много самотна се чувствам бременна

  • 2 356
  • 34
Здравейте, момичета. Може би бихте могли да ми дадете някакъв съвет или да ми разкажете как се чувствахте по време на бремеността.Аз съм бременна в 6 месец и още от 2 месец имам проблеми със здравето. 2 пъти лежах в болница. 2-рия път с бъбречна криза. Лекарите казват че най-добре е да почивам, а и работата ми е в друг град и за това не е препоръчително да пътувам. Истината обаче е, че  работата много ми липсва, липсват ми социалните контакти, връзката ми с приятели и колеги. В къщи се чувствам много самотна. Мъжа ми е постоянно на работа и рядко имаме време един за друг. Вече мразя апартамента си и леглото. Чувствам се непълноценна.Липсва ми предишния ми начин на живот. Моля,  помогнете ми, изпадам в ужасна депресия и постоянно ми се плаче. Cry
Виж целия пост
# 1
  Възползвай се от времето, с което разполагаш сега, после и да искаш-  няма.
Намери си занимание в къщи, излизай, интернетствай, спи ... Най-сигурна мотивация да не изпадаш в депресии, трябва да ти бъде бебето.
Виж целия пост
# 2
Здравейте, момичета. Може би бихте могли да ми дадете някакъв съвет или да ми разкажете как се чувствахте по време на бремеността.Аз съм бременна в 6 месец и още от 2 месец имам проблеми със здравето. 2 пъти лежах в болница. 2-рия път с бъбречна криза. Лекарите казват че най-добре е да почивам, а и работата ми е в друг град и за това не е препоръчително да пътувам. Истината обаче е, че  работата много ми липсва, липсват ми социалните контакти, връзката ми с приятели и колеги. В къщи се чувствам много самотна. Мъжа ми е постоянно на работа и рядко имаме време един за друг. Вече мразя апартамента си и леглото. Чувствам се непълноценна.Липсва ми предишния ми начин на живот. Моля,  помогнете ми, изпадам в ужасна депресия и постоянно ми се плаче. Cry
здравей миличка,
спокойно само, аз пък дори че имам съвсем малко и сладко коремче, ми липсва старата ми фигуа и сам наддала само по кило за месец, също сам в 6 м като теб.......явно при всеки по различен начин идват настроенията свързани с този необизсним факт - носенето на живот.....моето като пририта и се сещам че не съм сама....а иначе имам слава БОгу , напълно здрава бременност и дори акто не мърдав мен забравям че съм бременна...

сега се глези, излизай с приятелки, ходи по магазини, да ти кажа, остават ни всичко на всичко март, април и не се знае на кой май ще ни изненадат..времето хвърчи, просто при теб се е събрало много и затова си тайна.
мен дори и че съм здрава и не се пазя много, ходя на работа и доработвам в къщи, пак ме хващат нервите понякога и си го изкарвам най-много на мъжа ми, миля, които като ми мине и ме пита, защо бях яхнала метлата и сигурна ли сам , че сега сам добре  Crazy.
много кураж ти желая!


Виж целия пост
# 3
Съвсем нормално е да се чувстваш така. През зимата е трудно!
Обаче да ти кажа - ти си страхотна късметлийка, защото бебето ти ще се роди през топлите месеци, когато ще можеш да излизаш, да се срещаш с други мами, да обменяте опит... Това си е направо луд късмет. Моите и двете са родени през зимата и няма да ти казвам как се чувствам - затворена по цял ден в къщи, с ревящо от колики бебе... много е трудно.

Така че стискай зъби още малко ти остава. Чети книжки, пиши тук във форума или в някой друг - поне виртуални контакти можеш да имаш колкото си поискаш.

Успех и не се поддавай на мрачни мисли!  Peace
Виж целия пост
# 4
И аз прекарах бременността си в къщи и лежах два пъти в болница и се чувствах ужасно. След раждането обаче съжалявах, че съм си губила времето с депресии, вместо да ходя по бебешките магазини, да се видя с този и онзи приятел, да се поглезя и да си обръщам внимание.
Съветвам те да пишеш в отчетните форуми, ако още не си го направила. Там ще срещнеш момичета със сходни проблеми и няма да се чувстваш самотна ! Успех!

Виж целия пост
# 5
Сега е времето за теб- чети, гледай любими филми, учи чужд език. И гледай да се наспиш, че после ще се сещаш с носталгия за това време  Grinning
Виж целия пост
# 6
Спокойно и аз съм така-определено особено днес се чувствам много самотно и ми е скучно  Tired ,аз също по цял ден съм си вкъщи,омръзнаха ми телевизията,филмите но няма начин още малко остана,гледам да спя по до късно,че после ще ми липсва съня Wink
Виж целия пост
# 7
Сега е времето за теб- чети, гледай любими филми,
PeaceМожеда  опиташ да намериш приятелки сред майчетата от чата на бг-мама
Виж целия пост
# 8
Миличка, грижи се за себе си. Чети книжки, гледай филми, слушай музика. Отделяй време за външността си. Спи много. Разхождай се, зяпай по магазините. Прави всички неща, които обичаш да правиш. Скоро изобщо няма да ти остава време за това, гаранция  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
И аз изкарах като теб бременността си вкъщи. Наистина доскучава и ти липсват социалните контакти, но пък имаш възможност да направиш толкова неща, за които не си имала време докато си ходела на работа. Не се отчайвай и не позволявай на депресията да те завладее. Както са ти писали и другите момичета, запълни си времето с подготовка за бебето, чети, пазарувай, срещай се с други бременни, въобще не си позволявай да анализираш състоянието си и да се отдаваш на черни мисли. Малко е останало. Леко бременеене и леко раждане. После с бебо няма съвсем да имаш време за такива мисли. Hug
Виж целия пост
# 10
  Възползвай се от времето, с което разполагаш сега, после и да искаш-  няма.
Намери си занимание в къщи, излизай, интернетствай, спи ... Най-сигурна мотивация да не изпадаш в депресии, трябва да ти бъде бебето.
Много правилно го е казала- сега му е времето да помислиш за себе си- почивай ,чети , излизай на пазар ако можеш, срещай се с приятелки, кани си гости
После и да искаш не може- и аз така си мислех като бях бременна- беше ми писнало да стоя в къщи а то беше само 2 месеца!
Не ми се спеше, не ми се гледаше телевизия...абе скука
Но намерих този форум и доста ми помогна - запълваше ми времето и то в големите жеги когато не можех да излизам и да се виждам с приятелки- е аз нямах проблеми със здравето но пак се чуствах вързана в къщи
Намери си нещо интересно за правене- само не се отчайвай- и наистина помисли за себе си- после както се казва на един фризьор не може да отидеш Cry  bouquet
Виж целия пост
# 11
  Защо ли те разбирам напълно newsm53. При мен положението е същото- не ходя на работа , седя си вкъщи и бездеиствам, чакам събота и неделя с нетърпение мъжа ми да ме изведе  girluu Всичките ми приятелки са на работа и ми се налага да си намирам други занимания- самостоятелни  smile3529 atwork Но не го взимай много навътре , след няколко месеца ще бъдем толкова ангажирани,че ще се чудим как да си откраднем малко свободно време noear
Виж целия пост
# 12
здравей и от мен! няма да те съветвам да четеш, гледаш филми или т.н, другите момичета вече са го направили, просто ако ще ти е успокоение всички сме се чувствали така, изведнъж начина ни на живот се променя, но само нашия - не и на тези около нас, които трябва да ходят на работа и да си изпълняват задълженията, аз в края на бремеността направо бях станала луда - изпушвах от всякъде, но сега.........затова възползвай се- излизай когато имаш възможност, забавлявай се и не се оставяй самотата да те победи и да те депресира, колкото  до престоите в болницата, знам че са неприятни, но се запознавй с други майки и си споделяйте и радостта и мъката така ще ви е по-лесно  Peace
Виж целия пост
# 13
 Hug Това е нормално при всяка бъдеща майка ThinkingСлед месец очаквам второто си детенце и знам,че колкото и да са трудни 9 месеца,накрая резултата е незаменим!!!  bouquet
Виж целия пост
# 14
Ооо, и аз съм се чувствала самотна много често през бременността, а после като родих си се чудех защо ли? Използвай си времето пълноценно, че после съвсем няма да можеш.Леко бременеене. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия