Да си направим... пончо!

  • 4 929
  • 12
Случайно се натъкнах на този сайт: http://www.bumwear.com/shopping/ponchopals/ponchopals.html.
Реших да ви го покажа. Не е толкова сложно да се направи - има вече всякакви текстилни бои. Може да се направи и като се зашият разноцветни парчета плат.  Grinning
Виж целия пост
# 1
еееееее, идеите са много свежи!
на моите дами едното пончо е донесено като подарък от щатите, а другото е изплетено от баба. не се различават по нищо.
Виж целия пост
# 2
Мнооого хубава идея, мерси за което newsm10
Доколкото виждам тук става въпрос за пончо-хавлия и ми се вижда практично за море, пък и за в къщи. А знаеш ли къде могат да се намерят хавлиени платове?

Между другото може на този принцип да се направи и карнавален костюм. smile_clown
Виж целия пост
# 3
Е Василиса страхотно е, ама ако ми кажеш и от какво да го направя грешка няма да имаш. Hug
Виж целия пост
# 4
Тези ми се виждат ушити от плажна хавлия - newsm78
Виж целия пост
# 5
Тези ми се виждат ушити от плажна хавлия - newsm78

Ама и на мен така ми се вижда, но не мога да разбера горе на раменцата ли се съединява  newsm78
Виж целия пост
# 6
Ето и от мен едно пончо, не е детско, но размерът е въпрос на регулация Wink
Ето и още един сайт с идеи, и още един.
Виж целия пост
# 7
Не знам къде има хавлиен плат, но ще търся.
Пончото може да се направи от всякаква материя - зависи кога и къде ще го носи детето.
Аз смятам да направя хавлия за плаж на дребния, но не съм решила още каква. Пък как ще я направя, също още не знам. Аз съм по импровизациите.  Joy Най-вероятно ще купя една голяма бяла хавлия (ако не намеря плат) и ще я нарисувам с текстилни бои. А качулката смятам да ушия отделно и да я зашия за пончото.
Пък да видим какво ще се получи.  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
 А текстилните бои няма ли да пускат при пране или да оцветяват кожата?
 Аз досега съм боядисвала или оцветявала само с бои за памук, но те не стават за детска хавлия.
Виж целия пост
# 9
А текстилните бои няма ли да пускат при пране или да оцветяват кожата?
 Аз досега съм боядисвала или оцветявала само с бои за памук, но те не стават за детска хавлия.
Ами хубавите текстилни бои не мърдат. Аз имам маркери, имам и в бурканчета, но за пончото ще ми трябва спрей. Всяка боя си има технология - примерно, след като изсъхне картинката, да се изглади с гореща ютия. Така се фиксира и после няма проблем. Аз имам едни дънки, нарисувани с маркери и вече две години ги пера на висока температура (защото са бели) - не са мръднали цветовете.
Другият вариант е да се направи пончо с апликации от различни парчета плат.  Hug
Виж целия пост
# 10
Струва ми се най-удобно да се направи от две готови плажни хавлии с избрана от вас рисунка. На едната се прави прорез за главата (там, където е вратлето на геройчето), а от другата се ушива качулка - съответно с главата на картинката. Ако предпочитате, можете да отрежете и двете хавлии до вратлето и да ги съшиете; така и откъм гърба ще се вижда тяло с главичка. Надали ще излезе скъпо и със сигурност ще може да се пере.

А може и едноцветни хавлии, като на качулката се пришият уши, очички, носле и т.н.

Иначе Ането има нещо като пелеринка, шита от баба й - много лесно, парче плат около раменете плюс качулка - изглежда много шик и може да се играе на Червената шапчица  Wink
Виж целия пост
# 11
Аз ших на Деничка пончо "Мечо". Не мога сега да намеря снимката, сигурно някоя от бабите си я е харесала. Уших го от чаршафче за кошарката. Имаше щампирано много сладко мече с ръст горе-долу70см, на целия чаршаф. Похабих комплекта, но...както се изразява един мой приятел "Кеф цена няма". Пък каква радост беше  girluu Подарих го на градинката да го ползват на някой празник.
Виж целия пост
# 12
Мислех да правя пончо на Дияна, но триъгълно. Сега ще разгледам и тези идейки Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия