За болничните

  • 1 931
  • 25
Доколкото разбрах докторите са стриктно ограничени по отношение даването на болнични.Личния лекар изобщо няма право да дава болнични за бременността,а гинеколога май има право на два пъти по 10 дни.После трябва да влезеш в болница,за да ти дадат болничен-например стоиш 10 дни и ти дават още 20 болничен.
Наясно ли сте дали е така?
Виж целия пост
# 1
Аз не съм наясно точно как е регламентирано правно, но на мен гинеколога ми ми издава болнични от четвъртия месец до сега без прекъсване, така че това за ограничението на два от по 10 дни със сигурност не е вярно. До колкото знам не трябва да е повече от 6 месеца болничния, иначе няма проблеми - на мен ми ги издава месец за месец.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Иви
Доколкото разбрах докторите са стриктно ограничени по отношение даването на болнични.Личния лекар изобщо няма право да дава болнични за бременността,а гинеколога май има право на два пъти по 10 дни.После трябва да влезеш в болница,за да ти дадат болничен-например стоиш 10 дни и ти дават още 20 болничен.
Наясно ли сте дали е така?


Не, не е така. Гинеколога има право да дава болничен 6 пъти по 10 дни (общо 60), след което ако има нужда от още се минава т.нар. комисия, тоест се минава през кабинетите на трима различни, предварително определени лекари и се взимат подписите им. Никакви болници!
Виж целия пост
# 3
моята лекарка ми обясни, че трябва да лежа 2 дни в болницата, за да ми дадат примерно 30 дни болничен. сигурно ги проверяват и ги е страх, не знам. а и кой знае точно регламента - може би различни лекари ще ти кажат различни неща.
Виж целия пост
# 4
доколкото знам всеки болничен, който е със същата диагноза като предишния (явява се продължение) минава през комисия. Това се прави за да не злоупотребява лекаря. Но тази комисия е абсолютна формалност. Носиш си боличния преди обед и след обед отиваш да си го вземеш подписан от всички доктори. Аз от 17 юни съм в болнични. Първият беше от Майчин дом, защото изкарах 6 дни там и ми дадоха и още 30. След това по 30 от гинеколожката, при която ходя. Досадно е само че ходиш по 100 пъти до поликлиниката. Веднъж да ми го напише гинеколожката, след това на другия ден сутринта го нося на една лекарка, мисля че вътрешни болести и после следобед пак при нея да си го взема.
Виж целия пост
# 5
Moje da ti se davat 180dni ot lekarska komisiq-gynekologa +dr.2d-ri bez problem i bez vlizane v bolnica.Purvo 10 dni ednokratno i posle180dni i 4ak togava trqbva v bolnica.Az ikarah 175dni vku6ti.
Виж целия пост
# 6
А "реванширате" ли се с нещо за получените болнични. На мен личния лекар който е готин ми даде 10 дена и ми каза после да си искам от гинеколога. И той ми даде 10 дена, но ме гледаше много лошо и сега не знам как да му поискам още. Дали очаква нещо от мен? Иначе наистина се чувствам зле на работа и доста по-добре в къщи.
Виж целия пост
# 7
И аз съм в същата ситуация като вас. Госпожа гинеколожката каза, че нямало да ми даде болничен, ако не вляза в болница, а аз не мога да вляза, защото няма кой да ми гледа детето в къщи. Така, че въпреки че имам болки и кафяво течение според нея тя не била длъжна да ми давала болнични да съм си гледала детето. Сега се опитвам да разбера колко дни болнични в действителност имам право да ползвам и има ли право да ме изнудва така.
Виж целия пост
# 8
Явно всичко зависи от гинеколога, ако е готин - няма проблем. Моя от началото ме питаше искам ли болнични, но аз му поисках от четвъртия месец нататък. Знам че по принцип след един месец ли, друго ли беше, се минава комисия, обаче за пет месеца аз на комисия не съм била. Явно се разбират помежду си - аз на тебе, ти на мене. Wink
Обаче ако се заинатят - не знам.
Виж целия пост
# 9
Болничният ми се издава от гиниколожката от третият месец до края така,че няма причини да не ти издаде с ЛКК месец за месец до края.До колкото знам няма пречки да не ти издава болничен от сега до края!Успех!
Виж целия пост
# 10
При мен ситуацията беше подобна- личната лекарка ми даде 10 дни, каза, че повече не може да направи за мен (а преди това много се вайкаше, че съм влизала в болница за задържане и ми разправяше, че поне до 5ти месец не трябва да работя). Та ме прати да съм си искала от гинеколога. Той като замърнка - било незаконно, всички бременни ако поискали така и аз тъкмо си приех, че няма да може (не съм нахална, приемам че е такова положението) - и той продължи да мънка. Та накрая в този монолог, дето си го изкара, ми заяви, че може да ме прати на комисия, ама трябвало да почерпя всеки, било по 10лв. за преглед, било по нещо друго, че то било незаконно, не съм била за болнични. Та цялата работа беше, че те от бременни от касата нищо не печелели, а си пъхали главата в торбата. Сигурно е така, и ги държат изкъсо, ама що беше толкова мрънкане не разбрах - пресилена ми изглежда цялата работа.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Despina
И аз съм в същата ситуация като вас. Госпожа гинеколожката каза, че нямало да ми даде болничен, ако не вляза в болница, а аз не мога да вляза, защото няма кой да ми гледа детето в къщи. Така, че въпреки че имам болки и кафяво течение според нея тя не била длъжна да ми давала болнични да съм си гледала детето. Сега се опитвам да разбера колко дни болнични в действителност имам право да ползвам и има ли право да ме изнудва така.


Ами защо не звъннеш на този телефон на НЗОК и не ги питаш
 Национален телефон на НЗОК за консултации на граждани – 0800 14 800.
Достъпът от цялата страна от аналогови телефони е на цената на 1 импулс, а от цифрови – разговорът е безплатен. .
   

и следващия път да си наясно.
На мен не ми се наложиха болнични, но гинеколожката ми всеки път ме питаше дали искам.
Даже ми се караше, че съм много работна. До 60 дни има право да ти дава тя, а след това ако се наложат повече - комисия.
Моя колежка излезе от 2 месец в болнични и така си кара без да е влизала в болница.
Търси си правото - и дано всичко мине успешно.

Peace
Виж целия пост
# 12
Е, определено си зависи от лекаря. Мен от четвърти месец все ме питат не искам ли болничен. А пък аз все не искам и не искам.
Но ми казаха, че когато реша без никакъв проблем могат да ми издадат. За болница нищо не са ми споменавали. Явно цялата работа е просто формалност.
Виж целия пост
# 13
Аз нали бях в болницата и там имаше едно момиче,влязло заради болничен.Беше й за 3ти път-първия лежала 12 ни,втория 4,сега 10 за да й дадат болнични.И гинеколога й беше сметнал че ще влезе още един път за 10 дни+20 после болничен,докато стигне 45дневния.Аз бях много учудена-моята гинеколожка и тя все ме пита искам ли болничен,но аз досега не исках.Сега от болницата ще ми дадат 15 дни и после незнам.Аз искам да ходя на работа,но след това кървене тя може да настоява да си остана в къщи.
Виж целия пост
# 14
Въпроса стой ето така-първо 10дни ,гинеколога няма право на повече и после вече по 30 с комисия.А комисията си е жива формалност ,просто трябва да се разпишат двама гинеколози.Аз си изкарах така и двете бременности и нямаше никакъв проблем,казах че искам болнични и....,споменах и вредните условия на труд.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия