Отказва да яде всичко, което не е пасирано...

  • 2 534
  • 12
моят син си хапваше почти всичко което му приготвях. но като навърши годинка започнаха проблемите с храненето. то се превърна в театър, баба му и аз му  пеехме, разказвахме какви ли не песни и приказки и всички това за едно пюре. от началото на 2006г. се храни нормално, но предимно с пюрета а театъра го изнасяме с готвените ястия.определено предпочи пасираните ястия. вече започнах да губя търпение,защото явно не му се предъвка, а предпочита направо да преглъща пюрето. А при вас случвало ли се е и ако е как се справяте?
Виж целия пост
# 1
И дъщеря ми едва от няколко седмици яде непасирано, на година и малко мина на обща храна, имаше 16 зъба, но винага я пасирах, сега сама прояви желание, не съм я насилвала, според мен щеше да има обратен ефект.
Остави детето и то само ще покаже кога е готово  Wink
Виж целия пост
# 2
Извинявай, че ти се намесвам в темата, но да не пускам нова, искам да попитам мамите с опит дали пасират храната от детската кухня. Аз засега я пасирам, защото ме е страх от задавяне. Притеснявам се обаче че така ще свикне и трудно ще се научи да дъвчи.
Виж целия пост
# 3
Аз също се притеснявам с това пасиране, моят син не иска да яде непасирана храна. опитвам се да му бутам храната в бузките, но това не винаги се получава. При нас също се разиграват театрални спектакли, докато го храним. Вече в чудо се виждам.
храната от кухнята в повечето случаи я пасирам, иначе не иска да яде. Но уж я пасирам на по-едро, ако може така да се каже.

Пробвам да м удавам бисквита или солета (от тези, дебелите) да гризка, но все съм на щрек, за да не се задави.
Виж целия пост
# 4
tia_k ,аз я научих да яде непаситана храна като намачквах с вилица,а не пасирах храната.Отначало я намачквах много добре,а постепенно-все по-малко,докато накрая спрях.
Виж целия пост
# 5
... Притеснявам се обаче че така ще свикне и трудно ще се научи да дъвчи.

Няма човек, който да не се е научил да дъвче, едни по-рано, други по-късно, всичко с времето си.
На мен, ако знаеш колко народ се изреди да ми дава акъл на кой зъб да й слагам, как да я уча, но аз си пасирах и не я мъчех. Научи си се сама на 1г. и 4 месеца.
Виж целия пост
# 6
Извинявай, че ти се намесвам в темата, но да не пускам нова, искам да попитам мамите с опит дали пасират храната от детската кухня. Аз засега я пасирам, защото ме е страх от задавяне. Притеснявам се обаче че така ще свикне и трудно ще се научи да дъвчи.

Да, пасирах храната. Преходът от пюрета към детска кухня все пак не е малък-нови вкусове, нова консистенция.... Непасирана Иво не я искаше. В началото пасирах по-фино, после-само с няколко завъртания на пасатора и постепенно започна да си я яде във вида,в който я дават в кухнята. Научи се да дъвче постепенно, без проблем.
Виж целия пост
# 7
Rolling EyesИ моят син е на 1г5м и яде храната от кухнята пасирана. Давам и пюрета на ХИП и Бейбивита за след 1г., но също пасирани. Когато манджите не са пасирани не иска да ги яде, задавя се, плюе. Става ужас. newsm78 Но в същото това време яде царевични пръчки, бисквити, тестени закуски /кифли,баници/ и др. подобни които си дъвче и проблем стях няма никакъв. За сега съм решила да не го насилвам за манджите, той рано или късно ще започне и тях да дъвче.
Виж целия пост
# 8
Остави детето и то само ще покаже кога е готово  Wink


мдаааааа, така си е. На дъщеря ми готовността се появи към 4-тата й година Crazy
Виж целия пост
# 9
И Стела едва сега започна да яде манджата от кухнята непасирана.По едрите парчета ги махам или ги мачкам.Но и сега понякога се дави,повръща и настава чудо.
Виж целия пост
# 10
tia_k ,аз я научих да яде непаситана храна като намачквах с вилица,а не пасирах храната.Отначало я намачквах много добре,а постепенно-все по-малко,докато накрая спрях.
И аз така практикувам bowuuНо още не сме минали на 2 етап
Виж целия пост
# 11
Мони е на 15 месеца и ние пасираме храната от кухнята. Той яде с ръка парченца месо (варено, печено), кашкавал, препечени филийки, бисквитки, солети и т.н., но за готвеното си има други представи детето и най-често отказва да дъвче, ако не съм пасирала. Понякога му давам супата непасирана на части: първо течната част (той обича течната консистенция), а после гъстото, като гледам да е без течност (когато има течност тръгва да гълта директно и ако има парченца ги плюе, понякога се и задавя, но рядко). Та като давам втората част му казвам да дъвче (така му казвам и когато дъвче месо, така че му е познат смисъла) - само дето резултат не е много задоволителен и гъстото най-често остава. Поради това още не се решавам да спра да пасирам, че и без това го гоня с хранат, не яде много и го  и е дребосък на всичкото отгоре (9,300 кг и 75 см) та все го жаля човечето да не го уморя от глад.
За тетъра - и той не иска да си отвори устата току така. За сега яде на Animal planet и разни музикални тв канали, като ме чака да казвам по някое възклицание за това дето вижда на екрана. Понеже често си гледа тв и не си отваря устата, аз му казвам, че ако не яде няма да гледа и спирам тв, така започва да си отваря устата пак. Този метод обаче аз самата зная, че няма да доведе до нищо хубаво и се опитвам да спра. Като ако не започне да се храни го оставям да огладнее хубаво, но е много издръжливо малкото инатче и понякога се опитва да си понавакса с повече сучене нощем хитрото кърмаче, ама не мисля, че успява кой знае колко да изсмуче Joy
Виж целия пост
# 12
И аз до скоро пасирвах всичко - попарата и манджата от кухнята. Но преди 2 седмици Мартин ме изуми - пробвах манджата от кухнята направо и той я изяде без да се задави въобще. Само ориза е по-едър и затова го пасирам. На попарата само завъртам пасатора 2 пъти, става на по-едри парчета и така давам. Не насилвай детето като не може, то само ще си покаже, като стане готово. Ние доскоро и нямахме зъбки, но вече си имаме два долни и малко по-малко се учим да дъвчем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия