Магнезий против глада за сладко

  • 27 870
  • 31
Здравейте. Вярно ли е, че магнезият подтиска глада за сладко? Ако имате инфо, особено от лекар - много благодаря.
Виж целия пост
# 1
нищо не можах да намеря в нета,а на мен ми е интересно.
Виж целия пост
# 2
Да, доколкото разбрах вчера в аптеката. Една жена искаше да си купи магнезий, който подтиска глада към сладкото. Продава се в готова форма.
Виж целия пост
# 3
разбра ли колко струва?
Виж целия пост
# 4
Тук преди няколко дни имаше тема за хрома. И за хрома се каза, че подтискал глада за сладко. Аз пък от друго място съм чувала, че липсата на желязо може да увеличи апетита за сладко. Ама че работа  Thinking
Виж целия пост
# 5
Аз пък четох,че хромът има такова действие...и мислех да си купувам,ама сега  с тоя магнезий ме хварлихте в размисъл пак.. newsm78И докато мисля си ям ли ям сладичко.. Embarassed
Виж целия пост
# 6
четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.
Виж целия пост
# 7
четох че мирисът на канела, ванилия или карамфил подтиска апетита в моменти на остър глад, според амер. учени. Пробвайте  Peace. Наточила съм се за ванилията, но още не са ми попаднали такива моменти Laughing. Нещо ми е намалял апетитът  newsm78.
мерси мила ще си купя ванилия. Party
да ви споделя четох в един вестник че зеленият чаи с мента също притъпявал глада
Виж целия пост
# 8
Сега аз да ви кажа каква е моята логика.
Магнезия няма нищи общо с глада към  сладко.
По принцип организма иска сладко, защото е свързано с нервите. Когато човек е нервен му се яде сладко. Магнезия се пие за успокоение на нерви. Значи като пиеш магнезий се успокояваш и от там намалява нуждата от сладко.
А иначе ХРОМА намалява апетита изобщо. Хром има в повечето хапчета за отслабване, както и кофеин. Затова това новото кафе "вита голд", ще има ефект поради няколко причини:
1. кафето действа диуретично по принцип
2. кафето убива аптита
3. хорома убива апетита
Та така мили мои. Това са моите размисли.
Виж целия пост
# 9
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Sunglasses
Виж целия пост
# 10
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко.  Sunglasses
Припомни ми таблетките Магнерич и системите с магнезий. Има отвратителни странични явления върху мускулите (не искам и да си ги припомням Sick), но на апетита не ми повлия по никакъв начин.
Виж целия пост
# 11
Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace
Виж целия пост
# 12
Даа, всяка бременна, тъпкана с магнезий заради контракциите ще опровергае твърдението. Laughing В това число и аз! Peace

и аз също-тъпчат ме с магнезий от 4ти месец и умирам за сладко  chef
Виж целия пост
# 13
Не знам за магнезия, но за от два дни пия Хром и мисля, че има ефект.
Виж целия пост
# 14
Магнезий пих в конски дози по време на бременността ми и вЕрвайте ми, не намалява глада за сладко. Sunglasses
Аз пък пих няколко месеца преди да забременея магнезий, но нямаше такъв ефект. Даже сега за първи път чувам за това/ако е вярно/. После като забременях четох някъде, че при хранене с богати на магнезий продукти, се увеличава вероятността, да се получи момИченце. И понеже аз мноооого исках такова си помислих, че това е помогнало. НО родих момченце. Хе-хе-хе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия