професия МАМА

  • 1 792
  • 30
Въпросът ми е към всички чужбински мами, които не работят по една или друга причина и отглеждат дечицата си в къщи.
Между грижите около децата, готвенето, чистенето, прането, гладенето и другите досадни домакински задължения...
Доволни ли сте от ситуацията, в която сте, липсва ли ви работното място и смятате ли за в бъдеще да промените нещо?
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да определено ми липсва  Rolling Eyes Непрекъснато градя планове кога ще се върна на работа и проучвам за гледането на деца. От друга страна пък ми е готино, че не работя  newsm78
Виж целия пост
# 2
Ммммм в на4алото особено много ми липсваше. Даже понеже телефона ми звънеше денонощно по работа в на4ало си мислех колко е странно, нищо не звъни - сигурно нещо е станало на работа Mr. Green
Сега оба4е като ли свиквам лека по лека, но пак ми се иска поне за по 1-2 дена на седмица да не съм мама ами аз си, и да мисля и да се занимавам с нещо разли4но. Не 4е не си оби4кам детенце, напротив, ама все пак и аз съм 4овек Tired
Виж целия пост
# 3
И аз в момента я упражнявам тази професия- да бъдеш фул таим мама. В началото адски много ми липсваше всичко с което се бях занимавала преди, но аз съм адаптивно животно и се опитвам да свикна с тази ситуация, а плюс това всичко е временно.
Виж целия пост
# 4
не ми липсва работата.определено ми беше писнало да се съобразявам с всеки и с вси4ко. за първи път в живота си правя каквото искам Mr. Green
така както са ни плановете скоро работа няма да по4на, освен ако измислим наш си бизнес и се вклю4а.
Виж целия пост
# 5
ВъобЩе не съм о4арована.В момента съм в процес на промяна. Peace
Виж целия пост
# 6
Хубаво ми е да си стоя в къщи - и това ще продължи още поне 2г - радвам се, че мога да дам на детето си всичкото внимание, от което се нуждае - а занапред и на другото.
Неимоверно един ден ще тръгна на работа, но за сега тя не ми липсва Wink
Виж целия пост
# 7
За мен това е най-хубавата професия. Радвам се, че не ми се налага да работя и имам възможност да си гледам детенцето вкъщи. Ежедневието ми не е пълно с чистене, гладене, готвене, пране.... и тем подобни. Тези неща ги вършим двамата с мъжа ми. Дните ми са заети с игри, неща на, които уча детето си, разходки, срещи с приятели, кино, молове и други магазини, заведения, интернет, четене и др. Ако си стоях само вкъщи и се занимавах само с домакинска работа - тогава би ми писнало
Виж целия пост
# 8
А пък аз мисля, че не съм много добра в тази професия мама и затова смятам да се върна на работа. Имам в предвид, че то не е само да го храниш и да се грижиш за него, ами трябва да го учиш на песнички, стихотворения, да съдействаш за интелектуалното му развитие.
 А иначе-чистене и готвене - те са си както преди.
Виж целия пост
# 9
Не може да се каже ,4е аз извьршвам нацяло тази професия,но определено се 4увствам по добре ако И работя.Предпо4итам да имам достать4но време за детето,но и за работа.
Оба4е искам да кажа ,4е много се радвам на майките ,които си стоят в кьЩи за да си гледат децата,заЩото те извьршват мнооооого по трудна и сложна "професия" от пове4ето работеЩи. Peace
Виж целия пост
# 10
Не ми липсва работното място, защото никога не съм имала такова. Но ми липсва личното време #Crazy Обожавам да се занимавам с детето си, но съм на принципа, че всичко си има граници. Може би, ако имах някой, които поне за малко да ме отмени, щях да мисля по друг начин
Виж целия пост
# 11
Може би, ако имах някой, които поне за малко да ме отмени, щях да мисля по друг начин
E това е проблема.Някакси покрай вси4ки грижи,задължения,проблеми и особено като става въпрос за първо дете,не можем да усетим май4инството.
Виж целия пост
# 12
Все имам чувството, че ако бях в България, щеше по-различно да ми се струва, там все пак има кой да те отмени поне за малко, това някой да ти гледа бебето безвъзмездно за 2-3 часа веднъж месечно все още ми се струва върха на сладоледа! Освен това, в България определено исках да си седя и да работя в къщи заради нахлуването на работното място в личния и семейния живот, купоните под строй, в които ако не участваш, те нарочват за задръстената черна овца, поне такива са ми спомените. Няколко месеца преди да родя обаче работех тук и имах противоположния опит, напуснах работа с обещанието, че един ден ще се върна. Дадох си дължимия брой години на професията "мама", за първите 2-3 години на детето според мене е наистина хубаво майката да е у дома, но оттам нататък не е нито за мене, нито за децата. Peace
Виж целия пост
# 13
Аз съм от тази порода жени, които като си стоят в къщи, много им се ходи на работа и докато работят, все хленчат, че им се се стои в къщи. Сега съм по майчинство за една година, едва гледах и броих дните до отпуската ми, а се хващам все по-често, че си мисля за работата и колегите ми. Не че не ми харесва сега да си стоя у дома, напротив, но поне се убеждавам окончателно, че не съм направена за домакиня. Така, че ноември се връщам с радост на работа. Елате ме питайте тогава обаче, колко ще ми се връща ...
Виж целия пост
# 14
в началото много ми липсваше работата и колегите, но сега вече не....щастлива съм в къщи с малкото си шоколадче.... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия