Да рискувам ли?

  • 2 171
  • 28
Първо да кажа, че съм на път и аз да се присъединя към вас. От няколко месеца нещата между мен и мъжа ми изобщо не вървят /а може и да не е от няколко месеца всъщност/ и взехме окончателно решение да се разделим. Поне ми се иска да е окончателно, защото разделите и събиранията ни станаха доста и аз май нямам сили за повече.

Въпросът ми е за друго обаче:

Дариа трябва да тръгне на градина от началото на Март месец. Бяхме й избрали хубава частна градина, където да я вземат на 1год. и 9 месеца. От Април няма да има кой да я гледа, в момента временно след две сменени бавачки я гледа майка ми, но тя си заминава в Април.

Мъжът ми каза, че той ще поеме таксата за градината, а всичко останало е за мен. Чудя се обаче да му се доверя ли? Какво ще стане ако по-късно размисли и реши, че този разход му е в повече? Какво ще стане ако или по-скоро когато създаде друго семейство и му се родят други деца? Дали няма нещата да се променят драстично? Сега той обожава Дариа, грижи се много за нея, привързан е и казва, че иска да я вижда много, но какво ще стане с времето?

На този етап аз трудно мога освен всичко да поема и частна градина, а по-късно и частно училище. От друга страна виждам по малката ми сестра как трудно децата се адаптират от частно в държавно... не ми се ще и Дариа да мине през това. Ще ми се да вярвам, че той ще удържи на обещанието си и детето ни ще има това, което сме искали и двамата, но дали...?

Мнения по въпроса? Само не искам да ме убеждавате в предимствата на държавните учреждения или да става спор държавно-частно.
Виж целия пост
# 1
Мисля,че това което ти се иска е да имаш някаква гарнация за бъдещето, но такава никой не може да ти даде... Можеш само да се опираш на доброто желание на мъжът ти, освен това изобщо не е сигурно, че той непременно ще има ново семейство и то скоро... ако пък не дай боже размисли след време и без друго ще решаваш на момента и не виждам как от сега ще го измислиш.... или поемаш риска, или си я даваш на държавна ясла...
Виж целия пост
# 2
Иса, ти сигурна ли си че искаш да се разделите? На мен не ми изглежда така. Ако не си сигурна, опитай да пооправите нещата. Проблеми винаги има, въпроса е да не се стига до крайности. Разбира се ако нещата въобще не вървят и скандали има всеки ден е по-добре да се разделите. Освен това, ти през цялото време пишеш за него. Той ако се ожени..., ако има други деца.... и т.н. А ти къде си? Ами твоят живот? Да не би той да свършва с вашата раздяла. Ами ти ако се омъжиш и ако имаш други деца? Може пък новият мъж в живота ти да плаща градината и училището на детето. Знае ли човек. Живота е пред теб.
Според мен, ако сега ти е обещал да плаща на детето детската градина - довери му се.
Виж целия пост
# 3
Мда, Jaly1, просто ми се иска нещо сигурно в живота ми сега. Или ми се иска поне за едно нещо да знам, че мога да му вярвам и мога да разчитам на него.

Alka, за съжаление този път не искам да правя опити да оправя нещата или по-точно не искам да искам  Stop Иначе дано си права, че може да срешна някой, който да обича детето ми като свое и да се грижи за нея.

Виж целия пост
# 4
Какво става? Стига вече с тия нови попълнения при нас!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Според мен, ако той обича дъщеря си, иска да я вижда, да се грижи за нея и да плаща детската градина, трябва да му позволиш, защото ако пък неиска, ти по никакъв начин неможеш да го накараш да го направи!
Дай му шанс да продължи да бъде баща, ако се издъни, той ще си е виновен.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Ако е сериозен човек и не си променя мнението постоянно пробвай може пак всичко да е ок, дано да е наред.Аз лично не бих рискувала зашото си познавам човека.Каквото и да решиш ти пожелавам успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Зависи си от човека. Ако се задоми наистина може да се променят нещата. Никога няма гаранция за нищо. Няма ли да го впишете в бракоразводното решение?
Виж целия пост
# 8
Няма ли да го впишете в бракоразводното решение?

Нямаме брак - ерго няма да има бракоразводно решение.
Виж целия пост
# 9
Виж, дали ще рискуваш зависи от типа на характера ти. Аз бих рискувала, аз си рискувам по принцип за всичко /очевидно/ и после си тегля последиците ако сбъркам. Щом си сигурна, че искаш частната градина, дори и да се оплескат нещата ще намериш начин да я осигуриш на детенцето си. А бащата, ако е свестен по принцип, ще намери начин дори и да се задоми отново да си издържа детенце според каквото сте се разбрали. Нали знаеш, то от човека си зависи. Дали можеш да му се довериш - незнам, върни се назад и виж дали /очевидно не/ и доколко всъщност държи на думата си. И така.
Виж целия пост
# 10
Isa, първо искам да кажа, че много съжалявам да те видя тук Sad, чак не ми се вярва, някак си от постингите ти съм ви възприела едва ли не като идеалната двойка в съвременни условия.

Колкото до съвет - не знам до колко би бил меродавен моят, ще е пречупен през това, което наблюдавам да прави скъпият за неговите деца, а то е на практика всичко - поел е изцяло издръжката им и има всекидневна връзка с тях. Ти си познаваш човека най-добре, ако смяташ, че държи на думата си би могла и да рискуваш.
Виж целия пост
# 11
Isa, първо искам да кажа, че много съжалявам да те видя тук Sad, чак не ми се вярва, някак си от постингите ти съм ви възприела едва ли не като идеалната двойка в съвременни условия.

Ами ние сме си идеалната двойка...в някои отношения. Сега ще видим колко идеална раздяла можем да спретнем  Thinking


Мерси за съветите, момичета. Въпреки всичко смятам да рискувам и да му повярвам. Ако се издъни - ще си е за негова сметка  Naughty
Виж целия пост
# 12
Мила, аз съм горе-долу в подобна ситуация. Това само без идеалната двойка и имахме кървава раздяла..както й да е. Аз общо взето вярвам на БНД по отношение на дъщеря му. Независимо, че ми смъкна от издръжката като започнах работа, поне за сега честната дума работи. Също сме без брак, но ми се струва (ама може и да не съм права де newsm78), че като е споразумение между двамата вече бивши, някак мъжете повече се замислят и държат на обещаното....Ама това са си мои разсъждения и наблюдения....Дано и твоят да се окаже от коректните татковци - аз на твое място ще рискувам, а и никога не знаеш какво ще стане утре..защо да пропускаме да изживеем днес?
Виж целия пост
# 13
Isa kaza:
Мда, Jaly1, просто ми се иска нещо сигурно в живота ми сега. Или ми се иска поне за едно нещо да знам, че мога да му вярвам и мога да разчитам на него.

Нямесвам се тук за да кажа, че няма нищо сигурно в живота. И никой не може да ти даде гаранции, дори и да иска. Живей в днешния ден, мила. Днес имаш пари- дай я на частна детска градина. А какво ще стане утре - не мисли. Остави малко работа и на Господ. Ако ти измислиш всичко, той какво ще прави?
Виж целия пост
# 14
аз също ще кажа - рискувай. Първо - ще видиш какво ще стане.
Второ - мисля, че е малко драматизцирано това как ще се отрази друга ДГ на детето. Да няма да е леко... но кое  е леко в живота?
Децата не бива да растат в саксии - по простата причина че престават да могат да се приспособяват.. .и ще "измрат" като динозаврите. Защото в джунглата на живота оцелява тоя дето умее да се ПРИСПОСОБЯВА! А това не става с пазене и дондуркане.
Иса, съжалява, че си тук. Все се надявам, че няма да се наложи трайно да се преселиш, а като много разочаровани - ще го поситеш и после няма повече Wink
Но пък ако това щее по-доброто решение и за трима ви... късмет и илека и цивилизована раздяла ви желая! Ивсе пак... дано не се стига до там.

п.п. а и утре не знаеш кво ще стане - може пък някой милионер да срещнеш Wink така, че спокойно си изпълни набелязаното... пак като не стане - ще се бориш в ситуацията
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия