 7
 И при нас беше така.Първите 2 месеца наддаваше по 300 грама и непрекъснато искаше да суче.Запаси се със спокойствие и пий много течности.Лично аз около няколко дни го слагах на двете гърди при всако хранене-първо на едната,после на другата,при следващото хранене в обратен ред,или се изцеждах с помпичка и давах с лъжичка.Наистина отнема много време,но за 1-2 седмици кърмата се увеличава и става много по-лесно.Мартин от 3 до 6 месец наддаваше по 1 кг само от кърма.Смело напред и не се отказвай newsm10
Виж целия пост
# 8
За да потвърдя казаното преди мен се включвам и аз. първите 2-3 месеца ние също сме били като сакчени съдове с дъщеря ми - сучеше през час по 40-50 минути. След края на третия месец сама започна да си удължава интервалите.
Остави се в ръцете и  Simple Smile  и и давай когато иска. така или иначе съвсем скоро ще ходите на първа консултация и ще видиш как наддава. а до тогава се съобразявай с желанията и , не я оставяй да плаче и да заспива от муора, защото така на следващото кърмене няма да има силички и няма да може да се насуче ефективно. И порочният кръг се затваря.
Виж целия пост
# 9
Ние дори и сега имаме такива дни, въпреки че вече е на 5,5 месеца. Понякога суче през час- два и имам чувството ,че все си е гладен.Остави бебчето да те ръководи и бъди търпелива и спокойна Hug
Виж целия пост
# 10
Най-малкото не искам да я оставям да плаче...Вие какво мислите? Вероятно и вие сте го преживели? Тревожно ли е или ще отшуми? Необходими ли са някакви изследвания ( може би кърмата е недостатъчна или пък нехранителна!) Препоръчайте ми специалист, към когото да се обърна. Не искам да се консултирам с който и да е педиатър, защото от познатите ми, които са имали този проблем всички вече са на изкуствено хранене, коя след 1 месец коя още на 15 ден. Благодаря ви!

Много от майките тук са го преживели, наистина Laughing
Нормално е да се тревожиш, но няма за какво. И ти и бебето ти правите точно каквото трябва - тя иска да суче и си го заявява, а ти и осигуряваш, каквото и е най-необходимо и когато трябва. Продължавайте така. На 2 часа, на 1 час - интервалът няма значение, бебето ще ти показва кога и по колко. След още време интервалите ще се увеличат.
Кърми и нощем, колкото можеш за издържиш, сега слагаш основата на едно стабилно кърмене в следващите месеци.
Чудесна майка си щом се вслушваш в бебенцето, а не в остарели съвети.  bouquet
Мисля, че не е нужно да търсиш мнение на друг педиатър в момента, изчакай какво ще покаже консултацията, тя е съвсем скоро и ще прецениш тогава.
Обади се как е минала, как ти се виждат
Виж целия пост
# 11
И ние сме минали през това и то не като беше новородено бебето ми, а няколко месеца по-късно, което си беше още по-озадачаващо. През час, час и половина го кърмех по 30-40 минути... Всички около мен се чудеха как издържам... Продължи доста дълго този период, но отмина... Не ми е тежало, но ми беше много чудно. Ама си е нормално.
Виж целия пост
# 12
Чудесна майка си щом се вслушваш в бебенцето, а не в остарели съвети.  bouquet

И аз това исках да ти кажа - другото са ти го казали. предполагам, че поради даването на вода в началото регулацията малко се е объркала. Спри водата (пий ти повече вода). Нехранителна кърма няма (много педиатри и у нас вече го признават); недостатъчно може да е, ако не си оставила бебето да си я регулира - но това бързо може да се поправи.

Желая ти бързо справяне и успокояване.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви от сърце! Явно при мен е проблемът, т.е. трябва да се успокоя и да се запася с търпение. Консултацията е в четвъртък и се надявам, наистина, всичко да е наред. А по гърдите си удещам, че май бебчето е започнало да си върши работата...надявам се скоро и плача и режима да се нормализира, така както ми описвате.

Още веднъж благодаря за подкрепата и насоките!
Виж целия пост
# 14
Ох, колко добре те разбирам... Дъщеря ми също сучеше непрекъснато или поне така му се струваше на мъжа ми.Той все така ни виждаше. Ако не беше тоя форум да видя, че е нормално, щях да имам същите терзания. Като прибавим и болката до около 30-ия ден, въпреки, че рагади никога не съм имала, пак благодарение на форума, картинката изглеждаше плачевно. Не се безпокой, всичко ще се оправи, ако се въоръжиш с търпение и нерви. Дано още на тази консултация се види, че наддавате добре, та да се успокоиш. Все пак да кажа... потърси информация предварително за наддаването пак в библиотеката на форума, та да не те стресира педиатъра, ако си попаднала на подобен на моя и да те подлъже да дохранваш. Мен за малко моят не ме убеди. Пак благодаря на момичетата от форума. А, и такова чудо като нехранителна кърма на практика няма. И ако правите пробно кърмене, не се плаши, защото при храненето на поискване, а и по принцип май, то не е показател. (Казвам го пак защото аз три пъти кърмих в кабинета с пот на челото, като че ли съм на състезание). И последно, то детето може и колики да има вече и затова да плаче постоянно и да иска гушкане и сукане.
Успех, вярвай само, че като кърмиш на поискване няма как да сбъркаш! Само трябва да издържиш Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия