Може ли сукане "на празно"?

  • 1 047
  • 18
Тъй ... не знам колко от вас знаят, но от известно време ходя на половин ден на работа. Сутрин кърмя към 8 и после чак към 14.30 като се върна. Тогава си усещам гърдите пълни. Но после следва едно сукане на час - два, а съм чела, че при толко голям интервал кърмата в повечето случаи рязко намалява. Събота и неделя като съм у дома суче през цялото време през час-два. Та зачудих се, дали просто си суче, без да има кърма - т.е. не съвсем да няма, чувам го примерно 2-3 пъти да преглътне, но да е много намаляла и просто да симулира сукане  newsm78. Малко объркано го обясних май!? Мисълта ми е дали е възможно да си суче, без да няма мляко в гърдите или пък ако те са празни би трябвало да се дърпа?
Виж целия пост
# 1
Не Simple Smile
Голяма част от кърмата се образува в самия процес на кърмене, така че надали са наистина "празни" гърдите ти Wink Просто се е регулирало млякото според нуждите, т.е. правиш по-малко мляко, понеже половин ден те няма. А сукането на час-два наваксва за този половин ден. Всичко е нормално Simple Smile
Насила не можеш да го кърмиш, т.е. ако той не иска - каквото и да правиш, няма да стане. Щом суче - има какво Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Като направиш 6.5 часова пауза, разбира се, че ще си усещаш гърдите пълни в сравнение със след това. Кърмата се образува и в момента на кърменето, няма място за притеснение. При стимулиране на всеки 1-2 часа, няма да намалее. Липсваш му на детето, затова иска да суче начесто. Аз тръгнах по цял ден на работа когато мойто беше 10 месечно и кърмих до 2 г и 5 м.
Виж целия пост
# 3
Не се смейте,но един път помолих майка ми да му даде да суче,нищо,че няма кърма....мислех си,че ще се позалъже и пак ще заспи...така ми се струваше,а умирах за сън.Та,като му даде празната цица и като се усети нашия такъв вой му наддаде....и пак трябваше аз да си го поема  Peace.Така,че има си кърмичка,нищо,че не се пръскат по шевовете  Hug
Виж целия пост
# 4
Аз тръгнах по цял ден на работа когато мойто беше 10 месечно и кърмих до 2 г и 5 м.

Ей този феномен ми е доста странен  Wink!
Дай повече инфо, моля, ако искаш и на лични - с какво и как се променя кърменето - остава само сутрин, вече и нощем или нещо друго става, а как процедираше през почивните дни, абе изобщо всякаква информация ще ми е полезна!
Виж целия пост
# 5
Никога не ми се е случвало да нямам мляко, колкото и да е сукала Ива. Покрай зъбоникнене се е случвало нощем да ме суче зверски дълго, ако успея да освободя зърното то е побеляло от сукане и е сплескано, но стисна ли тече си даже на струйки, а гърдите меки и празни.

Не се смейте,но един път помолих майка ми да му даде да суче,нищо,че няма кърма....мислех си,че ще се позалъже и пак ще заспи...така ми се струваше,а умирах за сън.Та,като му даде празната цица и като се усети нашия такъв вой му наддаде....
Не се смея, радвам ви се!   
... обаче я чуй някои как припадат в момента! Joy Joy Joy

Аз тръгнах по цял ден на работа когато мойто беше 10 месечно и кърмих до 2 г и 5 м.

Ей този феномен ми е доста странен Wink!
Странно е, но наистина гърдите могат да се нагодят на всякакъв режим. Знам за майка кърмеща през деня само от едната гърда, а нощем само от другата, така не ги обърквала.
 Забелязвам за себе си че следобед и надвечер когато Ива търси повече да суче гърдите ми пращят. Предиобед и около обед нормално.[/color]
Виж целия пост
# 6
Дай повече инфо, моля, ако искаш и на лични...

Пускам ти лично съобщение след малко
Виж целия пост
# 7
Aз знам , че не може . Гърдите се усещат "празни" защото млякото започва да се изработва само когато бебето суче.
Да ти споделя и от опита ми с каката . При мен около 9-10-тия месец кърменето беше  за приспиване , ако се събуди и ако сутринта ми се спи и не ми се прави закуска (което се случваше всеки ден  Laughing). Понеже тогава не знаех , че е по-добре , ако кърмиш да е преди твърдата храна аз давах след , когато можех , а това се случваше рядко (беше лято и бяхме по цял ден на вън , а се притеснявах от кърмене на обществени места ).
Според мен бебо е затъжен и си иска мама , мама да го гушне и успокои , че се е върнала и е тук .
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 8
Не се смея, радвам ви се!   
... обаче я чуй някои как припадат в момента! Joy Joy Joy


Аз например...  #Crazy
Не че се заяждам, Мери, ама на какво точно се радваш, че не разбрах?!  newsm78
Виж целия пост
# 9
Зъхи, обич моя  smile3544  Laughing
Това съм го чувала и от една позната моя (от малцинствата, ако това е важно) - с първото (от 2) дете, което като ревяло по нощите, а тя не искала да става да го кърми, майка й се опитвала да го залъже с празните си гърди - безуспешно.
Както знаеш, има случаи за баби, кърмили внуците си (т.е. без да раждат), но за целта е имало сериозна причина. Случаят, който знам аз, и който е един от документираните, е за баба по време на Ленинградската обсада. Майката мъртва, бебето реве. Бабата няма с какво да го храни и давала гърда, за да се залъже. И полека й тръгнала кърма, в крайна сметка наистина кърмила бебето. Това са единични истории, рядкост, не е практика. Но ги има.
Виж целия пост
# 10
Както знаеш, има случаи за баби, кърмили внуците си (т.е. без да раждат), но за целта е имало сериозна причина. Случаят, който знам аз, и който е един от документираните, е за баба по време на Ленинградската обсада. Майката мъртва, бебето реве. Бабата няма с какво да го храни и давала гърда, за да се залъже. И полека й тръгнала кърма, в крайна сметка наистина кърмила бебето. Това са единични истории, рядкост, не е практика. Но ги има.
е това наистина ме разби!!! (в хубавия смисъл, де  Mr. Green) за мен това е поредното доказателство, че кърменето е най-природосъобразното нещо и че от майката-природа по-съвършен механизъм няма!  Grinning
Виж целия пост
# 11
Има една статия на сайта на Ла Лече-то - за кърмене при природни бедствия - накратко - медицинските екипи да инструктират всички майки родили преди по-малко от 12 месеца да почнат да слагат бебетата си на гърдата да релактират(дори тези които никога не са кърмили) и да съдействат за релактацията при жените родили преди повече време. Това, понеже много често при земетресения/урагани и тцунамита водните източници се замърсяват, хранта може да липсва и т.н., а кърмата ще осигури чиста храна и вода за децата, дори и да е недостатъчно.
Виж целия пост
# 12
Цитат
Има една статия на сайта на Ла Лече-то ...

Е това е страхотна идея, дали се е осъществявала на практика в някои страни? Трябва да потърся статията.
Виж целия пост
# 13
http://www.lalecheleague.org/NB/NBdisaster.html
http://www.lalecheleague.org/emergencyfaq.html

 Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Случаят, който знам аз, и който е един от документираните, е за баба по време на Ленинградската обсада. Майката мъртва, бебето реве. Бабата няма с какво да го храни и давала гърда, за да се залъже. И полека й тръгнала кърма, в крайна сметка наистина кърмила бебето. Това са единични истории, рядкост, не е практика. Но ги има.

Възможно е в този случай и гладът да е изиграл някаква роля. Нали тия дни беше пусната една статия за мъжете-кърмачи. При рязко отслабване може да се повиши пролактинът.На мен ми се е случвало след гладуване. И, в контекста на това, които пише [desi] , може пък това да е някакъв природен механизъм за защитаване на потомството newsm78 Стига, че стана много офф.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия