Има ли плащали с Master card книги от Бг от онлайн книжарниците?

  • 577
  • 8
Питам защото гледам има такава опция. Досега тормозех приятелки в Германия да ми плащат книгите, но ако съм сигурна, че няма да стане гаф мога да си ги плащам с нашата кредитна карта.
Като ги четох обаче, това, което ме смути беше:
от този сайт:
http://www.bgbook.dir.bg
следното изречение:
Също така сме в състояние да приемаме разплащания с Visa и Master card. За целта е необходимо да изпратите пълната информация отпечатана на Вашата кредитна карта, сумата която ще платите и Вашият подпис на факс 359 2 836 4580.
А ето тук:
http://www.pe-bg.com/Help/epay.html
следното:
Ние или наши служители никога няма да Ви питаме за номера на дебитната или кредитната Ви карта. Въвеждайте паролата си за достъп до E-pay само ако Вашият браузър показва индикация, че сте свързани с www.epay.bg посредством сигурна (secure) връзка (икона със заключен катинар в долната част на екрана).
Сигурно ми е глупаво питането, но ако има някой да ми обясни защо има разминаване и има ли опаснност за картата ми/никак не би ми се искало да ми я източат/.
Тенкс ин адванс

  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, плащала съм с VISA. Книгите си ги поръчах от www.books.bg и не са искали да им изпращам факс, просто си попълних стандартната им форма за заявка в сайта.
Виж целия пост
# 2
di15, може ли да те питам коя опция за доставка избра - Български пощи или UPS? Колко ориентировъ4но излиза да си купи6 и да ти доставят 2-3 книги? И нали само с books.bg се разплащаш а не с куриер отделно?
Сори за пороя от въпроси ама така ми се иска да си взема български книжки, но на поносима цена. Party
Виж целия пост
# 3
di15, може ли да те питам коя опция за доставка избра - Български пощи или UPS? Колко ориентировъ4но излиза да си купи6 и да ти доставят 2-3 книги? И нали само с books.bg се разплащаш а не с куриер отделно?
Сори за пороя от въпроси ама така ми се иска да си взема български книжки, но на поносима цена. Party

Честно казано не си спомням коя опция (бълг. пощи или UPS) съм избрала, а и нямам спомен да е трябвало да избирам  newsm78. Спомням си, че за самата доставка се плащаще около 10 $, така че има смисъл да си поръчаш повече книги или да се комбинираш с някой.
Само с books.bg  се занимаваш.
За доставката чаках около месец.
Самата пратка беше пристигнала в някаква централна поща на митница и аз получих уведомление за това. Не съм ходила, защото те искаха да им разпишем една декларация, че не контрабандитстваме, което ние направихме и им изпратихме обратно документа. И след 2-3 дни чичко-пощальон ми донесе книгите на вратата.
Съжалявам, че нямам добър спомен, но поръчката я правих мисля септември или октомври миналата година, а оттогава все някой наминава и си поръчвам да ми донесат по списък. Купувам си и оттук книги, но понякога си ми се дочита на български и съм много щастлива, че може да се поръча.
Виж целия пост
# 4
di15 много благодаря за инфото. Ще помисля по въпроса ама маи по-лесно ще ми е нашите да ми го пращат книгите по БП а и по-бързо.
Виж целия пост
# 5
Таzи сутрин полу4их 2 книги от БГ, но не са купени онлайн, а наШите ми ги пратиха. Пратиха ги с бълг. поЩи, 12.50 лв zа две кнги, иzпратени на 9.2. и днес, 18.2., пристигнаха тук в Германия. Носиха ми ги вкъЩи, не съм ходила по митници.

А по въпроса zа кредитните карти, вижте в договорите си или питайте в банката, която ви ги е иzдала, дали имате zастраховка при плаЩането с тях по интернет.
Виж целия пост
# 6
Za knigi - naistina e nai-dobre da pomolish vashte da ti gi prashtat. Imai vpredvid, 4e poshtenskite uslugi sa se vdignali strashno mnogo i ako se polu4i paket okolo 2 kg, samo iprashtaneto e 20-25 leva. Ina4e i az biah pora4vala po books.bg, otshtia mi se da 4eta dokato knigite pristignaha, a tia pingvini - cenite sa im soleni...

Za vestnici bih ti prepora4ala
zultrax-media, www.zultrax-media.com
Korektni sa i me kefiat, v4era si polu4ih paralelito s marteni4ka, mnogo milo mi stana.

Ta uspeh... I az ne moga bez da 4eta, neprekasnato ia vestnik, ia spisania ia knijka. Po internet sashto mojesh da 4etesh, no ne e sashtoto....
Виж целия пост
# 7
Za knigi - naistina e nai-dobre da pomolish vashte da ti gi prashtat. Imai vpredvid, 4e poshtenskite uslugi sa se vdignali strashno mnogo i ako se polu4i paket okolo 2 kg, samo iprashtaneto e 20-25 leva. Ina4e i az biah pora4vala po books.bg, otshtia mi se da 4eta dokato knigite pristignaha, a tia pingvini - cenite sa im soleni...

Za vestnici bih ti prepora4ala
zultrax-media, www.zultrax-media.com
Korektni sa i me kefiat, v4era si polu4ih paralelito s marteni4ka, mnogo milo mi stana.

Ta uspeh... I az ne moga bez da 4eta, neprekasnato ia vestnik, ia spisania ia knijka. Po internet sashto mojesh da 4etesh, no ne e sashtoto....
аз се отказах да плащам онлайн, пак ще тормозя приятелките.
иначе с Велислава от Зултракс се познаваме - докато бях бременна ми пращаше списания.
 bouquet Hug
Виж целия пост
# 8
Здравейте, и аз да се включа в темичката.
Миналата година поръчвах книги от www.books.bg, но ми се налози да чакам 2 месеца, докато ги получа, както и доста дълга кореспонденция с тях Twisted Evil
Иначе книгите си ги платих с дебитанат ми карта, но чрез Paypal. Веднага ми взеха парите  Wink
Но наистина, за по-бърза и сигурна доставка, накарайте някой близък да ви ги изпрати от България, ще си спестите доста нерви и главоболия. Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия