Север-Юг (Кузей- Гюней) от 14 януари по БТВ - тема 3

  • 41 566
  • 737
# 255
Фен Heart Eyes Heart Eyes Hug права си...ама аз си мисля, че Късия намрази брат си още като се качи в полицейската кола. Не можа да му прости, че имаше сърце да се жертва...нещо което той никога не би направил. А, чувствата на Джема към Кузей му преляха чашата. Еми какво очакваше? Да го приветстват, че е принесъл брат си  курбан ли?
Ето сега като гледам отново...еми хареса ми Джема...изобщо няма да чакам 2-ри сезон. Ясно, е че съм бляла някъде докато съм гледала преди. Joy Joy Joy
И много ме е яд на Олмаза начи... Crossing Arms
Виж целия пост
# 256
Зизко  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug радвам се, че няма да те чакам до 2 сезон  Joy Joy Joy
Е, без олмаза няма как ... как иначе щяха да направят 2 сезона, трябваше да ги измъчат на макс и тях и нас  hahaha
Какво ще кажете за новия проект на нашето момче ? Приказката започва ... newsm44 newsm44 newsm44 нямам вече никакво търпение да видя отново таланта на наш Къванч ...
Виж целия пост
# 257
Не знам защо се обвинява Джемре ,че е застанала между двамата братя и ,че едва ли не е основния виновник за разрива между тях
Да ме прощавате ама аз до сега братска привързаност не видях особено от Гюней
И ако има виновен за разрива между тях според мен основно това е Хандан.От нея ,от нейното отношение е започнало всичко и то много отдавна ,много преди да се появи Джемре

Гюней никога не го е било грижа за брат му.При излизането на Кузей от затвора  се държеше добре  с единствената цел да не би Кузей да се разприказва и истината да лъсне.И това е защото Гюней изобщо не познава брат си и си мисли че всички са като него -страхливи и подмолни
Сега виждаме едно ново отношение към Кузей.Не се поинтересува изобщо къде е отишъл брат му ,добре ли е как се чувства.Не пожела дори да изслуша Али когато му се обади
И сега  типично в негов стил  иска да стовари нова вина върху Кузей-че ще е виновен за края на връзката му с Джемре
Използва и без това силното чувство за вина на Кузей,за да добави още един товар на гърба му
Виж целия пост
# 258
Не знам защо се обвинява Джемре ,че е застанала между двамата братя и ,че едва ли не е основния виновник за разрива между тях
Да ме прощавате ама аз до сега братска привързаност не видях особено от Гюней
И ако има виновен за разрива между тях според мен основно това е Хандан.От нея ,от нейното отношение е започнало всичко и то много отдавна ,много преди да се появи Джемре

Гюней никога не го е било грижа за брат му.При излизането на Кузей от затвора  се държеше добре  с единствената цел да не би Кузей да се разприказва и истината да лъсне.И това е защото Гюней изобщо не познава брат си и си мисли че всички са като него -страхливи и подмолни
Сега виждаме едно ново отношение към Кузей.Не се поинтересува изобщо къде е отишъл брат му ,добре ли е как се чувства.Не пожела дори да изслуша Али когато му се обади
И сега  типично в негов стил  иска да стовари нова вина върху Кузей-че ще е виновен за края на връзката му с Джемре
Използва и без това силното чувство за вина на Кузей,за да добави още един товар на гърба му
smile3521 newsm10
Виж целия пост
# 259
Джоли  Hug / нали може да те наричам така ?/ абсолютно съм съгласна с теб за Джемре. Аз също не можах да разбера, какво е виновно това момиче, че и двамата братя се влюбиха в него ? ? На края на филма ще се разбере защо всъщност тя насочи вниманието си към Гюней, защо се цупеше на Кузей, но това за мен си беше типично тийнейджърско държание, не виждам нищо кой знае какво, за да я упреквам. Все едно да упреквам Кузей, че се държеше на моменти инфантилно с нея ... на тази възраст, за мен поне, си е нормално ... А колкото до това, че после не се отказа от Кузей ... ами и аз да съм, нямаше да се откажа, не срещаш всеки ден такъв истински човек, пък и да те обича така всеотдайно толкова години  ... как да се откажеш и най-вече защо ? Връзката между двамата братя се беше скъсала безвъзвратно, заради Гюней основно.Не мога да кажа, че никога не го е било грижа за брат му, дори отношението на Хандан не успя да отдалечи братята в детството, но ... след излизането на Кузей от затвора, всичко се промени. Гюней промени отношението си, завистта, която изпитваше тайно към брат си, прерасна в злоба, която го разруши бавно отвътре. А  Кузей все още го обичаше, но вече не му вярваше ... знаеше, че никога не може да разчита на него, видя го със собствените си очи. Никога нямаше да са близки, както някога, дори и Джемре да не беше между тях. Поне такова е моето мнение.
Виж целия пост
# 260
Ако не беше Джемре между тях, щеше да е някоя друга Джемре, защото Гюней винаги иска, това което брат му има. Иска да е над него. Макар той да е по-обичания син, не се примири с чистата душа и смелостта на Кузей. На него всичко поднасяха и въпреки това не му стигаше. Нищичко не го оправдава. Особено като го гледах натам. Отвратителен човек.
Скрит текст:
Една сцена ми направи силно впечатление. Джемре ще се мести в къщата с Баръш и седят на верандата с Гюней, тя е с едно страхотно ярко розово якенце Heart Eyes онова същество майка му послушва, Гюней и се обясни, че не я е забравил, а тя му удари шамар. Тогава той каза"ще ми платиш за това" Е, Кузей би ли и казал някога такова нещо, би ли я наранил, би ли си го помислил.

Сами е просто страхотен! Същински Кузей, но не е имало кой да отвори неговото сърце и да го промени Онази змия жена му няма как с тая злоба.

Не разбирам как казвате, че Джемре е грозна? Или толкова я мразите, че изкривявате представата за грозно и красиво. Има страхотно тяло, коса, кожа, устни, прекрасни очи. Много е красива. Heart Eyes
Виж целия пост
# 261
Извинявам се , че нахлувам така в темата ВИ , НО във ВИКИ-то са блокирали сериите.Има ли ги на друго място с превод? Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 262
Извинявам се , че нахлувам така в темата ВИ , НО във ВИКИ-то са блокирали сериите.Има ли ги на друго място с превод? Благодаря предварително Hug
Ели, сериите не са блокирани...ползвай линковете към вики от 1-ва стр. на темата тук. Peace
Виж целия пост
# 263
Извинявам се , че нахлувам така в темата ВИ , НО във ВИКИ-то са блокирали сериите.Има ли ги на друго място с превод? Благодаря предварително Hug

Виж на първа страница какво има.
Виж целия пост
# 264
Аааааа, тия глупаци са изрязали серията  #2gunfire #2gunfire #2gunfire нямаше го предложението на мацката да снимат и Кузей, заради европейската му визия и понеже е готин ... Какво ли още ще скасапят  newsm78

Причината е в "рязането" и "лепенето" на оригиналните серии. Понякога оригиналната серия свършва по един начин, за да има съспенс (каква хубава дума  Laughing), а в следващата, макар и да повтарят края, може да се развие по друг начин.... Така и тук: оригиналната пета - завършва с "текста" на Джемре, и шеста започва с това. Давайки Гюней, как наблюдава брат си, са показани неговите спомени и как той си обяснява всичко. Нашите "монтажисти" изрязвайки края на 5 оригинален епизод, за да не се повтаря с началото на шести, всъщност са изрязали спомените на Джемре, докато е на кастинга, и благодарение на тях и гледайки Кузей, тя успява да каже думите по този начин и да спечели... Ето оригиналния финал. Текстът е от сериите на бтв:



"Направи ми венец от цветя ...
Когато го слагаше на косата ми, чувах сърцето си - биеше силно, сякаш щеше да изкочи ...
Повече не бяхме толкова близо... Нито очите, нито ръцете ни се докоснаха ...
Когато за първи път ми каза, че ме обичаш, сякаш за първи път чух гласа ти ...
Когато докосна устните ми, за първи път те опознах ...
Никога не забравих този миг, ще го запазя до смъртта си ...
... ще запазя всичките щастливи моменти ...
... в сърцето ми ...
... в очите ми ...
... в очите ти ... "

Текстът на турски:
Скрит текст:
Kır çiçeklerinden bir taç yapmıştı bana.
Saçlarıma takarken kalbimin sesini duyuyordum.
Öyle hızlı çarpıyordu ki, yerinden çıkacak sandım.
Bir daha o kadar yakın olamadık hiç.
Ne ellerimiz değdi birbirine ne gözlerimiz
Виж целия пост
# 265
Здравейте!

Поздрави за всички в темата и спорен четвъртък!  Hug


Специално благодаря, че споделяте впечатления и позиции за сериала!  bouquet
Радвам се, че се заформят и дискусии, така е интересно в темата, а сериала го заслужава...цялото ни зрителско внимание, нали?!? Grinning Peace

Фенче, Джоли,  Hug
С вас съм най-близко в позициите си за случващото се в момента! Peace


Цитат
Джемре изобщо беше супер неадекватна в случая, защото Гюней много точно разбра всичко... Пъзелът се подреди в главата му, разбра защо Кузей се е напил, разбра и защо е такова отношението на Кузей в момента... Разбра всъщност, че всичко е заради Джемре... А тя нали беше заета да му чете морал, а той просто проумя всичко изведнъж. И в случая беше много прав.


*helen*,  Hug
Да, наистина Гюней разбра причината за напиването на Кузей в деня на инцидента...така е, за това и аз мисля като теб, но...тази причина в момента не беше определяща за сегашното държание и отношение на Кузей. Други бяха на дневен ред и той сам Кузей ги сподели и на Джемре и на Али.
А това, че Гюней удобно игнорира всичко друго освен "причината Джемре"...това е друга тема.
По-късно ще споделя защо според мен го направи.
Но, че беше прав за едно...така си е...Кузей беше влюбен в приятелката му. Като това все още не означава нищо, но беше коз в ръцете му и той не се поколеба да го използва и в разговора си с Джемре, а и занапред ще го използва на макс. Нещо което ще имаме възможност да видим проследявайки историята и развитието й в следващите епизоди.


Ако има изпуснали еп. от вчера, моля! Hug

http://www.videoclip.bg/watch/SEVER-UG-Kuzey-Guney-Ep13-1BG-audionu6i
СЕВЕР ЮГ (Kuzey Guney) Еп.13-1+BG audio.nu6i
http://www.videoclip.bg/watch/SEVER-UG-Kuzey-Guney-Ep13-2BG-audionu6i
СЕВЕР ЮГ (Kuzey Guney) Еп.13-2+BG audio.nu6i


По-късно нещо за него и от мен... Thinking  typeuu

Приятен следобед! Hug
Виж целия пост
# 266
Здравейте! Hug Hug Hug
Аз пък не разбирам защо тези двамата юнаци са се захванали да делят едно момиче newsm78
Имат си толкова много други проблеми,ама на Crossing Arms
Вероятно съм от малцината,които още се са се отвратили от Гюней и продължавам да не харесвам Джемре.
Тя какво сега като психо терапевт ли ще се изживява за Кузей Thinking
Имат проблем в общуването с Гюней,според мен нататък трябва да насочи усилията си,ако го обича искрено и с чисто сърце,ако мисли за съвместно бъдеще с него.
За Кузей има кой да се погрижи - нали Джема видя ,че момчето си има гадже,има Али до себе си,който не го изпуска от поглед и т.н.Наистина не разбирам защо си вре носа между братята,ама какво ли пък се чудя толкова - дъщеря на майка си. Crossing Arms

Всъщност моят интерес е насочен изцяло към Кузей - толкова горд е този млад мъж,толкова притеснителен от положението, в което се намира - как дори и на най-близкият си човек Али не можа да признае,че няма пари,за да се прибере в техният квартал,а говореше с подсказки.
Наистина съм впечатлена от неговият характер!
Виж целия пост
# 267
Аз пък си мисля ,че пъзелът в главата на Гюней за това ,че брат му е влюбен в Джемре  е подреден много ,много отдавна.Доста често той използваше името на Джемре за да накара Кузей да направи нещо-Джемре много би искала ,Джемре би се радвала ,Джемре настоява.И Кузей винаги се съгласяваше
Самият Гюней обаче е изчаквал удобен за него момент за да го извади на повърхността този пъзел
И ако Джемре не беше разбрала истината , ако не се беше разочаровала от постъпката и малодушието на Гюней ,пъзелът щеше да си остане подреден ,но скрит някъде надълбоко и да си чака
Сега обаче  на Гюней му трябва поредно оправдание ,виновник
И той отново залага на изпитаното средство, а именно чувството за вина на Кузей
Вместо да види собствената си вина за положението и за обтягане на отношенията им с Джемре по лесно е да търси вината в друг.И най лесната му жертва,пробвана вече е собствения му брат
Виж целия пост
# 268
Много я обичам тази сцена пред магазина и след това на прослушването много истинско  Blush Heart Eyes
Виж целия пост
# 269
Привет и на включилите се в темата в по-късния следобяд! Hug


Няколко думи и от мен за еп. 13-ти... blahblah

Бану-умно момиче, а не проумява, че не предизвиква у Гюней онова внимание което иска, а което заслужава...
но по принцип.
Но любов...влюбеният уви не мисли... newsm78 Joy
Иначе ми хареса как не демонстрира класата си, особено на дръпнатото поведение на Сами, държа се добре, поздрави, пожела хубав ден...не се усети някаква дистанция в отношението и държанието й.
Бану ми допада на този етап, а и самата актриса е много чаровна. Peace
Може би защото съм настроена по-феминистки/особено когато става дума за мъжете в сериалите Mr. Green Wink/ само това ме нерви у нея...какво е това тичане след един мъж...ааа, ама може ли така???  ooooh! Crossing Arms  Rage

Сами-ами беше груб, можеше и по-спокойно да каже на Бану, че не е удобно да паркира колата пред пекарната, а той веднага...с един тон, чак да се уплаши човек.
Иначе...така е...какво като е Бану...да, но беше млада жена, та малко повече уважение, а и добри обноски не бяха излишни. Но Сами май си е такъв...дръвник... newsm78

Хандан-докато съветваше Гюней за Джемре ...тя каза нещо което ме изненада и възмути-
ще си помисли, че ти си виновен... Shocked
Тя напълно беше изключила Гюней от вината за инцидента и той не просто бе оневинен/вече/, той не подлежеше на виновност за нея-изобщо. А това наистина е недопустимо. Naughty
Но показателен беше и разговора й с Гюней, самата сподели неща които до голяма степен обясняват защо е такава каквато е. Жена-само домакиня и майка, без възможност да се реализира извън тази си роли...на домакиня и майка, останала само с мечтите си които беше прехвърлила на сина си, на Гюней.
Не я оправдавам-не, просто я разбирам и намирам за себе си причина да й съчувствам.
Може би покрай съпруга си/а и не само/ беше развила едно чувство за прекалена сервилност...как извика от прозореца на Сами...това е Бану... което трябваше да означава...моля, по-специално отношение, ама къде ти у г-н Сами подобно разбиране... newsm78 Joy

Али-получи моите адмирации, страхотен беше! Peace
Открит и прям в разговора си с Кузей за всички онези неща нужни му да продължи напред...осъзнай колко си ценен, така, че се съвземи...
Дори на майка му беше се обадил и за пореден път заяви своята подкрепа и разбиране, своето приятелско рамо на което може да разчита Кузей.
Много ми хареса и, че не го насили да каже каквото и да е, независимо, че питаше не го притисна с отговори, това по някакъв начин помогна на Кузей все пак да сподели с него за болките и страховете си.

Семай-все пита, много въпроси задава... ooooh!
Ама и на нея и сече акъла...от дочутото и видяното бързо подреждаше детайлите които й липсваха от живота на Кузей.

Кузей-в разговора си с Али открехна отново душата си. Отново това му усещане за липса на промяна в живота му дори и вече навън...като охлюв все още нося затвора на гърба си, нищо няма да се промени...не мога да бъда обичан...много тъжно ми прозвучаха думите му...това е пълно безверие, а то е най-страшно. Rolling Eyes
Изненада го Гюней с това, че беше разбрал причината за напиването му в деня на инцидента. Shocked
Да, той наистина бе влюбен в момичето на брат си, но никога нямаше да застане на пътя им, поне така си мисля. Нямаше дори да помисли да му я отнеме или да застраши връзката им.
Защото колкото и да бе невъздържан и импулсивен... за това да стои настрана от нея и от тях двамата заедно щеше да намери сили и да устои на чувствата си които нямаше да вземат връх, щяха да си останат само и единствено у него.
Предполагам го вбеси не само това, че Гюней бе разкрил тайната му/това, че е влюбен в Джемре/ а и това, че си помисли, че може да му я отнеме по някакъв начин щом вече и той я обича. Гюней като негов брат се беше усъмнил в неговата братска лоялност/ не знам дали е подходяща точно думата/ но в смисъл, че той, Кузей би застрашил щастието с любимата жена на собствения си брат. Та той излежа неговата присъда, само и само за да може да учи, за да осъществи мечтите си, нима това не бе достатъчно да му покаже, че Кузей не би навредил, попречил по никакъв начин на Гюней ... Crossing Arms
Кузей почувства съмненията на брат си...това не само го ядоса, от това и го заболя.
Ето и това се прибави към товара му от всичко друго до момента в живота му...тежък емоционален товар...който най-трудно се носи... Rolling Eyes

Гюней-струва ми се, че с Бану следва да е малко по-ясен в посланията които стигат до нея вследствие поведението му. Няма я тази по-категорична граница за нея, за приятелството им.
Което от своя страна тя ползва за подхранване в някаква степен на своите желания и мераци.

Да, беше разбрал как стоят някои неща, спор няма. Но ми се струва, че можеше един разговор с Кузей на тази тема да е далеч с повече разбиране проявено точно към собствения брат, който му бе осигурил 4 години живот на свобода, бе поел цялата вина за инцидента в който и Гюней бе участник.
Като го гледах и слушах, ами нямах усещане, че разговарят двама братя...той все едно беше провел някакво разследване, и свеждаше в дознание на брат си  доказателственият материал... ooooh! Crossing Arms

Джемре-хубаво си е момичето! Peace Grinning
Със смесени мисли съм още по повод на репликите които каза и то гледайки Кузей.
Кога, какво и как се отключи у нея към Кузей...все още не ми е много наместено и ясно. newsm78
Не ми хареса обаче въпроса й към Гюней когато Кузей изхвърча бесен...с какво го ядоса?
Е, ама тя веднага зае страната на Кузей...поне в случая.  Mr. Green
Наистина след разговора им/с Кузей предният ден/ някак го беше почувствала по-близък, но това все още не й даваше основания за лекцията която дръпна на Гюней. Не, че не му каза верни неща, но това е съвсем друга тема. В случая намесата й беше по-скоро във вреда отколкото от полза. А , че тя искаше да помогне...при това и на двамата...в това нямам съмнения.
Може би трябваше да изслуша Гюней, да му даде възможност повече той да говори, да сподели...а тя да замълчи, колкото и това което имаше да казва да бе основателно.  Thinking
Не й достигна някак такт, доза, не премери колко и какво да каже, колко да говори и колко да чуе, да изслуша.
И това не са обвинения към нея-не... Naughty  просто забележките ми в случая и за нея колкото и да я харесвам... Peace Grinning

За друго не се сещам в момента  newsm78  а и ме зове дълга на домакиня...  chef
Че с таз ваканция/дървена и срочна/ народа в къщи ще ми изяде и ушите... Joy Joy Joy

До по-късно... 55 Scatter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия