Детски ясли - няма места?!?!?

  • 1 694
  • 31
Здравейте на всички!
В Габрово съществува следният проблем - няма места в детските ясли и не само че няма но и за в бъдеще няма да има. Всички места за 1,06 и за септември когато децата се прехвърлят в по-горни групи са заети от месеци насам, има списъци с чакащи ако случайно нещосе случи и се освободи място.
Искам да разбера дали и в другите градове е така и не може ли да се направи нещо по въпроса - защо например не се сформират допълнителни групи, не се назначава още персонал (нали има безработица) щом има толкова желаещи, към кого трябва да се отнесе този въпрос за да има някакъв резултат (ако това изобщо е възможно в нашата държава)
Някои биха ми препоръчали частни ясли, но доколкото знам в Габрово няма (а ако някоя от вас може да ми даде информация за такава много ще съм благодарна) а и не само в Габрово предполагам!

Можем ли да направим нещо по въпроса мамчета какво е вашето мнение по темата!!!
Виж целия пост
# 1
В София е същото. Родители се редяха цяла нощ, за да сред първите в списъците. Гледах и предаване по телевизията за това.
Виж целия пост
# 2
Записахме синът ни за ясла когато беше на 5 месеца!Преди дни разбрахме,че няма да го приемат сега есента,нито другата пролет...
Най-рано през другият септември...А входящият ни номер е 6...това ме навява на мисълта,че не е важно кой номер си,а колко връзки имаш...
Виж целия пост
# 3
Момичетата са ти казали и в София е същия проблем!С тази разлика,4е тук разстоянията са по-големи и ако трябва да мъкнеш детето на ясла от единия до другия край на града става сложно.Освен това масово сгради на детски градини и ясли се дават под наем на частни такива и после защо нямало раждаемост?! Ами кой да ги гледа тези деца!?!
Виж целия пост
# 4
До колкото зная във Варна също има проблем...гадното е, че винаги става когато дадеш пари на директорките  #2gunfire
Виж целия пост
# 5
Записахме синът ни за ясла когато беше на 5 месеца!Преди дни разбрахме,че няма да го приемат сега есента,нито другата пролет...
Най-рано през другият септември...А входящият ни номер е 6...това ме навява на мисълта,че не е важно кой номер си,а колко връзки имаш...

и аз се надявам от септември да го приемат Praynig

генералният проблем в Сфия и особено южните райони е,че  се строят жилища като за световно, а градини никои не строи.
Увеличава се населението ,но не и услугите .Нормално да няма места,жилищата с деца са много , а градините по старият план с население.Ясно е,че в София няма да строят детски градини.

Но дано ме опровергаят Praynig
Виж целия пост
# 6
аз записах моите кукли в началото на септември. бяхме номер 116 мисля. това е яслата, в която беше и сина ми, директорката ми е близка, но каза че нищо не може да направи... групата е от 20 деца... къде ще ги събере тия 116? аз затова се отказах от яслата. подала съм направо за 1 група ДРУГИЯ септември. белким ни приемат тогава.
Виж целия пост
# 7
 smile3506странно,в Стара Загора няма такъв проблем.Миналата седмица отидох  и записах малкия,изследванията са почти готови.И тръгва от 1 март.
Виж целия пост
# 8
Излиза, че се спряга масова истерия с градините и яслите.
Пратих мъжа ми един ден миналата седмица в 3 детски градини, да записва Гери за догодина септември месец и директорките са му казали, че е луд, защото много рано я записвал. Даже ведната градина, специално заради нея, отворили тетрадка с нейния набор. И номер 1 са я записали.
Отидох в Ябълкова градина в Люлин 1 и ми викат- Абе, вие полудяхте, бе хора! какво става?!

Та тъй... не знам, защо става такава истерия за тези градини и от какъв зор имат право да се записват кърмачета още!? Градината срещу нас е казала - 2004-ти набор започваме да го записваме през януари месец 2007 г. и край! Нищо не можеш да кажеш повече... имат си правилник. А тези, дето си записват децата, които сега са на няколко месеца, за да им се пази място... са ненормални. Но още по ненормални са директорките, които приемат молбите им от сега още.
Виж целия пост
# 9
Излиза, че се спряга масова истерия с градините и яслите.
Пратих мъжа ми един ден миналата седмица в 3 детски градини, да записва Гери за догодина септември месец и директорките са му казали, че е луд, защото много рано я записвал. Даже ведната градина, специално заради нея, отворили тетрадка с нейния набор. И номер 1 са я записали.
Отидох в Ябълкова градина в Люлин 1 и ми викат- Абе, вие полудяхте, бе хора! какво става?!

Та тъй... не знам, защо става такава истерия за тези градини и от какъв зор имат право да се записват кърмачета още!? Градината срещу нас е казала - 2004-ти набор започваме да го записваме през януари месец 2007 г. и край! Нищо не можеш да кажеш повече... имат си правилник. А тези, дето си записват децата, които сега са на няколко месеца, за да им се пази място... са ненормални. Но още по ненормални са директорките, които приемат молбите им от сега още.


пак ти казвам,че явно проблемните райони са тези с новото строителство...........ЮЖните,Лозенец,Изток..........
Виж целия пост
# 10
Значи само Враца е изключение! newsm78Или тук наистина са много малко дечицата.Нямаме проблем със записването.Даже предварително подпитват някои майки ако имат техни познати с дечица които още не ходят да ги доведат.Такава е истината при нас. newsm44
Виж целия пост
# 11
Ами същото и тук  в Пловдив #Crazy Shocked
Аз исках  Калина да тръгне от тази есен на ясла, а те ми дадоха номер за септември 2007 година #Crazy
Директорката каза, че имала деца за две ясли да напълни, а яслата е голяма, много деца събира!

Най-лошото е, че и частна ясла не мога да намеря, някой ако даде инфо за Пловдив, ще съм мн благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 12
И понеже проблемът е изключително сериозен, аз на майтап на истина съм решила, след като завърша второто си образование започнато от самото начало, - тоест ще ми се съберат 9 години студенство - дано до 2 год приключа, та, съм решила да отворя Детска градина. Това е страхотен бизнес, има невероятна ниша, особено ако е на разумни цени,а не космически както в доста случаи.....
За съжаление само, Детската градина ще е в Центъра на гадната столица, но...... Crazyтова е положението.
Списъци още не правя Mr. Green - шегувам се.....

Но аз серизоно съм се замислила по този въпрос, ще става все по-сложно, а и поне да се оправдая ученето Mr. Green

Виж целия пост
# 13
Излиза, че се спряга масова истерия с градините и яслите.
Пратих мъжа ми един ден миналата седмица в 3 детски градини, да записва Гери за догодина септември месец и директорките са му казали, че е луд, защото много рано я записвал. Даже ведната градина, специално заради нея, отворили тетрадка с нейния набор. И номер 1 са я записали.
Отидох в Ябълкова градина в Люлин 1 и ми викат- Абе, вие полудяхте, бе хора! какво става?!

Та тъй... не знам, защо става такава истерия за тези градини и от какъв зор имат право да се записват кърмачета още!? Градината срещу нас е казала - 2004-ти набор започваме да го записваме през януари месец 2007 г. и край! Нищо не можеш да кажеш повече... имат си правилник. А тези, дето си записват децата, които сега са на няколко месеца, за да им се пази място... са ненормални. Но още по ненормални са директорките, които приемат молбите им от сега още.

Днес отидохме да запишем сина ни за детски ясли и останах безкарйно изумена, като ми казаха, че почти всичк ое пълно за април 2007 Shocked Shocked #Crazy #Crazy #Crazy
Не знам кой е нормален, кой луд, но това е положението.
Тъй като директорката бързаше, каза утре да отидем и да си поговорим.
Не знам в какъв дух ще протече разговорът, но се надявам, че ще ни "огрее" за ясла Wink
Живея в Красна поляна, за инфо Peace
Виж целия пост
# 14
До колкото знам проблеми има с градините в центъра на София.А и родителите много често се навиват помежду си,че точно тази градина е много добра и ако детето им ходи на градина,то трябва да е точно в тази.И се почва една истерия със подкупи,списъци и т.н.На мен най-близо ми беше Студ. град,няколко познати ме обявиха за луда да си пусна детето там,защото еди какво си и еди що си там...,стархотии всякакви.Сега най-отговорно мога да заявя,че детската градина на дъщеря ми е страхотна,госпожите ни са невероятни и Дарина много ги обича,всеки ден се разделят с пегръдки и целувки.Детенцето ми знае много песнички и стихотворения,които е научила там.Вградината имат действащ басейн,има народни и латинотанци,английски,футбол.Доволна съм от всичко,личи си,че с детето се работи и то се чувства добре там. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия