Рибата

  • 1 142
  • 17
Готвите ли някакви манджи с риба? Досега 2 пъти съм пробвала с готово рибно пюре от Ганчевите, но малкият не го хареса. Веднъж ние ядохме риба и му дадох малко да пробва - много му хареса, но ужасно ме беше страх да не му попадне костица в парченцето. Ако готвите - каква риба купувате и как я правите - варена, печена, пасирате ли, смесвате ли с нещо - зеленчук? Колко често давате /по бг схема - през ден!?!/
Виж целия пост
# 1
От един месец предлагам риба. Купувам хек замразен и я готвя на пара, после я добавям към останалата час от яденето, раздробявам рибата с пръсти да не попадне някоя костица. Досега съм я готвила само с картофи+ моркови(нищо по засукано). Давам когато съм купила риба(без схема).
Виж целия пост
# 2
Веднъж седмично давам филе от бяла риба, варена на пара, във вода, или готово пюре.
Виж целия пост
# 3
Два пъти седмично задължително сме на риба/ сиомга/ и то на скара. Давам я задължително със зеленчуци. Рибата я започнах 10мес.
Виж целия пост
# 4
Първият път въведох рибата (пюре с риба) от 9м. От като минахме на манджи готвя риба всяка събота и неделя. Обикновено купувам някакво филе.
Виж целия пост
# 5
а за алергични дечица от кога се препоръчва? след годинка ли?
Виж целия пост
# 6
а за алергични дечица от кога се препоръчва? след годинка ли?
и аз се интересувам.
това което съм прочела е че е  за след 1 година!
Виж целия пост
# 7
Извинете ме за невежеството, но филето има ли костици? Купих замразено филе от треска и мисля направо да го бухна при другите зеленчуци и после да пасирам. Необходимо ли е да го преглеждам за трънчета??
Виж целия пост
# 8
Анита, и аз имам същия проблем с Ганчевите и другите готови пюрета - три опита и безуспешни. В Събота правих супа от треска, пасирах я и беше одобрена. И Имаше много фини костици, така че или пасирай или трябва да чоплиш. Пиши как е приел бебо манджата Wink
Виж целия пост
# 9
Големият ми син обичаше рибното пюре на Хип, а беше доста капризен.
Виж целия пост
# 10
Филето по принцип не трябва да има кости, но ми се е случвало да намирам, затова преглеждай все пак. Аз давам като купувам и за нас. Варя рибата и я смачквам заедно с картоф. Давам обикновено в събота или неделя, защото през седмицата сме на кухня. Пробвала съм и готови на Семпер, които яде и на Ганчев, които не яде. 
Виж целия пост
# 11
А кога е най-подходящото време да започна с рибата мами, помогнете със съвет. Вие кога запоцнахте?
Виж целия пост
# 12
След 10-тия месец (според моята педиатърка, а и май не само) може да се дава спокойно при деца без алергии. Аз днес ще дам за пръв път - филе от хек, дано му хареса.
Виж целия пост
# 13
Не съм гледала, но в пюрета с риба ли е включена. Как става, сигурно е глупав въпроса ми но......и на коя фирма ми препоръчвате. То ние сме още на 7 месеца, но......все пак да съм подготвена.
Виж целия пост
# 14
Ами аз си му готвя в къщи, но вчера погледнах на детския щанд в Билла, за да видя с какви зеленчуци да я сготвя - май на Семпер бяха имаше хек, калкан и моруна, май има и на Хип рибни, на Ганчев също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия