как да премахнем нощно хранене

  • 827
  • 9
Още се кърмим, но това през ноща... вече изнемогвам от него. Нямам намерение да я отбивам, но ми се иска да не се кърмим през 15 минути всяка нощ. Ако имате съвет, казвайте?  newsm78
Виж целия пост
# 1
От нощния режим се отказва трудно. бебето ти е вече над годинка - значи отдавна вече коремчето е достатъчно голямо, че да може да почива нощем 8-10 часа. При мен (за протокола - дъщеря ми от 2-рия месец не се храни нощем) помогна даване на биберон-залъгалка. Каквото и да правиш нощем, за да успокоиш бебето, важно е да не го разсъниш много, защото разсуни ли се, веднага иска папу. Успех и пиши има ли ефект!
Виж целия пост
# 2
Детето може би се буди от зъбоникнене. Дъщеря ми не е имала проблемно никнене на зъбки - без Т, без никакви странични ефекти, освен, че се будеше по-често нощем. В някои нощи, когато явно доста я болеше, точно на 15 минути мрънкаше...знам, че сукането я успокояваше видимо и облекчаваше никненето, затова стисках зъби - минаваше за 1-2 нощи усилния период.
Впоследствие полека взех да я отучвам, като всеки път, като се обадеше с "моля, ам!" прошепвах "след малко, ей-сега ще ти дам ам". Ако заспи пак - значи нищо, няма нужда, а само се е размърдала насън. Ако след няколко прошепвания от моя страна продължи да мрънка и се разсънва, й давах. Сега даже като спи до мен в леглото, рядко се буди с такива молби посред нощ.
Виж целия пост
# 3
Ха,и аз много се вълнувам от тоя въпрос.Чакам предложения,ако някой помогне ще черпя. Sunglasses
Виж целия пост
# 4
Ние сме само на 20 дни,но последното хранене е в 12,след това в 6 сутринта. Ако се събуди през нощта и давам затоплена водичка.
Виж целия пост
# 5
Моята щерка, одавна спря да се буди често , но пък сутрешното хранене беше в промеждутъка от 4.30 до 6.00, и тъй като напоследък започнаха доста да ме "протриват" зъбките й и  да изпитвам едни такива неприятни болчици реших да го спра и да преместя това кърмене по обед, когата съм по- адекватна. Тя доста се опъваше и си го търсеше ама понеже е полузаспала, аз я вземах при мен, гушвах я  , люшках я лекичко или и пеех тихо и тя се унасяше. Познайте обаче- пристрасти се към спинкането сутрин при мен, но постепенно спря да се буди и да иска при мен, просто навика да се буди по това време почти изчезна.
Виж целия пост
# 6
Използвам постинга ти да кажа,че и ние сме в това вече непоносимо положение.Яде си добре твърда храна и преди сън вечеря добре,но около12ч. се започва едно будене и сукане,но буденето е със силен рев,който се увеличава многократно,ако се опитам да я залъжа с вода или пък баща й се опита да я вземе,мята се и крещи.А има 9 зъба,от които 4 кътника и така стиска.Не иска залъгалка,нито приема мляко,дори и кърма от другаде освен директно,пие от чаша.Искам да я отбия,но незнам как,защото и двамата с мъжът ми сме изтощени от това пресечено полуспане,с бабите нестава.През деня суче от един до три пъти.Мисля да потърся помоща на хомеопад,не го направих досега,защото имах желание да се кърмим по-дълго,но кърменето вече стана мъчение за мен.Ако някой наистина се е справил с тоя проблем да пише!
Виж целия пост
# 7
Момичета и при нас е същото, но явно ако ще кърмим ще е така  аз поне не фиждам друг вариант.Аз се надявам , че като порасне още малко ще започне да ги разржда тези сукания по ..... незнам колко си пъти на вечер.
Виж целия пост
# 8
Просто ми хрумна да разровя за подобни темички назад из страниците на форума! Заповядай!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68159.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63952.0
Виж целия пост
# 9
Али също не се будеше за цица до края на 6-тия месец. Но след това явно започнаха да я мъчат венците и започна да си иска и то много настоятелно. Сега сме само с 2 зъба и сме в ситуацията на Янамама  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия