Смяна на документи след скл. на брак в Австрия?????

  • 1 168
  • 5
Искам да питам живееЩите и/или скл. брак в Австрия с местен, каква е процедурата със смяната на документите и какво всъЩност се вклйучва в zадълженията на Бг посолството в Австрия.
 Ситуацията всъЩност е такава:
На 03.03.06 Ще скл. брак с австриец и вzемам фамилното му име. Което оzначава, че сегаЩният ми zадграничен паспорт, лична карта, Шоф. книжка и т.н трябва да бъдат сменени. Чета аz в zадълженията и правомоЩията на наШето посолство, че те са отговорни и ЗАДъЛЖЕНИ да съдействат на гражданите при уреждането на административни въпроси уреждане на документи. Звъня аz обаче по тел. във Виена и от там ме "наритват" да ходя да правя всичко в Бг, при това се наложи почти да креЩя в слуШалката, zа да накарам "събеседничката" ми са си събере моzъка и да слуШа, и адекватно да отговаря! Ама нали това им е в zадълженията, мисля си аz...! Гледам след това в Берлин в Бг посолството, никакъв проблем!В Словения съЩото! Та се питам толкова ли ги мърzи тука на6ите, или...? А аz в 7_ми месец бременна zа Бг няма да хукна.... Писна ми и майка ми горката в Бг само по институции zа глупости да раzкарвам... жената колко чифта обувки претри zаради мен... Confused При това в най най най големите студове! А и как жената да ми вzеме от там новия паспорт, като трябва стария да върна, а на него ми е виzата и това zначи, че оставам тук нелегално, беz виzа и лични документи...
   Как постъпихте вие? Моля ви се помагайте! Ако пък тука така или инъче не става, Ще ги правя в Словения или Берлин, не е кой zнае колко път като до Бг, а на тия мърzеливи дупета тука моят мъж така се е zаканил, че дълго Ще им пари под опаШката. Ако наистина е така, че те могат тука документи да ми иzдадат, а не го сторят, ....леле горко им....аz съм си "мека Мария", минава ми бърzо, ама...не zнаят мъжлето кой е и какво може...

 
Виж целия пост
# 1
Харибо, ако планувате почивка в БГ, остави и там си ги направи. Австрийците Ще намерят компромисен вариант zа документите ти. Поне в Германия, немците ми сложиха новата виzа в стария паспорт, когато след малко повече от половин година си смених паспорта в БГ, ми сложиха виzата в новия паспорт.
Дано се включат мами от Австрия.
Честито   bouquet много хубава дата имате zа сватбата Flutter
Виж целия пост
# 2
Haribo,
първо честито   bouquet ще чакаме снимки от прекрасното събитие  Wink

после по темата  Grinning
за смяната на документи, най добре да оставиш ако си ходите тази година до бг, сама там да си смениш документите  Rolling Eyes много не ти помагам, но иначе посолствата доколкото знам имат 3.месечен интервал за дипломатичната поща, което там и обратно е 6.месеца, и в бг докато ти се задвижат нещата и издадът документи, нямам представа какъв е срока, но като гледам 1.година кото нищо може да си чакаш всичките документи  Confused
Най добре разпитай подробно в посолството в Виена, няма смисъл да се разкарваш до Берлин или Словения...
Аз като си сменях паспорта, който ми изтичаше месец след като родя, попълних всички документи за смяна на паспорт който ми дадоха в посолството, плюс пълномощно което носех със себе си . на място пред служителката го подписваш/ с което упълномощаваш еди кой си / няма значение дали е твой роднина/ всички данни по Л.К. примерно да пише, че да те представя и подписва при подаване и издаване и превземане на еди какви си документи / но за текста най добре пак консултация с посолството/ изпратих всичко на майка ми, и тя жената действаше, като е превзимала новия паспот се е подписала, че до половин ли до една година ще върна стария паспорт, лятото като влизах в бг, на КПП то ми викат ама вия имате два паспорта, показах ги, надупчиха ми стария, и казаха да го върна в МВР където е издаден  Wink

това е от мен
каквото и да решиш успех ти желая  Wink
Виж целия пост
# 3
Haribo, има възможност да се сложи само стикер с новото име в паспорта ти, не е нужно да го сменяш с нов. При мен така направиха в Берлин (между другото и там са същите трътки, с извинение, и също не обичат да дават инфо по телефона (предпочитат да те сдъвчат на място Mr. Green) така, че варианта да се грабнеш от Австрия към Берлин не бих ти го препоръчала Wink
Аз с този стикер си карах 2-3 години и чак тогава си смених паспорта (защото по него време измислиха новите паспорти), но в България.
Изобщо това упражнение смяна на паспорт чрез посолство ми се струва много дълга и широка като процедура (като прибавим и "любезните" и "информирани" служители става оле-мале), така че най-добре да си я свършиш работата на място.
Обади им се пак и ги питай само за смяна на името, а не на паспорта. Майка ти обаче така или иначе пак ще трябва да я разкарваш, защото ще ти трябва БГ-акт за гр. брак.
Скоро имаше подобна тема, потърси я назад, тя беше за Германия на пак може да ти е от полза.
Виж целия пост
# 4
Харибо, искай да ти заверят специалното пълнмощно и формулярите за нов ЗП и ЛК и с тях майка ти да търчи да вади нови документи. А старият паспорт можеш да върнеш в посолството, като пристигне новият и ти лепнат визата вътре. Преди това не връщай нищо, че не се знае. А щом си бременна, имаш достатъчно основание за да те обслужат в посолството (за това вземат такси, и то не малки!!!) и питай за всеки случай дали снимката трябва да е от определено Фото.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Харибо, искай да ти заверят специалното пълнмощно и формулярите за нов ЗП и ЛК и с тях майка ти да търчи да вади нови документи. А старият паспорт можеш да върнеш в посолството, като пристигне новият и ти лепнат визата вътре. Преди това не връщай нищо, че не се знае. А щом си бременна, имаш достатъчно основание за да те обслужат в посолството (за това вземат такси, и то не малки!!!) и питай за всеки случай дали снимката трябва да е от определено Фото.
Успех!

 точно така беше и при мен мама ми иzвади паспорта в бг иzпрати ми го получих си виzата и тогава върнах стария
пълнмощно и формулярите за нов ЗП и ЛК ги дават на място
и снимката трябва да е от определено Фото  Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия