трайност на адаптираното мляко?

  • 18 033
  • 20
Искам да попитам какво му става на отворана кутия мляко ,след като престои повече от 3 седмици?
Аз имам една кутия,която съм отворила и я ползвам само от време на време за дохранване.В никакъв случай не мога да я свърша за 3 седмици.И какво сега -да я хвърлям и да купувам нова ли?
Все пак не са много евтини.
На външен вид и вкус не се променя,чудя се дали това не е измислено от производителите?
И каква е опасността за бебето?
Виж целия пост
# 1
Променя се витаминния състав на млякото, след изтичане на срока. Не е измислено от производителите, но на повечето млека срока не е ли 4 седмици Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Обикновено на единицата е 3 седмици,а на 2-та е 4.Поне Аптамил-ът е така.Но не знам какво им става  Thinking
Виж целия пост
# 3
На кутийте ише да не се консумира в рамките на 3-4 седмици, но и идея си нямам какво му става. Аз си мисля, че нищо му няма
Виж целия пост
# 4
На кутийте ише да не се консумира в рамките на 3-4 седмици, но и идея си нямам какво му става. Аз си мисля, че нищо му няма

Пипке,ама сигурна ли си,че така пише.... smile3533

Шегичка  Laughing
Виж целия пост
# 5
На нас като ни останеше мляко (защото и ние се дохрахвахме само ) и е с изтекъл срок на годност го правех на сладкиши ,а за бебока ново .Но несъм сигурна дали се съсипва
Виж целия пост
# 6
Аз имам такова мляко - два броя кутии. От тях добавям в кашите, киселите и т.н., но ние вече сме големи newsm44. А като малка не й ги давах, знам ли newsm78, така процедирах, но не мисля, че нещо им става.
Виж целия пост
# 7
На кутиите пише да не се използва по-дълго от 3-4 седмици след отварянето им.
Ами сигурно му става нещо на млякото... newsm78
Виж целия пост
# 8
Не знам какво му става,но аз ,като ми остане го слагам в кашата.Вместо само с вода я правя с мляко.Случвало се е и така да си го пие-нищо й няма.
Виж целия пост
# 9
ние сменихме млякото и ни остана една кутия от старото,слагах го в кремове,кисели и така го изядохме.само да не стане на много време млякото
Виж целия пост
# 10
Ами виж срока на годност и начина на употреба и спазвай. Simple SmileПрави си нес кафе в краен случай , но не давай  на бебето ако  нещо не е в срок  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Не ми се е случвало да изполвам кутия по-дълго от 10 дни.Но не бих рискувала.Макар, че май с кашите ми се случва newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 12
е нали пише 3-4 седмици,както на кашите,после изхвърлям
Виж целия пост
# 13
В тази връзка знаете ли защо АМ от кутия,течните,дето са готови за пиене и уж са еднакви с тези на прах имат трайност до 48 часа след отварянето,а тези,дето си ги правим от прах,могат до час?Означава ли това,че в другите има консерванти? newsm78
Виж целия пост
# 14
Мисля си, че нищо му няма на млякото, просто винаги има презастраховка, така да го нарека, от страна на производителите. Както при лекарствата примерно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия