Пиене на кола по времена бременност !?

  • 6 670
  • 85
Мили дами, питането ми е за пиенето на кока-кола по време на бременност. В някои статии пише, че е абсолютно забранено. На други места четох, че може, но по малко. Какво мислите вие?
Аз съм фен на колата и въпреки, че знам, че не е от най-полезните неща за организма, от време на време ми се припива. Но не зная това как ще се отрази на бебка. Сега съм в 5-я месец.
Благодаря за отговорите ви предварително  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Пиех по 2 литра кола всеки ден от 3-тия месец на бремеността, до деня в който родих. И ми се пиеше нечовешки, не можех да седна на масата без бутилка кола. Така като ми гледаш аватарчето, дали ми е навредила?
Но все пак всичко е индивидуално.
Виж целия пост
# 2
ако ти харесва кола лайт, това е по-добрият вариант. че не е полезно, не е. и за не-бременни не е. но аз си пийвах. е, вярно, че бях бременна през лятото, жеги големи, подути ръце, отекли крака, неудобства всякакви. един вид понякога се "награждавах" Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви, дами   bouquet
Е, аз гледам най-много една чаша на ден, но понякога ми се пие повече  Wink  А за кола-лайт знам, че е по-вредна, защото подсладителят, който използват за нея е аспартам, а той е вреден.
А как влияе колата на бебето, забелязали ли сте като пиете да мърда повече или нещо такова? Просто се чудя.

Виж целия пост
# 4
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).
Виж целия пост
# 5
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).

Съгласна съм 100%
Виж целия пост
# 6
Аз пиех по една кола всеки ден!Просто не прекалявах.
След като ти се пие си пийвай,не мисля,че може нещо да му стане,разбира се не прекалявай Wink
Виж целия пост
# 7
Аз по принцип не съм фен на колата но понякога ми се допива пробвах да пийна един два пъти но пложението в корема ми ставаше неконтролируемо имах чуството че ребрата ще ми счупи от ритане , та само това беше от тогава не съм и близвала кола. Та ако бебето ти разреши пийваи по малко но ако не ...... Crazy незнам Party
Виж целия пост
# 8
Пия много рядко, дори и когато не бях бременна.
Виж целия пост
# 9
аз пиех всяка вечер защото имах много киселини и си мислех че от колата ми минават(не знам дали е точно така),но сега когато кърмя не пия защото наистина всичко отива при него и се възбужда и не може да заспи
Виж целия пост
# 10
   И на мен през бременността много ми се пийваше количка, иначе не съм й голям фен.  newsm78
Пиех по една бутилка на ден - от тези малките.
Виж целия пост
# 11
И аз хич не я обичам колата, обаче от 1 месец не мога да живея без нея. Е, не прекалявам, но всеки ден си пийвам по 2-3 чашки Grinning
Виж целия пост
# 12
аз съм гооооляяям фен на колата - пиех си всеки ден по половин литър - толкова успявах да се огранича.
и шоколади папках...
освен, че повече почваше да рита, май др не се случи Simple Smile
но сега вече не пия зящото кърмя и ужасно ми липсва Sad
...но шоколад още си хапвам...
Виж целия пост
# 13
О, за шоколада и любимото ми тирамису направо не ми се говори. Няма ден без да съм се почерпила. И това не е толкова хубаво, но...    Wink
Виж целия пост
# 14
Мился,че всичко е полезно в рамките на допустимото,ако се прекали с нещо каквото и да е може да стане вредно!Така,че на който му се пийва да пие и не в огромни количества,а и бебка щом не ритка много след това!Аз не обичам кола,но червено винце да!По чашка на ден,през ден си позволявам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия