Ярко червени петна по лицето-моля за съвет

  • 1 247
  • 1
Здравейте, моето бебче от десеттина дни е с ужасни обриви които се сливат в яркочервени петна по лицето просто пъпките стават едно голямо петно има такива само на двете бузи. Странното е че като излезем навън на студено и изчезват но в къщи като се приберем пак се появяват. Водих я при двама дерматолози и при нейната лекарка изписват ми ЕЛКОМ и А-Дерма и още едно лекарство имам в къщи и балсама на Д-р Тайс както се сещате всичко това е доста скъпо включително и един сапун също на А-дерма който струва 7 лева и след всичката тази козметика ефекта е никакъв. Изпрах всичко в къщи само с вода прибрах всички одеала и плюшени играчки и вече съм отчаяна.
Докторите не могат да кажат от какво е защото е само по бузите няма на друго място по тялото, не е и от студа защото докато стигна до поликлиниката 5 минути от нас и бузите вече са спокойни и почти не се вижда обрив и съответно лекарката ме гледа странно и вика че какво му е на детето. Приберем ли са в къщи и бузите пламват в огнено червено и няма оправия.
Моля ако някой е имал подобен проблем да ми даде съвет какво да правя. Мисля в понеделник пак да търся алерголог и друг дерматолог но доколкото чета тези мазила дето ги имам са най популярни и уж най ефикасни само дето на нас не ни действат.
Извинявам се за дългият постинг дано имате нерви да го прочетете и предварително благодаря за съветите
Виж целия пост
# 1
Mama Magi, погледни и тези двете теми, подобни са на твоя проблем :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16895.20
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50074.0

Аз съм писала в едната, че и ние имахме подобен проблем, мазах и аз с какви ли не мазила, но на практика проблема го израстнахме и тази зима не се е появаявал. Случва се при бебчета с по-бяла и чувствителна кожа, просто бъди внимателна с хранана (алергенните храни), мажи бузките след всяко миене на лицето с овлажняващо кремче (примерно на д-р Тайс), на разходките с специално кремче за вятър и студено време и недей да ползваш този Елоком  Rolling Eyes. Ще се оправят бузките, не се притеснявай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия