На море в Гърция 2014 - I

  • 85 198
  • 726
# 15
Параход, благодаря за новата тема. Чудесно оформена както винаги.

Ние както вече писах планирахме едната почивка за Вурвуру, но сега ми се върти в главата да открием още по-рано сезона през юни на Лефкада. ММ подкрепя с 2 ръце и сега търсим вариант за настаняване за периода 7-14 юни, една седмица (дано само ни потвърдят и отпуските за тогава...).
От познати, които ходиха миналата година, знам че хубавите плажове са в западната част на острова. Основно намирам в интернет настаняване във Василики от там получих и страхотна оферта за 25 евро за нощ ( което си е просто уау в сравнение с цените на Халкидики).

http://www.liotrivi-studios.gr/welcome.aspx

Някой има ли мнение за студия Лиотриви?
Мислите ли, че Василики е добра отправна точка за обиколки из острова, защото ние ще искаме да разгледаме различни места и разбира се задължителните Егремни, Порто Кацики и Катисма. Или може би е по-подходящо да се огледам за нещо в Агиос Никитас?

Трудно ми е да си представя мащабите на острова, лесно ли се пътува там през различните населени места или са повече завои и баири?
Ако имате конкретни предложения за изпробвано студио-споделете:)

Благодаря предварително! Много пътешественически дух и ентусиазъм в подготовката за лятната почивка ви желая!
Виж целия пост
# 16
Айде и аз тука, да не изтърва идеите, че и ние още се чудим.
Виж целия пост
# 17
Lioness В Гърция има няколко вида предплатени карти за интернет на различни цени.
http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/Greece
http://www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=663
Има и още......това е примерно....
Виж целия пост
# 18
Теди, къде се изгуби  Hug

Момичета, понеже съм абонирана за Green Corfu от миналата година, от време на време ми пращат бюлетин. Сега са ми пратили покана за втория Фестивал на бирата на Корфу. Тази година ще е от 8 до 12 октомври, в Арилас. Ако някой планира посещение на острова по това време, може да отскочи до селото и да се повесели  Wink

Ето бюлетина за миналогодишния фестивал - изглежда готино, предлагали са и много местни продукти типични за острова, много бира, имало е дори Баварски танци:

http://greencorfu.wordpress.com/2013/12/04/1st-corfu-beer-festiv … f2dae-38aba9e059-
327659721

Ох, допълвам само, че миналата година темата е била ''Корфу среща Бавария'', а 2014 ще е ''Корфу среща Обединеното Кралство''. Клипчето е готино  Peace
Виж целия пост
# 19
Бърз запис и от мен, благодаря за темата! Всеки момент чакаме второ бебче и тази година сигурно ще е по-лежерно и по на-близко - най-вероятно Ситония или даже по-близо... обикновено ходим май и септември - тази година сигурно пак ще е така - едно ранно моренце през май и едно по-дългичко септември.... това, обаче, не ми пречи грам да чета за островите и да мечтая...
Виж целия пост
# 20
Здравейте!
Искам да споделя нещо - Като се вземе предвид , че за 1 път искаме да отидем до Гърция през лятото - Незнам от къде да започнем! Имаме и две деца на 6 и 8 г.. Искахме да отидем за 7 нощ. - гледахме Тасос - ама нещо много са лоши отзивите за него и  за всички ни дават цена 1485 лв при НВ. Това скъпо ли е? Добре ли е да се отиде в Гърция Юни на Тасос или не ? Водата стоплила се е ? Ако там не става , моля препоръчайте ни хотел и място - хем да е по екзотично и приятно и зелено и да има какво да видим ! А и плажа да става , че да мога да си почина с тези две деца като близнаци! Добре ли е да изберем дати между 9-20 юни - казвам го защото не издържаме на горещини! В България ходим края на юни и най-много нач на юли 1 седмица! А там как е по това време на Тасос или на друго място което смятате , че си заслужава . Благодаря Ви предварително - честно казано  - толкова хотели и места, а незнаем къде и как да го нагодим да е подходящо за нашето семейство!Изтощих се да гледам и да преценям! За Крузо  ни дават цена от 1290 лв за АИ!
Пишете ми момичета , ще се радвам на съветите Ви!
Виж целия пост
# 21
didizhivko , аз лично бих заложила на Крузо. Не съм ползвала хотела, но на плаж сме ходили там и мисля, че е много хубав и подходящ за малки деца, и от много приятели съм чула добри отзиви за самия хотел и изхранването. За Тасос не мога да дам отзиви. Иначе за времето, то си е Божа работа. По принцип през юни в повечето години е прекрасно, но никога не се знае с какво може да ни изненада времето. Миналата година, например, до средата на юни някъде беше дъждовно; ние ходихме втората половина на юни на Ситония и беше супер - не беше прекалено горещо през деня и все пак морето беше приятно за къпане, а вечер си слагахме по блуза с дълъг ръкав.
Виж целия пост
# 22
Още един глас за Крузо  Wink
И аз като Мохарет имам добри отзиви от познати.

А защо казваш, че са много лоши отзивите за Тасос? Тук има и отделна тема за него, доколкото съм влизала там съм забелязала, че повечето момичета са супер доволни от острова, някои ходят с години и имат голям опит. Тасос е зелен, леснодостъпен, и има чудесни плажове. Е, сигурно има и някакви недостатъци, но то къде ли ги няма..

Като за първо море в Гърция, Тасос и Халкидики са добър избор - поне за мен  Peace

Много, много ще ви хареса страната, сигурна съм  Hug
Виж целия пост
# 23
Някой дали е ползвал егейските авиолинии?? Прави ми впечатление, че са част от Star Alliance, а съм ползвала други компании от групата и съм оставала доволна. Но пък искат допълнително заплащане за чекиран багаж, което е практика на нискобюджетните компании и това малко ме смути.
Виж целия пост
# 24
Благодаря много, Параход, Тайс  bouquet за отговорите, страхотни дестинации сте предложили - от изброените само през Парга сме минавали, там спахме на път за Закинтос и много ни хареса. Но тази година май ще сме към Лефкада. Ще ходим две семейства - техните деца предпочитат пясъчни и плитки плажове, докато моето  камъни, скали и тихо море /заради шнорелинга/, затова малко е труден баланса, трябва да има и от двете.
Ориентирала съм се към Агиос Никита / благодарение на постовете на  Mur   bouquet/ от там ли се струва най-близо да хубавите плажове на острова.
Виж целия пост
# 25
Moharet Да, летяла съм с тях до Родос по работа. Нямам забележки и цената беше добра. Те имат две тарифи/+Бизнес/, първата багажа се плаща, втората 23 кг. са безплатни. Аз летях на втората, мисля, че беше flex......
Виж целия пост
# 26
Благодаря за новата тема,Параход   bouquet
Виж целия пост
# 27
  Привет,така ме ''топли'' newsm01  grinning039 тази тема   bouquet
Виж целия пост
# 28
  bouquet
Виж целия пост
# 29
Момичета, няма как да не запиша и тук! Благодаря на всички за отзивите и "разходките" по островите! Чакам и Bled да се включи, както и другите ... bouquet
Сетих се нещо и редактирам - САМО за информация миналата година ползвах още един сайт: http://holiday-in-greece.net/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия