искам да споделя

  • 2 641
  • 16
Здравейте  мили  майчета!
 Искам  да споделя какво ми  се случи  днес. Обадих  се  на   личния   лекар,  тъй  като    трябва да  ми   се направи  изследване  от  офталмолог за   дегенеративна  промяна в ретината   и    налягане  на  очни  дъна , с   оглед  предстоящо  раждане / имам    късогледство/.     Личният  лекар ми  е наблюдаващ  лекар  през  бременността. Просто  така  се  случи... Без да ми обясни   ми каза  , че след като    съм си намерила гинеколог   и  той не   работи   с касата , той  ще ми  води  ЖК   и ще ме наблюдава.   Аз   ходя   при  гинеколожка, която  ме наблюдава , но същата не   работи    със  здравна каса. Тя  ми констатира   бремеността  и  съм  доволна  до този момент.  Но, когато  отидох при  него  не  бях    добре  ориентирана    пък  и не съм  длъжна да знам   всички подробностти.
 Та    изследването    ми е  нужно  , за  да   решим как  да раждам  , да не говорим  , че  имам  и   контракции  и малко    разкритие  и лежа    у дома.  Личният  лекар   ми  иска   талон  от  гинеколожката  , за  да можел да си  отчете направлението,  което  ми се полага , при  положение   че   той  ми  води ЖК по  каса  и е   длъжен  да   го  направи.  Обадих   се   в Здравната  каса  и  от там бяха   категорични  ,  че не  е правилно  и  ми дадоха  телефон    ,  където   моят  личен  лекар  да се   консултира,  ако  не е  запознат.  Обадих  му се  и    му казах   ,  че не е  проблем      как  да си  отчете  направлението  при  положение   , че ми  е наблюдаващ  и  ,  ако иска  да се   консултира с   инспектор  в касата.  Отговора   беше    «донеси талон от  гинеколожката» !!!  За  какво му е този талон    щом  той ми  води консултациите по касата  ?  Гинеколожката   няма нищо  общо  . Претекста  бе , че не  може  да си  отчете  направлението  , когато се   осмелих  да  кажа , че  няма  да  има проблем  с направлението , както ми  дадоха  информация. Той  каза  "  АЗ съм  ти лекар    и  аз  така съм  преценил"  в  смисъл ,  /че   няма  да ми трябва    такова  изследване / вече не ставаше дума за талона.Това    бе  повторено  няколко  пъти  с  доста   груб  тон и то след като му му  обясних  , че  имам  контракции  и при последния  преглед   в понеделник е  имало   малко   разкритие    и  , че по  препоръка      трябва   да лежа ,  пия   и лекарства , Той   каза" какво  общо  има това   изследване   с твоето разкритие" ?  . И    пак поде  да    отидел някой да  вземе  въпросния  талон от гинеколожката  ,  нямало той   да   ходи.,  я....  Той   преценявал......  А  това  ,че може да  имам  проблем   със зрението  , евентуално  след  раждане    кой  го преценява?  Има  много  общо  ,   тъй като  , може да  родя    преди да съм  влязла  в деветия   месец, затова по  спешност   трябва да се направи.  Нещата се случват  толкова    бързо.    Момичета   , честно  аз съм   изумена  , плащам  си  осигуровките   , но просто  не   виждам  смисъл  от това...   Два  пъти  ми е  пускал  изследвания   за цялата  бременност : първоначалните  и  кръв и   урина  , да не  говорим  ,  че  аз  исках   да ми  пусне  за кръвна група  и  резус  фактор......  За   обменна  карта  за раждане, която   пак той  трябва да  ми   даде   да не говорим, прати  ме  да си купувам  формуляр, който  да попълнел.
 Стана  доста  дълго  това   , което    исках   да  споделя   с  вас , но      искам   да  кажа на   всички   Трябва да се   борим  за правата  си  ...  Повечето   пациенти  не    са   запознати  , да не говорим    за  подробности , те не   са  и длъжни  . Личните   лекари   не    бива да  се   държат     така   сякаш     те плащат   изследванията от  собствения си  джоб. Те само прибират,    каквото  могат  от  пациенти   и  от каса  ,   разбира  се  надявам  се  да    са  иключения   тези  лекари.. ThinkingНе  съм  сигурна  какво точно ще  предприема  , ще  направя  изследването    макар  и    без направление,  но  със сигурност  Аз преценявам   ,   той   да не може повече да "преценява"  за моето здраве. Ще бъде сменен.  Дано     открия  някой    съвестен     лекар  , който    да е преди  всичко    човек.    Най -  лесно е   да   водиш  под  бройка   пациенти   и  да  получаваш  пари,   но   все пак  трябва да  има   и мъничко  морал,  нали така. Възмутена  съм  от   алчността       и    бездушеието  на     хора  ,  които  се наемат  да вършат    работа  , която   не  могат   да вършат  и се държат безобразно, още повече  с  бременни  момичета....  Лекар      може  да  бъде   само човек  ,  който  по  призвание   е такъв.
  Това  беше   моята  история.....  Надявям   се  всичко    с  бебето  и раждането   да е  наред Praynig,   другото    е без значение.
 Поздрави  на  всички   бъдещи  и настоящи    мами!!! Peace
Виж целия пост
# 1
Е*ати историята!
Как не го е срам тоя ! Пиши му името на този безотгоровник!
Ами има връзка прегледът от очен с разкритието, з-то може да се наложи по- рано да раждаш!
Сменяй го тоя шарлатанин през юни !
Леко раждане и си иди на частен преглед.
За раждане ще те приемат и без обменна карта- само изследванията з а сифилис, хепатит и СПИН ти трябват
Виж целия пост
# 2
Искаш ли да ти дам лекар, който предполагам ще се съгласи да проследи остатъка, много е човечен.Поне на мен така ми се струва.Пари на мен не ми е искал, но не мога да се застраховам за другите, но знам, че ще следи поне остатъка от бременността пък ти ще си родиш където искаш.Иначе той работи в Шейново, но си има и частен кабинет, но това да не те плаши работи с НЗОК.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти, но   аз съм  от  Варна...  Peace
Виж целия пост
# 4
Не се ядосвай сега ти трябва спокоиствие,доста станаха такива безотговорни и.безочлеви лекари направи си нужните изследвания и хич не се съобразявай с него по-добре си плати ,че аман от некадърници.И следващия път ще си отваряме очите че и аз попаднах на една подобна Леко раждане.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Упссс, извинавай Embarassed
поглеждам форума през рамо така да се каже.
Искаш ли да го попитам моят лекар, ако може да препоръча някой newsm78
Виж целия пост
# 6
ДА,искам да сменя личния лекар. Бих се радвала, ако може да ми препоръча някой свестен лекар тук във Варна.Благодаря ти предварително s_sunny Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Здравей,
още в понеделник ще свърша таз хубава работа Simple Smile
Ще ти пиша какво е станало на ЛС.
Виж целия пост
# 8
Искренно ти съчувствам и ти желая леко раждане Peace Peace
Виж целия пост
# 9
Здравей,
не можах да се свържа с него.Искренно съжалявам, но ще пробвам и утре.
Виж целия пост
# 10
Здравей. Мога да ти препоръчам моята лична лекарка. Тя има малко поциенти и поне не се чака като за банани през татуво време. Никога не ми е отказвала направление, и на зет ми ,и на сестра ми, и на..... то аз и за това се навих да се прехвърля при нея. Тя е заедно с една педиатърка и дори едната да я няма другата дава направления. А и работят почти цял ден и е удобно ако ти трябва извънредно.
Тя ме прати при гинеколожката , която  ми следи бременността, ама при нея е голямо чакане. Иначе съм доволна.
Ако искаш ще ти кажа къде е моето джи-пи.
Виж целия пост
# 11
Ами той донякъде е прав може би.Ние не сме много компетентни като пациенти и понякога се отнасяме с лекарите си като с длъжници.Сякаш наистина са длъжни да ни изпълняват желанията , ние не сме компетентни.Аз смятам,че ако поговориш с него и му обясниш за какво иде реч той ще те разбере.Все пак той е лекар,а не ти или респективно която и да е от нас. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Днес питах моето джи-пи дали можеш да се прехвърлиш преди юни и тя ми каза , че ако джи-пито ти е от друг град можеш да го сменяш когато имаш нужда. Лошото е ,че ако е от един и същи град трябва да чакаш до юни.
Виж целия пост
# 13
Днес питах моето джи-пи дали можеш да се прехвърлиш преди юни и тя ми каза , че ако джи-пито ти е от друг град можеш да го сменяш когато имаш нужда. Лошото е ,че ако е от един и същи град трябва да чакаш до юни.
Не съм 100% сигурна,но мисля,че можеше  и преди юни да се смени лич.лек.,но се ходи в НЗОК и се пуска жалба или молба,като конкретно се посочва защо се иска смяната на настоящия лекар.Преди около 1 1/2 година и аз исках да сменя личната,това ми го казаха точно в НЗОК,но аз нямах време да се занимавам. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Е, срещу жалба може и да може.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия