помощ! спука се пъпчицата от ваксинацията от родилния дом

  • 924
  • 10
току-що се случи това нещо... изтече страшно много зеленикава гной и после много кръв.
Очевидно го болеше доста.. направих компрес със вода и малко спирт, но не съм сигурна че е правилно.
помагайте! опасно ли е това? на някой случвало ли му се?
Виж целия пост
# 1
Не се е случвало, но си спомням, че докторката ни предопреди, че можело да се случи. Най-добре се обаде на докторката ви.
Виж целия пост
# 2
Здравей! Сигурно говориш за ваксината против туберкулоза/БЦЖ/ на рамото, предполагам?! Нашата образува връхче и се пука два пъти. Гной имаше, но кръв толкова много, както казваш не е изтичала. Ами, доколкото съм наясно, сега трябва само да се пази да не се замърси и възпали. Нищо друго не е нужно. Но аз определено не използвах спирт, за да не го боли. Промих с кислородна вода, може и раствор на риванол и леко подсуших. Ти си направила нужното, само махни компреса. Трябва да е сухичко, не мокро. Аз сложих и по-широки дрешки за да не го дразнят детенце, все пак си е раничка. Даже при мен не се наложи и превръзка. Завехна до сутринта. Дано съм ти била в полза. Пък може и друга мама да се включи със съвет.
Виж целия пост
# 3
Ако говориш за ваксината - нас педито ни предупреди 4е може да се поддуе и спука(не се е слу4ило още) ooooh! И каза като се спука да не го мокрим.
Но най0добре питай докторката преди да предприемеш нещо.
Виж целия пост
# 4
не е страшно ,гледаите да не се мокри и замърси Flutter
Виж целия пост
# 5
и нас ни беше предупредила лекарката че може да се пукне. Каза да правя компреси с риванол.
Виж целия пост
# 6
Мандаринке, махай компреса и сложи памуче с риванол! Hug
Виж целия пост
# 7
Никакъв спирт, само риванол. Не мокри, гледай да не се замърси.
Имай търпение, минава доста време, докато "зарастне" отново.

За сведение и при двете ми деца се случи това. При каката бе по- продължително.
Виж целия пост
# 8
На София и се пука 1-2 пъти и имаше малко гной. Сега е като червена точица на рамото и.
Както са ти казали и другите мами слагай риванолче и не се притеснявай. Hug
Виж целия пост
# 9
На големия ми син се пука 3 пъти. Изтичаше много кръв и секрет. Последния път беше на морето и от слънцето и водата много бързо завяхна и до там беше. Повече не се е пукала и не сме имали проблеми. Не съм правила компреси, само лепенка на раничката.
Виж целия пост
# 10
При ваксината от БЦЖ е нормално такава реакция. Прави само промивка с кислородна водичка и мястото да бъде ако може открито и сухо. То от самосебе си ще си мине. Малко ще го мъчи детето, но няма страшно. При къпането гледайте само да не влиза вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия