Витамин D3

  • 756
  • 8
Здравейте!
Моята малка дъщеричка е на 17 дни и от началото на седмицата започнах да и давам вит.Д.
Въпросът ми е, има ли значение кога се дава(преди или след хранене)и трябва ли да се разтваря в млякото или се капе директно в устата?
Благодаря предварително Simple Smile !
Виж целия пост
# 1
Хриси знам че витамина се дава на гладно сутрин преди яденето, ако го приема направо в устата с лъжичка най добре Wink
Виж целия пост
# 2
Ще кажа аз как го давам.
Сутрин преди хранене в лъжичка капвам 1 капка витамин Д и изцеждам малко кърма. Давам я и веднага слагам Лора на гърдата.
Това е Simple Smile
Виж целия пост
# 3
сутрин на гладно преди хранене.
Виж целия пост
# 4
Дава се половин час преди ядене, защото иначе може да го повърне.
Виж целия пост
# 5
Аз го капех директно в устичката.
Първото съзнателно нещо, което Иво започна да прави, беше да си отваря устата като види шишенцето Grinning
Доколкото знам, причината да се дава на гладно е повръщането, т.е. ако бебето повърне да не "изхвърли" и витамина.
Иво нямаше проблем с повръщането. Така че давах Вигантола между първото и второто хранене за деня.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите Simple Smile !
Явно съм се ореантирала правилно!
Виж целия пост
# 7
Може ли и аз да попитам нещо тук,за да не отварям нова тема  Rolling Eyes Аз го храня с Милумил и доктора му, каза да не му давам вит.Д ,тъй като в него имало достатъчно.Пък и ми каза че фунтанелата му била затворена (аз не намирам да е чак толкова затворена).Някой знае ли нещо по въпроса,да давам ли или не витамина в този случай?Ще навреди ли нещо,ако все пак започна да го давам?
Благодаря ви предварително  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ради, питай го пак. Нормално е да ти каже така, ако това е било през лятото. Тогава не се дава витамин Д. Някъде по това време на годината се започва 1-2 капки на ден, зависи от състоянието на детето.
Иначе и аз съм на мнение, че нашите доктори прекаляват с тоя Д ама за всеки случай давам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия