АСТМАТА - тема 26

  • 56 570
  • 752
# 240
На нас не ни се размина, започна да диша тежко, заведох го на доктор и ...... Тираж. Изследванията му били перфектни, та според педиатърката било от влажното време вчера ( пък той днес да се влоши  newsm78). Почнахме вентолин на 8 часа. Остава си пулмикорта сутрин и вечер. А каката ни днес е рожденичка. На всеки празник малкия е болен, писна ми вече. В неделя ще и го празнуваме в парти клуб и той няма да присъства, ще се гледат с баща му  Sad
Виж целия пост
# 241
Аз да се разпиша ,моите и двамата са болни ,каката ни почна да кашля онзи ден , вчера и малкия прокашля ,днес вече е и с хрема ,току що ги издърпах с прахосмокуча ,днес цял ден това ще правя .
От времето ли е незнам ,но докато се оправим и пак в матрицата сме ,тц ,тц пу то не бяха болести бе ,тази зима най зле бяхме.
Дано поне се разминат децата ни с пристъпите . Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 242
pufita , до неделя ще сте добре вече, данооооо  Hug
И ние се завъртяхме в схемата, носа му тече, кашля доста, засега не свири, но не знам дали ще размине, вечерта направих пулмикорт и го успокои, да видим....
Виж целия пост
# 243
И аз се надявам да е добре, но пък шанса да лепне нещо от рд-то е голям. Той не пропуска
Виж целия пост
# 244
И аз се надявам да е добре, но пък шанса да лепне нещо от рд-то е голям. Той не пропуска

Имали повече деца ,бягат ли тичат ли ,и при нас е така ,винаги след това са болни и двамата .Единствено след Април вече боледуват по малко .
Едно ми е интересно обаче ,друг път моят син първо има хрема и след това почва да кашля ,сега обаче стана обратното ,първо почна да кашля ,снощи вече тръгнаха суполите ,цщла нощ не спа само се въртеше и мрънкаше милото ми детенце ,аз пък следях за дишането през час ,че той не свири никога той направо тираж ми прави ,та за това съм на тръни .
Нашата кака има утре тържество ,само се моля и тя да не се влоши и да си отидем на празника на буквите . Praynig

Момичета  Sadдано час по скоро децата ни се оправят . Praynig
Виж целия пост
# 245
И моят е с хрема, засега се държим с капки и промивки, но...в неделя имаше пристъп след тичане и емоционални игри...сутринта пак, забравил един учебник и ми звъни и реве и пак с пристъп
Не знам какво да правя, ще говоря с лекарката, досега поне пристъпи правеше при боледуване, а не така внезапно...
Виж целия пост
# 246
Привет, изгубих Ви отдавна не бях влизала! Но бяхме що го де горе долу добре  - един месец почти изкара на градина, с две по леки разболявания, но си я водех. От неделя обаче е с температура и яка кашлица. Бях се панирала да не кара някоя пневмония, но уж няма хрипове, гърдите са чисти и дишането било уж добре. Но кашлицата е страшна една звънка такава и влажна, лекарката каза че е от гърлото, нещо като ларингит е. Правя пулмикорт и вентолин, но второто по рядко че я разкашля повече. От вчера вече не вдига и температура, но много кашля направо не сме спали пак тая нощ.
Лост Вие скоро ходили ли сте при пулмоложката, и на вас ли не ВИ действа добре лечението. Аз незнам вече какво да я правя моята, тая зима се разби от кашлици, през два дни и сме на Вентолин. Чудя се дали зъбите не са виновни да сме на тоя хал. Когато беше малка се разболяваше така и правеше пристъп след пристъп точно като и никнеха зъбките, след всеки пристъп имаше и нов зъб. А сега горката вади три кътника наведнъж и двата предни горни също напъват да излизат, нали ги сменя сега, струва ми се че пак ще е труден период.
Виж целия пост
# 247
Ами не, доволна съм много, лечението беше че след тежко боледуване в раната есен ни включиха инхалаторен флексотид, първо без сингулер, после и двете заедно ( ма аз сега не му го давам сингулера) и след това цяла зима беше почти перфектно...
А сега това
Може да е на фона на хремата, или пък цъфтежите и рязката промяна на времето...не знам и аз вече, но се притесних, защото е вече ученик и сам по цял ден...
Виж целия пост
# 248
Eilffer tower, ми отговаря на един от въпросите, които все забравям да задам Simple Smile и на малкия при всеки зъб - хрипове. Сега пак все ръга нещо в устата и текат едни лиги, останаха му последните 4 кътника, та може и от тях да е така  newsm78. Надявам се като пробият и те, да се по успокои ( и той и аз).
Бързо оздравяване на всички Hug
Виж целия пост
# 249
Момичета, за първи път от година насам ме накараха да платя Сингулера? Много ми стана странно.Изписан ми е на сашета, такъв който уж не се доплаща.
Виж целия пост
# 250
Вече се доплаша.Аз този месец си доплатих не само за него,а и за Буто астмата.
Виж целия пост
# 251
Момичета,искам да ви попитам за подновяване на Телк,какви документи се подават?
Виж целия пост
# 252
Момичета, за първи път от година на сам ме накараха да платя Сингулера? Много ми стана странно.Изписан ми е на сашета, такъв който уж не се доплаща.
Аз от два месеца доплащам около 9 лв. / за 4мг саше / .. Преди това беше безплатен .  За таблетките се доплаща 26 лв .  Колко доплати ....
 Една приятелка пък доплатила този месец за таблетки Сингулар но 5 мг само 17 лв .....Стават някакви каши пак. На мен днес не ми дадоха Сингулар - сигурно чакат някакво уточнение , казаха че има много недоразумения със Здравната каса и на две седмици променяли доплащанията и цените . Пред мен една майка доплати за Ефира 4 мг - 10,80 лв , а тя струва около 12 лв редовна цена . Аптекарките казаха че има продадени лекарства без доплащане , но според новите цени на ЗДравна каса аптеката вече дължала доплащане или по- високо такова и била на загуба .
Виж целия пост
# 253
Около 9 лв. доблатих.
Не са проблем тези 9 лв., но аз така или иначе не го давам Сингулера, ти знаеш klem4e.Взимам го защото е безплатен и го подарявам.
Ще спра да го взимам явно.
Виж целия пост
# 254
Около 9 лв. доблатих.
Не са проблем тези 9 лв., но аз така или иначе не го давам Сингулера, ти знаеш klem4e.Взимам го защото е безплатен и го подарявам.
Ще спра да го взимам явно.

Знам , знам Карамелче , освен да си вземеш един , два месеца да си имаш за всеки случай , но дори и да се случи да го подаряваш след това / Дай Боже / , тези 9 лв да ти се платят . Аз имам все още около половин кутия аванс  нали е за 28 дни , а понякога при изписването на Сингулара не се напасват дати - почивни дни  и прочие .......та е хубаво да се има в повече от лекарството. За мен беше голяма помощ , особено със Пулмикорта , който немога да взимам по Здравна каса , защото сме и на Серетид , за което БЛАГОДАРЯ   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия