Коя е по-успешната тактика??

  • 1 364
  • 28
Повдигам този въпрос,провокирана от хвалбите на другите мами,че дечицата им едва направили годинка,вече са без памперс.
Та се замислих по въпроса: Кое е по-добре сега като се затопля, да карам детето насила да седи на гърне или да го оставя без памперс  докато рабере,какво точно се случва Rolling Eyes
Това съм го чувла от много мами,че е доста ефективно, децата им става неприатно и почват да си казват ако ги оставиш без памперс.
Но може би е по-подходящо за по-големички???
Вашите мнения и опит.......
Виж целия пост
# 1
Детето само ще си покаже.Вие още сте малки, за да се тормозите.Моят сладур още не казал.Иначе в къще се дебнем на гърне, но не винаги успешно.
Виж целия пост
# 2
Ние сме на 1година и 10 месеца и сме още с памперс.Като е 18 градуса  как да да го държа събут...нали ще изстине.Като се постопли ....ще се опитваме и без ...но засега сме така.На съседката е на 2 години и все още е със памперс.Така , че няма място за притеснения.Но това си зависи от родителите и е индивидуално newsm10
Виж целия пост
# 3
Баткото още не знае какво е ако и пиш. Колкото и да му говоря и обяснявам, колкото и да му казвам браво, когато случайно сме уцелили момента с гърнето - резултат никакъв. Аз също с нетърпение очаквам да намаля разходите за памперси. Ако не ставаше дума за пари, въобще нямаше да му давам зор, обаче за мен това е основната причина, без да си кривя душата.
Така, че не мога да ти дам съвет, само мога да те успокоя, че колкото и да ръчкаш докато детето не реши, че е готово, едва ли ще имаш положителен резултат.
Виж целия пост
# 4
...
Така, че не мога да ти дам съвет, само мога да те успокоя, че колкото и да ръчкаш докато детето не реши, че е готово, едва ли ще имаш положителен резултат.

Точно така.Дени на 1г и 7-8м вече беше без памперс. А Васи е на 2г5м и още си спинка с памперс. През деня не и трябва.
Ама вие сте малки още, охооооо.
Виж целия пост
# 5
Защо толкова бързате с това махане на памперса не мога да разбера ... В случая не зависи от нас. Децата сами си се решават кога да минат на гърне.
Виж целия пост
# 6
На 1.6г оставях Дияна без памперс... и ми опикаваше и балатом и паркет. След това сама започна да си казва. Имаше много мокри гащички обаче Simple Smile Към 2г изцяло махнах памперса, и остана само с нощен.
Виж целия пост
# 7
Когато детето реши   Peace  Насила не става. Педиатърката ни каза, че за момченца трябва да се почне приучването лека-полека на 2.5г, за момиченца - на около 2г. Не си струва тормоза да се почва по-рано и се травмира детето. Моят син не мога да го накарам да седи на гърнето повече от 2 секунди, как да стане? Едва преди седмица седна за около 5мин, веднъж, и това е. Като му дойде времето ще се научи много лесно. А това, да го оставя гол и да ми опикае къщата, нещо не ми се нрави... Всяко нещо с времето си  Naughty
Виж целия пост
# 8
Голямото ни детенце започна да си казва много рано,около 1г2м,по-малкото само като видеше гърне започеаше да пищи.На 1г5м изведнъж сама реши ,че иска да седне да пишка на тоалетната,гърнето не и е по-вкуса.Сега сме на 1г8м и слагаме памперс само вечер,когато излизаме слагаме памперсгащи за всеки случай,но винаги си ги сваляме сухи.
Виж целия пост
# 9
Ако ти е цел да научиш детето от ранна детска възраст да ползва гърне, вероятно ще успееш. Решила си, че така предпочиташ, че е по-здравословно, по-икономично и повод за гордост. ОК. И въпреки неготовността и не особено голямато желание на детето, ако си упорита, търпелива и имаш много гащи, панталони, потници и свободно време, ще успееш.

Ако, като мен, нямаш гореизброените амбиции, един ден ще видиш, че детето е готово.  Grinning
И махаш памперса - и дневен, и нощен... За 3 дни при мен. Миналата нощ дори не ме е будила да пиша... Колко се е избърсала (пробвала е  Mr. Green) е съвсем друг въпрос...
На 2г и 6м. Мен ме устройва. Не подканям, не питам, не се боя, че ще се изпусне, не нося дрехи за смяна.
Виж целия пост
# 10
Ако ти е цел да научиш детето от ранна детска възраст да ползва гърне, вероятно ще успееш. Решила си, че така предпочиташ, че е по-здравословно, по-икономично и повод за гордост. ОК. И въпреки неготовността и не особено голямато желание на детето, ако си упорита, търпелива и имаш много гащи, панталони, потници и свободно време, ще успееш.

Ако, като мен, нямаш гореизброените амбиции, един ден ще видиш, че детето е готово.  Grinning
И махаш памперса - и дневен, и нощен... За 3 дни при мен. Миналата нощ дори не ме е будила да пиша... Колко се е избърсала (пробвала е  Mr. Green) е съвсем друг въпрос...
На 2г и 6м. Мен ме устройва. Не подканям, не питам, не се боя, че ще се изпусне, не нося дрехи за смяна.

Толкова добре си го формулирала, че нямам какво още да добавя Heart Eyes!
Виж целия пост
# 11
Детето си показва кога е готово. Насила ще ти е доста трудно.
Виж целия пост
# 12
Когато и аз реших да го махна на сила, само аз се ядосвах. Перях дрехи постоянно и на разходките беше кошмар. В момента, в който тя реши да го махне всичко стана за броени дни.

Така че според мен детето трябва само да реши.
Виж целия пост
# 13
Още сме в очакване на ДЪ БИГ ДЕЙ, ама нА - не се е даже и задал ooooh!
На 2г. и почти 6м. е сина.
Виж целия пост
# 14
Няма да разбереш дали ще иска на гърне ако първо не го пробваш. Всяко дете е индивидуално. На гърнето е по-лесно. Може да вземеш играчки , които засмукват вода/гумени / и те да викат ,че имат пиш. Нека малката да опитва да познае коя е играчката ,на която и се пиша и после големи поздравления за играчката и за детето. По нататък може да започнете да пазите пишото за тревичките ,че те горките чакат отдавна. Да миете камъчетата и т. н.
Дъщеря ми беше много лесна и около годинката започна сама да изпишва играчките си. Тогава и сама започна да си казва. Но никога не съм пропускала пишане ,че било студено или сме били на гости. И в дъжд и сняг съм сваляла космонафта и е пишала на вън. Нито веднъж не се разболя.
Но както казах ,всяко дете си е индивидуално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия