Как се приготвя аптамил

  • 3 376
  • 9
Здравейте момичета!
Моето бебе е на изкуствено хранене. Досега му давах фризолак, но много плачеше докато ака. От днес му давам аптамил. Приготвям го както е описано на опаковката. Само че става много гъсто и не тече като наклоня шишето. А ми се струва и че не се разбива както трябва. Бебо папка, но се измаря много бързо. Използвам шишетата на д-р Браун , с биберони от  0 до 3 месеца.
Моля Ви кажете вие как го правите.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
хи хи, къде остана това време когато приготвях Аптамил-а......е-е-ех...

ами приготвях го точно както е казано на опаковката.
никога не ми е ставало гъсто, не съм ползвала посочените шишета от теб, ползвах само НУК тогава, не знам.....но грешката не е в Аптамил-а със сигурност.
Виж целия пост
# 2
Здравей, доколкото си спомням Аптамилът и Милумилът са доста по-едри като консистенция и затова при разбиването млякото става малко по-плътно, но чак пък да не може да минава през дупката на шишето  Shocked . В каква вода го разтваряш? Да не би да е много топла и затова да става на бучки? Опитай, след като си наляла водата в шишето, да добавяш по малко Аптамил и действай така, докато достигнеш желаната гъстота. Успех thumbsup
Виж целия пост
# 3
И аз давам Аптамил и то в шишетата на въпросния доктор  Laughing  - нямам проблеми. Бибероните ни са вече от 3 до 6 месеца, но и през малките ми вървеше.

Аз процедирам по следния начин - наливам известно количество много гореща вода - слагам млякото, разбърквам /в тези шишета нали капе та само леко въртя/ после слагам останалото количество вода /студена/ и готово.
Аптамила не се разтваря добре в по-студена вода. Също нали знеш, че с шишетата Браун - неможеш да клатиш като шейкър заради тръбичката - млякото почва да тече, особено ако е горещо.

Успех с манджата Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз лично ползвах Аптамил АР, което е по-гъсто от нормалното мляко. Разбивах го с пасатора. Леко увеличих големината на дупката на биберона. И какво ядене падаше тогава.....  Yum   Yum   Yum
Виж целия пост
# 5
когато давах Аптамил-а (и аз формула АР), първите дни спазвах упътването. доколкото помня нужното кол-во сухо мляко се разтваряше първо в 3/4 от предвиденото кол-во вода, налагаше се по-енергично разбиване, после се добавяше останалата 1/4 вода.
но след ден-два започнах да го разтварям наведнъж - примерно 3 лъжички със всичките 90 мл. не съм имала проблеми при тази технология - млякото си се разбиваше добре.
май Т трябваше да бъде малко по-висока, около 50-60 град., но не помня точно.....
давах го с 1 и 2 дупки на Авент, а те са доста малки, млякото минаваше лесно през тях....
като цяло не съм имала проблеми с млякото, хем давах по-гъстия вариант за повръщащи бебоци....

щом бебо се измаря, мини на по-големичка дупка, няма смисъл да го мъчиш....
Виж целия пост
# 6
Обади се да ти кажа  Laughing
Виж целия пост
# 7
Шишетата на Др. Браун са малко сложни, ако има и една бучица запушва и бебето се дразни. Не съм ползвала Аптамил, но ползвах Нутрамиджен - много фина храна, която много трудно се разтваряше и правеше бучици. Шишето се запушваше и аз тичах да го прехвърлям в Авент. Докато се ошлайфам в разбиването го разбивах отделно, прекарвах го през малка цедка и тогава в шишето  Grinning .
Виж целия пост
# 8
Провери наистина дали не си купила някоя антирефлуксна формула-тези АР както им казват. Една приятелка така се оплакваше че млякото било ужасно гъсто-точно както го описваш, а се оказа че просто са и продали такова специализирано антирефлуксно!
Виж целия пост
# 9
а пък аз го правя малко по-редичко, т.е. слагам малко повечко водичка - примерно с 10 мл. и няма проблеми!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия