Хепатит Б - ПОМОЩ!!! - Как протече раждането и кърмихте ли после???

  • 2 663
  • 6
Мили, мами, сега ще ви опиша моя казус и силно се надявам, че ако има сред вас такива, които са минали през същото ще ми отговорят.

Бременна съм в седми месец. Преди един месец си направих изследване за Австралийски антиген, което се оказа положително. Една седмица по-късно направих още едно, но и то се оказа положително. Мой много близък лекар, на когото имам пълно доверие ме насочи към "най-добрия специалист в БГ" относно Хепатита. Така че седмица по-късно вече си правих ново изследване на база ДНК-то ми, изследването се казва PCR. Чрез него се установява титъра на вируса в кръвта, а при мен не можаха да открият наличие и затова становището от изследването беше: "Не се открива вирус".
Въпреки всичко този специалист ми назначи раждане чрез секцио и ми забрани да кърмя, защото имало дори и минимален риск за детето да се зарази.
Искам да уточня, че не съм преболедувала Хепатат Б и според лекаря докато съм жива има вероятност да се разболея, защото сега съм само вирусоносител. Най-лошото е, че не мога да се лекувам, защото реално не съм болна.

От 1 АГ "Света София" пък ми отказват секцио, защото според тях това не била причина за оперативно раждане.

Моля ви, ако някоя от вас е имала такъв проблем да ми каже как е протекло раждането и? Дали е било нормално или секцио, дали е раждала в изолатор и дали след това е кърмила???  Praynig  Praynig  Praynig   
Виж целия пост
# 1
Явно никой не знае нищо относно моя случай.  smile3518

 
Виж целия пост
# 2
Знаем, знаем Simple Smile
Във форум Кърмене и захрнване в закованата тема Библиотека има статия за хепатит Б и кърмене, ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57836.0
Виж целия пост
# 3
Ивка, не се притесявай, австралийският антиген не е причина да не можеш да кърмиш, а и да родиш нормално. И да, болниците не приемат това като причина да раждаш секцио.  Аз също съм носител на вируса без явно някога да съм боледувала. Родих нормално и още кърмя. Преди да родя, се интересувах от превенциите и изчетох на много места за практиките по света - навсякъде  веднага след раждането на бебето се слага ваксина срещу хеп.Б и специфичен имуноглобулин. В България, обаче, този имуноглобулин не се слага. Ако раждаш при определен лекар, говори преди това с него - можеш ли да си го набавиш от някъде, имат ли в момента хепатитна ваксина и кажи че държиш ваксината да се сложи веднага. Това би трябвало да е достатъчно, за да предпазиш бебето и съответно да кърмиш без съмнения.
Виж целия пост
# 4
Не знам какво точно са ти казвали за изследванията - но идеята за антителата и другият (рнк) тест за вируса е проста: антителата са признак, че си ИЛИ СИ БИЛА болна. Другият тест, особено повторен (стават грешки а и някои хепатити са склонни да правят ремисии) проверява не за антитела, а за самият вирус. Антителата се изработват от самият организъм с цел борба с вируса - и са доста надежден и евтин тест, за това ги правят масово, като в последствие положителните могат да бъдат допълнително изследвани.

Не се шашкай излишно, доверявай се на лекарите, но имай впредвид че се нуждаеш от консултация от вирусолог компетентен за тези вируси -  т.е. не толкова специалист по лечение на хепатити а компетентен относно механизмите и рисковете за самото заразяване.

еди

Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за успокоенията.   bouquet
Мисля другата седмица да потърся друг лекар във вирусологията до затвора. Ако някой знае добър може да ме посъветва.

Още веднъж много благодаря.
Виж целия пост
# 6
Второто изследване в друга лаборатория ли беше?Имай предвид , че много често правят грешки с гтова изследване!!!Направи  пак в друга лаборатория.На мен ми се случи такава грешка и правих в дву други лаборатории и беше отрицателно.До колкото знам  се ражда нормално само , че в изолатор ( отделна  родилна зала , предвидена точно за такива случаи , както и за родилки , които отиват без документи и необходимите изследвания).Направи си пак и дано  и при теб да се окаже грешка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия